Top Baneris

2015 rugpjūčio 20 d.
Pasidalykite straipsniu

Kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ kviečia į kūrybines dirbtuves, kuriose bus aptariamos pramoninės zonos Naujojoje Vilnioje, buvusio Kučkuriškių popieriaus fabriko, konversijos į mokslo centrą ir muziejų galimybės.

Artimiausią antradienį, rugpjūčio 25 dieną, 13 val. skelbiamas oficialus jų startas: visi dalyviai kviečiami į Lietuvos architektų sąjungą (Kalvarijų g. 1, II a., Vilnius). Čia ekspertai pasidalys žiniomis apie vieną pirmųjų Vilniaus krašto popieriaus fabriko istorinę raidą ir tokių konversijų specifiką, taip pat bus pristatyti atlikta visuomenės apklausa ir dirbtuvių programa, galiausiai bus proga apsilankyti kol kas uždaroje teritorijoje.

Kuckuriskes_adm pastatas Kuckuriskes_sandelis_dabar Kuckuriskiu popieriaus fabrikas_XIX pab VIV

Programa:
13.00-13.20 Aida Štelbienė pristatys Pramonės zonos konversijos kūrybines dirbtuves ir jų programą, supažindins dalyvius su Kūrybinių industrijų parko „Architektūros centras“ atlikta visuomenės apklausa.

13.20-13.40 Kultūros paveldo ekspertė Rasa Putrimienė pristatys Kučkuriškių popieriaus fabriko istorinę raidą.

13.40-14.00 Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija (dir. Vida Petiukonienė ir dir. pavaduotoja, vyriausioji kraštotvarkininkė Zenta Ražanauskienė) pristatys Pavilnių ir Verkių regioninių parkų tvarkymo planą.

14.00-14.20 Urbanistė, Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos narė Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė papasakos apie teritorijos urbanistinę raidą ir jos santykį su miestu.

14.20-14.45 Diskusijos.
14.45-15.15 Kavos pertraukėlė.

15.15 val. Komandos ir ekspertai išvyksta (kiekvienas savu transportu) į Kučkuriškių popieriaus fabriką.

Būtina išankstinė registracija iki rugpjūčio 23 dienos 23 val. adresu arch.centras@gmail.com.

Projekto įgyvendinimu metu vyksiančių kūrybinių dirbtuvių tikslas – pasiūlyti buvusio Kučkuriškių popieriaus fabriko įrengimo ir pritaikymo verslo vystymui architektūrinę-meninę koncepciją, t. y. sugeneruoti architektūrines-menines idėjas, kurių pagalba bus numatoma teritoriją pritaikyti mokslo-edukacinei paskirčiai (mokslo muziejui-centrui).

Tema aktuali, nes kol kas Lietuvoje dominuoja „buldozerinis“ buvusių pramonės teritorijų konversijos modelis – viskas nušluojama nuo žemės paviršiaus ir tada statoma it dykroje (Vilniaus miesto savivaldybės duomenimis, apie penktadalyje teritorijų daugiau ar mažiau išlieka buvę pastatai, visos kitos teritorijos „išvalomos“).

Šiame kontekste Kučkuriškių popieriaus fabrikas – išskirtinis savo reikšme ir paveldu, todėl svarbu išsaugoti jo tapatybę.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video