Top Baneris

Buvusiai Lazdynų baseino rangovei Vilnius privalės sumokėti 80 tūkst. eurų

2022 vasario 7 d.
lazdynu baseinas
Lazdynų baseinas. S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus valdžia likviduojamai bendrovei „Active construction management“ (buvusi „Irdaiva“) turi sumokėti per 80 tūkst. eurų skolą, delspinigius ir palūkanas už Lazdynų baseino statybos darbus, nusprendė  teismas.

Vilniaus apygardos teismas vasario 2 dieną pripažino, jog nepaisant to, kad bendrovė yra bankrutavusi, o sutartis su ja nutraukta teisėtai, savivaldybė privalo įmonei sumokėti už faktiškai atliktus darbus.

„Atsakovė (savivaldybė) turėjo pareigą vykdyti mokėjimą, iškėlus bankroto bylą (…) Tai nepaneigia atsakovės teisės atskiroje byloje reikalauti iš visų partnerių civilinės atsakomybės už sutartinių įsipareigojimų pažeidimą nutraukimą, jeigu tam yra pagrindas“, – rašoma teismo nutartyje.

Pasak nutarties, savivaldybė iš esmės neneigė skolos ir atliktų darbų fakto, tačiau įrodinėjo, jog turėjo teisę nemokėti buvusiai rangovei, nes visa sutartis nebuvo įvykdyta, o ją nutraukus buvo patirta nuostolių, kurių savivaldybė dar nėra suskaičiavusi.

kranas

Svarbiausios statybų, NT, inžinerijos naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="7"]

Nutartis per 30 dienų gali būti skundžiama Lietuvos apeliaciniam teismui.

Lazdyno sporto centras su 50 ir 25 metrų plaukimo takeliais, 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, pirtimis ir treniruočių salėmis vietoje nugriauto sovietmečiu statyto baseino pradėtas statyti 2017-aisiais.

Baseino statybų sutartį su „Active construction management“ ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“ – savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus.

Savivaldybės teigimu, jie buvo atlikę apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų. 

Pernai lapkritį Lietuvos Aukščiausiasis Teismas galutinai pripažino, jog Vilniaus valdžia teisėtai nutraukė sutartį. 

Vilniaus valdžia pernai vasarį pasirašė sutartį su nauju rangovu – Panevėžio statybos trestu (PST). Įmonė baseino statybas žada baigti iki šių metų vidurio. 

 

Šaltinis: BNS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video