Top Baneris

„Citus“ po pergalės teisme: Kauno savivaldybė girdi tik savo nuomonę (2)

2021 lapkričio 9 d.
kauno senamiescio apartamentai citusTik SA
„Kauno senamiesčio apartamentai“ (Šv. Gertrūdos g. 51A‎‎).
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Citus“ prieš kelerius metus Kauno senamiesčio prestižinėje vietoje pastatyti daugiabučiai „Kauno senamiesčio apartamentai“ yra teisėti, nutarė teismas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas lapkričio 8 dieną nutarė, kad Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija pasielgė tinkamai, atmetusi Kauno savivaldybės prašymą pripažinti statybas neteisėtomis. Teismas netenkino pastarosios skundo.

„Inspekcija administracijai pateikė motyvuotą atsakymą. Naikinti sprendimą remiantis skunde nurodytais motyvais nėra jokio teisinio pagrindo“, – rašoma teismo nutartyje. 

Teismas pabrėžė, kad savivaldybės atstovas pripažino, jog statytojas nuo projekto nenukrypo, o leidimą pagal projektą išdavė savivaldybės administracija. 

„Citus“ komunikacijos vadovas Rytas Stalnionis neslėpė, jog kitokio teismo sprendimo NT vystymo bendrovė nesitikėjo. Jis apgailestavo, jog Kauno miesto savivaldybė yra šališka ir samdant brangius advokatus eikvoja miestiečių pinigus.

„Gerai, kad teisinė sistema Lietuvoje veikia, tokio teismo sprendimo šiuo atveju ir tikėjomės. Apmaudu, kad Kauno miesto savivaldybė girdi tik savo nuomonę, pozicija formuluojama neįsigilinus į aplinkybes, o nesant dialogo, lieka nepagrįsta.

Kaip, pavyzdžiui, faktas, kad kvestionuojami ir balkonai Šv. Gertrūdos gatvės pusėje, kai toje vietoje pati gatvė įsiterpia į projektui priklausantį sklypą, todėl joks klausimas neturėtų būti keliamas. Bet, kaip ir pastebėjo teismas, projektui buvo duoti visi savivaldybės ir kitų institucijų sutikimai ir patvirtinimai, kurių reikalauja galiojantys teisės aktai.

Dar apmaudžiau, kad už tai brangiai tenka mokėti visoms pusėms – taip pat ir mokesčių mokėtojams. Ir sumos tikrai nėra simbolinės, nes savivaldybę atstovauja viena geriausių ir brangiausių advokatų kontorų Lietuvoje“, – portalui SA.lt sakė „Citus“ komunikacijos vadovas R.Stalnionis.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

„Administracija, siekdama paneigti pastato balkonų įrengimo teisėtumą, neigia ne tik savo pačios išduotą statybos leidimą, bet ir kvestionuoja savivaldybės tarybos sprendimą dėl namo statybos neišlaikant atstumo nuo savivaldybės valdomo sklypo ribos“, – pažymėjo teismas.

Ginčas tarp savivaldybės, „Citus“ ir Statybos inspekcijos kilo, nes miesto valdžia liko nepatenkinta, jos nuomone, per daug į šaligatvį – virš valstybinės žemės – atsikišusiais balkonais, nors būtent toks projektas buvo suderintas su visomis institucijomis.

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis pernai rugpjūtį dėl šių balkonų viešai kaltino „Citus“ „įžūliomis manipuliacijomis“.

„Būsto ieškantys kauniečiai turi žinoti tokią informaciją, nes vėliau gali būti per vėlu. Vienur dar nebaigtos statybos, kitur – būsimos dirbtuvės. Gal šių objektų vystytojai norėtų, kad čia įsikūrę žmonės gyventų su statybiniais šalmais ant galvų? Darysime viską, kad tokių kurioziškų priemonių neprireiktų.

Kaunas palaiko ir skatina šiuolaikiškus NT projektus, tačiau netoleruos įžūlių manipuliacijų. Gyventojų ir paties miesto teisėti interesai yra pirmoje vietoje, o verslas privalo paisyti galiojančios tvarkos užuot savivaliavęs pagal savo užgaidas“, – buvo sakęs Kauno meras.

„Jeigu kažkas nori priversti mūsų žmones namie nešioti statybinius šalmus, tegul pagalvoja iš naujo“ – tuomet teigė Kauno meras. 

„Citus“ daugiabučių statybas pradėjo 2017 metų pavasarį. Įmonė skelbė į juos investavusi apie 4 mln. eurų.  

Teismo nutartis per 30 dienų gali būti skundžiama Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Šaltiniai: SA.lt ir BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
 • Jurgis

  2021-11-10, 21:22  

  Meras savam stiliuje :))

 • Na

  2021-11-10, 18:56  

  Kauniečiai…
  Jie nesikeičia , ten toli nuo europos

Rekomenduojami video