Top Baneris

Čerpės – patikima, atspari, praktiška danga

2021 rugpjūčio 13 d.
bmi monier cerpes stogui
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Sprendimai visų tipų stogams

Plokštiesiems, gamyklų, sandėlių, biuro pastatų, taip pat ir individualių namų stogams „BMI Group“ siūlomų „Icopal“ dangų pasirinkimas tikrai didelis: sintetinės membranos, bituminės dangos, žalieji stogai.

Šlaitiniams stogams pagrindiniai produktai – „Monier“ betoninės ir keraminės čerpės, „Icopal“ bituminės čerpelės, plieninė stogo danga „Aerodec“.

Tam pačiam koncernui priklauso ir dūmtraukių gamintojas „Schiedel“, gaminantis įvairiausius keraminius, plieninius, pemzos kaminus, židinius, dūmtraukius su integruota vėdinimo sistema ir net pramoninius kaminus. „Schiedel“ interneto svetainėje yra ir BIM projektavimo galimybė, į programą sukelti visi gaminiai, tad galima parinkti patį geriausią variantą.

Čerpių dangos privalumai

Palyginus Lietuvos ir Vakarų Europos šalių (Lenkijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Olandijos, Italijos, Ispanijos, Graikijos) stogus, išryškėja esminis skirtumas – Vakarų Europoje ir ypač pietuose dominuoja čerpės. Ši danga ne tik elegantiška, graži, bet ir praktiška – vasarą ji sugeria šilumą ir neleidžia jai patekti į patalpas, saugo nuo kaitros.

Vasaros Lietuvoje vis karštesnės – kaitriomis dienomis čerpių stogas, palyginti su skardine stogo danga, mažiau kaista. Be to, kai lyja, ar per audrą, čerpių stogas yra „tylus“, jis neskleidžia garsų kaip metalinė stogo danga, kai, kaitinant saulei, metalas plečiasi, o vakare vėstant traukiasi. Čerpių stogas atsparus stipraus vėjo keliamoms grėsmėms. Jis sandarus, nes, klojant čerpes, skirtingai nei dengiant skardinį stogą, tvirtinimo detalės netvirtinamos kiaurai stogo dangą, todėl nėra jokių kiaurymių. Reikia įvertinti ir tai, ko vartotojas niekada nemato, – po čerpėmis niekada nesirenka kondensatas, kas paprastai būna, kai stogui naudojamos metalinės stogo dangos. Kai medinės stogo konstrukcijos dalies neveikia drėgmė, ji tarnauja kur kas ilgiau.

„BMI Monier“ asortimente yra ne tik čerpių, bet ir visų stogui dengti reikalingų priedų: sandarinimo juostos, kraigo juostos su hidrofobizuotu padengimu, garantuojančiu, kad juosta visą laiką bus sausa ir užtikrins tinkamą stogo ventiliaciją.

„Mes visada klientui parodome, koks yra skirtumas ir pasirinkimai. Galima pirkti gerą produktą brangiau ir turėti kokybę, patikimumą ir ilgaamžiškumą, o galima pirkti pigiai ir tada džiugins vien tik kaina. Komplektuodama stogo medžiagas įmonė „Monier“ pasiūlo 15 metų stogo sandarumo garantiją. Rinkoje tiek niekas nesiūlo. Stogui parenkame tik gerus priedus, nes čerpės – kaip žmogui švarkas, o visi priedai (plėvelė, juostos ir kt.) – kaip švarko siūlės, pamušalas, tai užtikrina ventiliaciją, stogo kvėpavimą. Ar rinksitės pigiausias betonines čerpes nuo 6 Eur/m2, ar brangesnes ir įmantrias keramines, jūsų stogo funkcionalumas bus toks pats. Skirsis išvaizda, spalva, forma, bet ne funkcionalumas“, – sako Eduardas Jurevičius, UAB „Monier“ vadovas.

Baimes gimdo tik žinių trūkumas

Rinka keičiasi, nes tiek projektuotojai, tiek vystytojai vis dažniau renkasi čerpes ir tam yra kelios priežastys. Viena jų – pastaruoju metu pakilusi metalo kaina, tad metalinės čerpių imitacijos jau kainuoja dvigubai brangiau nei populiariausios betoninės čerpės. Kai kainų skirtumas nemažas, žmonės pradeda galvoti kitaip ir net dideliems projektams renkasi tikras čerpes. Kitas privalumas – užtikrintas čerpių tiekimas: kai kurias stogo dangas šiuo metu tikrai sunku gauti, o štai čerpių tiekimas nestringa, yra patikimas.

„Kai kurie žmonės čerpių bijo dėl jų svorio, manydami, kad, renkantis čerpių stogą, medinio karkaso konstrukcija turi būti gerokai stipresnė. Tačiau tokias baimes pagimdo žinių trūkumas. Ar naudosite ploną skardą, ar dengsite stogą čerpėmis, gegnių konstrukcija beveik nesikeičia. Didžiausia apkrova, tenkanti stogui, yra sniego (nuo 160 kg/m2), dar yra skaičiuojamos konstruktyvo, vėjo apkrovos. Standartinė gegnių konstrukcija gerai laiko visas stogo dangas, tad renkantis čerpes nieko keisti nereikės. Atlikome tyrimus, parodžiusius, kad žmonės mielai rinktųsi čerpes, tik trūksta žinių, yra dar daug baimių, bet tai greitai keičiasi“, – pasakoja E. Jurevičiaus.

Modernios technologijos – išskirtiniai produktai

Pastaruoju metu sparčiai populiarėja betoninės plokščiosios pilkos spalvos čerpės. „BMI Monier“ plokščiosios čerpės yra išskirtinis produktas – tai pigmentuotos masės daugiasluoksnio betono „Teviva“ čerpės, kurias padengiant specialiu, ypač smulkaus betono sluoksniu gaunamas labai lygus čerpės paviršius, prilygstantis keraminei čerpei.

Tobulėjančios čerpių gamybos technologijos leidžia pasiūlyti ir netradicinių sprendimų. Pavyzdžiui, naudojant naujos kartos cementą, „BMI Monier“ pagamino plonesnes ir lengvesnes, visus stiprumo reikalavimus atitinkančias betonines čerpes „Aerlox“. Jos puikiai tinka pastatų renovacijai, kai keičiama asbestinė stogo danga ir reikalaujama, kad dangos svoris būtų toks pats (toks reikalavimas yra Danijoje).

„BMI Monier“ siūlo specialias čerpes net labai mažą nuolydį turintiems stogams, pavyzdžiui, 7 laipsnių nuolydžiui, kuris pagal statybos reglamentus yra mažiausias šlaitinio stogo nuolydis.

1 bmi monier
2 icopal
2 schiel
bmi monier

„BMI“ – pasaulinis stogo dangų ir hidroizoliacijos lyderis. Patikimi sprendimai visiems stogams. Įmonė vienija:

  • šlaitinių stogo dangų, betoninių ir keraminių čerpių gamintoją „Monier“;
  • plokščiųjų stogų dangų, bituminių ir sintetinių dangų gamintoją „Icopal“;
  • modulinių ir pramoninių kaminų gamintoją „Schiedel“;
  • pasaulyje įmonė turi 10 000 darbuotojų, 116 gamyklų 40-yje šalių;
  • Lietuvoje „BMI Monier“ siūlo didžiausią stogo čerpių pasirinkimą, įvairius stogo dangos sprendimus tiek individualiems, tiek komerciniams pastatams.


PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video