Top Baneris

Buvusio karinio miestelio vietoje iškils pramonės parkas

2017 sausio 26 d.
VRM vizual.
VRM vizual.
Pasidalykite straipsniu

Vidaus reikalų ministerija skyrė finansavimą apleistos buvusio karinio miestelio teritorijos Visagine konversijos projektui įgyvendinti. Pertvarkytoje, bemaž 9 hektarų ploto, teritorijoje visaginiečiai nusprendė įkurti kompleksą inovatyviai pramonei vystyti – SMART PARK.

Įgyvendinti projektą „Apleistų / avarinių pastatų nugriovimas ir teritorijos valymas, regeneruojant buvusį karinį miestelį“ Visagino savivaldybę paskatino nepakankamas investuotojų susidomėjimas regionu. Dažniausiai girdimi potencialių investuotojų priekaištai, kad stinga patrauklios infrastruktūros verslui įsikurti ir plėstis. Tokią infrastruktūrą ir numatyta sukurti Visagino mieste esančioje buvusios karinių bazių komplekso, kuris dabar yra avarinės būklės, teršia aplinką ir kraštovaizdį, reikalauja priežiūros bei kelia socialinę riziką, teritorijoje.

Projekto įgyvendinimo metu numatyta išvalyti teritoriją nugriaunant nereikalingus parko veiklai pastatus ir sutvarkant aplinką. Taip pat suplanuota pertvarkyti vieną pastatą ir pritaikyti jį būsimo pramonės parko veiklai vykdyti.

Kol kas planuojama, kad tikslinė kuriamo pramonės parko kryptis bus energijos išteklių taupymas. Kryptį ketinama patikslinti parengus ir patvirtinus pramonės parko plėtros planą. Jau aišku, kad pramonės parke bus plėtojamas smulkusis ir vidutinis verslas, mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros projektai.

Tikimasi, kad sukurta nauja infrastruktūra padidins miesto ir rajono gyventojų užimtumą, sukurs darbo vietų, pritrauks investicijų.

Apleistos teritorijos Visagine sutvarkymo projektui įgyvendinti skirta bemaž 1,5 mln. eurų, iš kurių daugiau nei 1,3 mln. eurų – Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšos.

VRM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video