Top Baneris

Būsimasis Lukiškių aikštės memorialas – yra, nors būti negali

2017 lapkričio 28 d.
Andriaus Labašausko projektas.
Andriaus Labašausko projektas.
Pasidalykite straipsniu

Tik ką nuskambėjus plojimams dėl būsimojo Lukiškių aikštės memorialo, kurį sukūrė Andrius Labašauskas, ir kuris Lukiškių aikštėje simbolizuotų partizanų bunkerį, įsikišo paveldosaugininkai.

Kultūros paveldo departamentas priminė, kad galiojančiame ir viešame Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos akte, kuriuo nustatytos Lukiškių aikštės (unikalus kodas 10371, Kultūros vertybių registras) vertingosios savybės, viena iš saugomų vertingųjų savybių įvardintas šios istorinės aikštės lygus reljefas.

2017 m. rugpjūčio 3 d. Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyrius suderino Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu parengtą Lukiškių aikštės tvarkymo techninį projektą, kuriame yra numatyta memorialo vieta, nepažeidžiant nustatytų vertingųjų savybių.

Pirmą vietą laimėjusio memorialo projekto vieta neatitinka jau suderintame ir įgyvendinamame Lukiškių aikštės tvarkymo projekte nustatytos galimo memorialo vietos.

Kultūros vertybių registro duomenys yra vieši ir visiems nemokamai prieinami (https://kvr.kpd.lt, Lukiškių aikštės unikalus kodas 10371). Projekto autoriai bei organizatoriai atskirų dokumentų, susijusių su šiuo memorialo kūrimo konkursu, nederino bei konsultacijų neprašė.

Andriaus Labašausko projektas.

Kultūros paveldo departamentas teigė nekvestionuojantis Lukiškių aikštės vystymo galimybių, tačiau sykiu priminė, jog turi būti laikomasi teisės aktų, sprendimai turi būti priimami valstybės nustatyta tvarka.

Pagal galiojančią tvarką, projekto organizatoriai turėtų arba derinti laimėjusio autoriaus projekto ypatumus su įgyvendinamu Lukiškių aikštės tvarkymo projektu, arba kreiptis į Pirmąją nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybą dėl Lukiškių aikštės vertingųjų savybių persvarstymo.

„Suprantame, kad šis memorialas visuomenei yra svarbus ir norime, kad tinkamas projektas galėtų būti įgyvendintas kuo greičiau ir valstybės nustatyta tvarka. Kultūros paveldo departamentas visokeriopai konsultuos konkurso organizatorius ir įgyvendintojus, siekiant išspręsti susidariusią teisinę koliziją“, – sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Andriaus Labašausko projektas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video