Top Baneris

Dar vienas būdas sužinoti apie planuojamas statybas

2019 sausio 24 d.
„Citify“
Pasidalykite straipsniu

Pristatomas unikalus miesto žemėlapis, kuriame matysis planuojamos statybos, gatvių plėtra ir rekonstrukcijos. „Citify“ – tai virtualus žemėlapis su detalia informacija apie didelius projektus Vilniuje. Tai informacija miestiečiams, kuriems rūpi ir įdomu, koks miestas bus rytoj.

Grupelė entuziastų, prieš dešimtmetį pradėjusi stebėti, kaip keičiasi miestas, sukūrė virtualų žemėlapį, kuris padeda pamatyti, koks miestas bus rytoj – planuojami dideli statybų projektai, rekonstrukcijos, naujų gatvių tiesimo planai. Tai įgalins miesto gyventojus sekti miesto raidą ir galbūt sužinoti anksčiau apie statybas, kurios turės įtakos jų gyvenimo kokybei.

„Prieš dešimt metų pradėjome stebėti, kaip kyla tiltai, pastatai, perkuriamos erdvės. Pamažu kilo mintis visa tai pamatyti vienoje vietoje ir parodyti visiems suprantamu būdu. Taip gimė virtualus žemėlapis. Pamažu mūsų hobis atvėrė tolesnes galimybes – pamatėme, kad juo domisi vis daugiau žmonių, savivaldybė, verslas. Tai skatino tobulinti įrankį ir jame pateikti kuo daugiau informacijos. Artėjant sostinės gimtadieniui, nusprendėme apie „Citify“ žemėlapį plačiau pranešti miesto gyventojams, nes miestas turi augti dėl jų ir kartu su jais“, – teigia „Citify“ idėjos autorius bei įkūrėjas Edmundas Jankauskas.

„Citify“ komanda tiki, kad miestą drauge turi kurti ne tik savivalda su verslu, bet ir visuomenė, bendruomenės. Šis įrankis įgalins žmones žinoti ne mažiau, nei žino institucijos ar verslas ir ne vėliau, nei reikia įsitraukti, kol dar koks nors pokytis įmanomas.

„Mes tikime, kad miestas vystysis tvariausiai, jei dalyvaus ne tik savivalda ir verslas, bet ir miesto gyventojai, bendruomenės. Šiuo metu esame vieninteliai, turintys išsamiausią miesto ateities vaizdą. Tačiau kaita mieste vyksta nuolat, todėl kviečiame visus pildyti „Citify“ drauge“.

„Citify“ komanda patys gyvai stebi miestą, domisi projektais, bendradarbiauja su statybų vystytojais, asociacijomis bei savivaldybe. Gautą informaciją apdoroja ir talpina internete. „Citify“ taip pat kviečia gyventojus siųsti turimą informaciją (foto ar teksto formatu) apie pastebėtus projektus, atsakingą verslą – skelbti savo planus, savivaldą – informuoti miestiečius apie miesto raidą.

„Vilniuje daug kūrybingų ir gabių žmonių kuria puikius sprendimus, kurie daro miestą išmanesnį, patrauklesnį ir geresnį gyventi. Savivaldybė stengiasi prisidėti atverdama duomenis: taip gimsta geriausi sprendimai. Dėkojame „Citify“ komandai prisidedant prie gyventojų informavimo ir geresnio miesto kūrimo!“ – tvirtina Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis.

„Citify“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video