Top Baneris

Butas, kuris tarnauja šeimininkui

2019 rugsėjo 24 d.
Butas
Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Rugpjūčio pabaigoje interjero dizinerių Paulinos Biežytės ir Gabrielės Sereikaitės duetas, pasivadinęs „I‘dia“ vardu, įrengė dar vieną urban stilistikos butą – šį kartą Rinktinės gatvėje, Vilniuje. Anot dizainerių, pagrindinė jaunam vaikinui kurto interjero idėja buvo, kad ne buto savininkas tarnautų butui, o atvirkščiai, todėl dizainerės sugalvojo įvairių sprendimų, kaip daug dirbančiam ir mažai laiko namuose praleidžiančiam klientui „palengvinti“ buitį.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.

Pasak dizainerių, pagrindinis vaikino prioritetas buvo kaip įmanoma labiau „išlošti“ erdvės sąskaita, nes butas palyginti nedidelis – 45 kv.m.:

„Kadangi mūsų klientas gamina nedaug, tad nesiūlėme jam įsirengti išmanios virtuvės. Kaip tik nutarėme sujungti virtuvės ir svetainės baldą ir taip apjungti abi šias zonas. Todėl, pavyzdžiui, ir stalas turi dvi funkcijas – valgomojo bei darbo“, – pasakojo G. Sereikaitė.

Buto savininkas, anot pašnekovių, interjere norėjo matyti kiek įmanoma ramesnes spalvas, daugiausiai – pilką, tačiau dizainerės įkalbino vaikiną „įsileisti“ daugiau spalvų:

„Išsiaiškinom, kokia dar spalva klientui patinka – tai buvo žalia – ir nusprendėm į interjerą įtraukti daug žalios atspalvių. Mums ir pačioms patiko šios spalvos idėja, mat butas yra centre, kur žalumos labai trūksta, tad norėjosi į namus įnešti gamtiškos ramybės, lengvumo ir netikėtumo“, – sakė P. Biežytė.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.

Dizainerių teigimu, daugiausia dėmesio šiame interjere buvo skirta spalvų suderinimui, o taip pat sprendimams, kurie palengvintų palaikyti švarą namuose:

„Sakyčiau, gan ilgai rinkome vonios plyteles, nes norėjome, kad jos būtų margos, tačiau spalviškai derėtų, būtų matinės bei nelygaus paviršiaus, nes ant tokių ne taip akivaizdžiai matosi vandens kalkės. Dėl tos pačios priežasties pasirinkome lengviau besivalančius chromuotus paviršius. Klientui pasiūlėme išmaniąsias lemputes, kurių pagalba šviesos spalvą ir intensyvumą galima reguliuoti specialioje programėlėje. Apskritai, į visas zonas žvelgėme praktišku žvilgsniu“, – pridūrė P. Biežytė.

Dizainerės detaliai apgalvojo bendrą interjero koncepciją, todėl vonioje panaudojo tokią pat laminuotą medžio drožlių plokštę, kaip ir virtuvėje, mat šie laminatai yra labai atsparūs drėgmei ir atrodo stilingai. Prie jų pašnekovės stengėsi priderinti grindų dangą – merginos pasirinko natūralios ąžuolo spalvos grindų laminatą. Virtuvės stalas pagamintas individualiai šiam butui, nes dizainerės nerado jau pagaminto, medienos spalvą ir svetainės parametrus atitinkančio stalo. Pagal specialų dizainerių sumodeliuotą užsakymą taip pat pagaminti virtuvės-svetainės, vonios, koridoriaus baldai bei įeinama drabužinė, esanti šalia miegamojo.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.

Urban stiliaus butas. L. Garbačausko nuotr.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video