Top Baneris

„Continental“ gamyklai – Lietuvoje dar nenaudoti inovatyvūs „Ruukki“ sprendimai

2020 birželio 30 d.
DSC 7496
Pasidalykite straipsniu

Pastaruoju metu Lietuvoje kylantys modernūs statiniai stebina ne tik įspūdingais vizualiniais architektūriniais sprendimais, bet ir inovatyviais bei išmaniais statybos elementais, kurie užtikrina pastatų ilgaamžiškumą bei patogumą gyventojams, ypač dirbantiems žmonėms.

Progresyvios įmonės jau investuoja ne tik į ilgaamžius ir patikimus, bet ir draugiškus aplinkai, tvarius sprendimus. Daugiau nei prieš mėnesį Kaune duris atvėrusios „Continental“ gamyklos, kuri buvo pastatyta per rekordiškai trumpą laiką – 15 mėnesių, statyboms buvo naudojami pasaulinėse rinkose puikiai žinomi, tačiau Lietuvoje dar neišbandyti pažangūs „Ruukki“ statybos elementai.

Išmani stogo apkrovos matavimo sistema

Pastate sumontuota naujos kartos apkrovų ant stogo stebėjimo sistema „Ruukki Roof Sensor“. Šis išmanus sprendimas ypač reikalingas dideliems pastatams, kurių stogas užimą didelį plotą ir neturi nuolydžio. Žiemą ant jo sniegas pasiskirsto netolygiai, tad kyla grėsmė stogui įlūžti. Jutikliai montuojami projekto metu nustatytose kritinėse stogo zonose, kur gali susidaryti pavojingos sniego sankaupos.

Realiuoju laiku išmani sistema fiksuoja ant stogo esančią sniego apkrovą, kurią atsakingi asmenys gali matyti prisijungę prie jutiklių sistemos vietiniame tinkle (LAN) arba prisijungę prie jos mobiliajame telefone. Susikaupus per dideliam sniego kiekiui, jutikliai aktyvuoja vietinį LED signalą ir išsiunčia pranešimą atsakingiems asmenims.

Naudojantis šiuo sprendimu nebereikia kliautis nepatikimais ar sudėtingais sniego sluoksnio storio matavimais. Be to, išmanioji sistema ne tik užkerta kelią pavojingoms situacijoms, bet ir padeda taupyti, nes sniegas valomas tik tada, kai jo kiekis kelia grėsmę.

Daugiasluoksnės plokštės iš gamtą tausojančių medžiagų

Šiandien statybų metu siekiama užtikrinti ne tik pastato funkcionalumą ir patogumą, bet ir ekologiškumą. O dar geriau, jeigu statybos elementai pasižymi keletu savybių. Dėl šios priežasties „Continental“ gamyklos išorės sienoms konstruoti buvo pasirinktos daugiasluoksnės plokštės „Ruukki® life SPA Energy“.

Pastaraisiais metais vis griežtėjantys reikalavimai energiniam pastato efektyvumui ir sandarumui lemia specialių sieninių plokščių sistemos „Ruukki Energy“ populiarumą. Ji buvo sukurta po ilgų paieškų ir eksperimentų, kaip pagerinti atitvarų iš įprastų plokščių sandarumą. Sistemą sudaro specialios aukštesnės sandarumo klasės sieninės plokštės, konstrukciniai mazgai, priedai, sandarumo instrukcijos ir visa tai į bendrą visumą sujungiantys atitinkamos kvalifikacijos darbuotojai.

Plokščių sistema padeda sutaupyti iki 20 proc. pastatui šildyti skiriamų lėšų. Tai pakelia pastato vertę bei komforto lygį. Šis atitvarų montavimo sprendimas padidina pastato energijos sąnaudų klasę ir sumažina taršą, nes reikia mažiau energijos šildymui. Taip taupomi ne tik piniginiai, bet ir žemės resursai. „Energy“ sistemos efektyvumą patvirtina ir ekspertų išduotas sertifikatas (sandarumo lygis n50 ≤ 0,3 l/h ir q50≤1,0 l/h).

Taip pat daugiasluoksnės plokštės pasižymi didele laikomąja galia bei atsparumu ugniai. Vidinė plokščių šerdis gaminama iš nedegios, aplinkai nekenksmingos konstrukcinės mineralinės stiklo vatos. Todėl jos gali būti naudojamos pakartotinai arba visiškai perdirbamos. Tai puikus sprendimas pastatams, kuriems keliami aukšto lygio tvarumo reikalavimai.

Be to, šioms plokštėms buvo pritaikytas kitas naujas „Ruukki® Rain Protect“ sprendimas. Viršutinė gaminamų plokščių briauna uždengiama specialia juosta, kuri apsaugo jas nuo lietaus montavimo metu net ir nepalankiomis oro sąlygomis. Statybos aikštelėje nepakankama apsauga nuo kritulių gali nutraukti sauso gaminio grandinę, o sušlapusių medžiagų džiovinimas uždelsia montavimą, tad yra brangus tiek laiko, tiek piniginiu atžvilgiu. Todėl šis sprendimas yra didžiulė pagalba statybininkams, nes atkrinta rūpestis papildomai uždengti plokštes bei išvengiama žmogiškos klaidos, kai užmirštama pasirūpinti apsauga. Šis sprendimas užtikrina, kad plokštės išliks sausos visais darbų etapais, kaip to reikalauja statybų taisyklės ir reglamentas. O sumontuotų sausų sienų techninės savybės atitiks numatytas projektines.

Šilumai ir sandarumui užtikrinti – inovatyvi sistema

Na, o efektyvias statybas leido užtikrinti „Ruukki Forma™“ sistema. Tai yra išbaigta sienos konstrukcijos sistema, kurios pagrindinė atitvara suformuota iš jau minėtų sandariųjų „Ruukki® Energy“ plokščių, užtikrinančių laikomumo ir sandarumo reikalavimus. Galutinę pastato fasado išvaizdą vizualiai užbaigė prie plokščių papildomai tvirtinamos „Liberta Elegant 500“ kasetės, dalis jų pagal architektės viziją buvo simetriškai perforuotos.

Sertifikuota sistema pasižymi bandymais patvirtinta apkrovų skaičiavimo metodika bei montavimo instrukcijomis. Kiekviena sistemos dalis yra parenkama „Ruukki“ specialistų, o projektavimo eiga susideda iš dviejų dalių. Pirmiausia fasadams parenkamos „Sandwich“ tipo plokštės. „Continental“ pastatui buvo parinktos pačios draugiškiausios aplinkai, net 80 proc. perdirbamos plokštės. Po to buvo parinkta metalinė fasadinė apdaila bei jos tvirtinimo sprendimai. Šiuo konkrečiu atveju geriausiai tiko „Liberta Elegant 500“ kasetės su paslėptu tvirtinimu, dalis jų perforuotos.

Toliau – daugiasluoksnių plokščių išklotinių ruošimas, karkaso elementų išdėstymo planas ir galiausiai metalinės fasado apdailos išdėstymo planas bei visų reikiamų priedų šiems gaminiams sumontuoti paskaičiavimas.

Svarbu pastebėti, kad ant „Sandwich“ tipo plokščių kabinama metalinė apdaila gali sverti net iki 50 kg/m2. Toks svoris per ilginius pasiskirsto tik ant išorinės „Sandwich“ plokštės skardos, kiaurai plokštė nepragręžiama.

RĖMĖJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video