Top Baneris

Buvusioje Žalgirio stadiono teritorijoje projektuojamas biurų pastatų kompleksas

2016 rugsėjo 15 d.
„Hanner“ vizual.
„Hanner“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „Hanner“ užbaigė derybas ir pasirašė biurų pastato projektavimo darbų sutartį – teritorijoje ties Rinktinės ir Šeimyniškių gatvių kampu bus pastatytas beveik 15 tūkst. kvadratinių metrų A+ energinės klasės verslo centras. Naująjį projektą kuria architektūriniame konkurse nugalėjusi architektų Edgaro Neniškio, Rolando Liolos ir Arūno Liolos vadovaujama studija „Arches“.

„Šis projektas – pirmasis verslo centras teritorijoje, kurioje planuojame pastatyti daugiau nei 100 tūkstančių kvadratinių metrų biuro patalpų. Į viso kvartalo plėtrą ketiname investuoti 200 mln. eurų“, – sakė AB „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis.

Edgaras Neniškis

Edgaras Neniškis

Pasak studijos „Arches“ architekto Edgaro Neniškio, kuriant biurų komplekso projektą, buvo siekiama jį kuo labiau integruoti į viešąją erdvę, o sąlyginai paprasta pastato forma turi skulptūrinių elementų, kurie yra funkcionalūs ir kuria pridėtinę vertę būsimiems pastato nuomininkams, pratęsia miesto erdves pastate: formuojamos atviros kolonados, amfiteatro erdvė, holas-aikštė.

„Kadangi verslo centras įsikurs pačiame sostinės centre ir bus gerai matomas nuo Gedimino pilies kalno, siekėme, kad jis neužgožtų šalia esančių pastatų ir būtų patrauklus būtent per savo socialinį integralumą, derėjimą su aplinka, o ne tik per architektūrinę išraišką“, – architektūrinius pastato ypatumus vertino architektas E. Neniškis, pridurdamas, kad projektuojant biurų kompleksą ypatingas dėmesys buvo skiriamas ir žaliajam efektyvumui.

Architekto teigimu, anksčiau aukštos klasės verslo centruose dominavo dirbtinis klimatas, tačiau šiuolaikinių pastatų tvarumui keliami reikalavimai skatina orientuotis į kuo natūralesnius sprendimus. Per 7 aukštus įrengtas holas padės užtikrinti gryno oro ir dienos šviesos patekimą į pastato vidų bei taps ne tik pagrindine įeiga, bet ir socializacijos erdve. Visa patalpų struktūra išdėstyta taip, kad darbuotojams reikėtų kuo mažiau laiko sugaišti liftuose ar koridoriuose, taip pat visos darbo vietos bus įrengtos prie langų ir turės natūralų apšvietimą, o išėjus iš pastato bus lengva pasiekti čia pat esančias viešąsias erdves, miesto centrą.

Apie teritorijos plėtrą

2015 metais „Hanner“ už 40 mln. eurų įsigijo beveik 8 hektarų teritoriją centrinėje miesto dalyje. Į aktyvų miesto gyvenimą sugrįžtančioje vietoje bus kuriamas naujos kartos administracinis ir verslo centras. Čia jau pradėti 4 žvaigždučių viešbučio statybos darbai, projektuojamas pirmasis verslo centras, o ateityje numatyta ir daugiau biurų bei gyvenamųjų namų statybų.

Vilniaus centrui aktuali automobilių statymo problema šiame kvartale bus sprendžiama įrengiant požeminę automobilių stovėjimo aikštelę, kurioje bus daugiau nei 2 tūkst. vietų. Šis sprendimas leis kvartale sukurti daugiau viešųjų erdvių ir pėsčiųjų zonų, kurios bus patrauklesnės čia dirbantiems darbuotojams bei Vilnius gyventojams.

hanner verslo centras 1

„Hanner“ inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video