Top Baneris

Bus įvertinti pažangiausi nekilnojamojo turto projektai

2014 spalio 14 d.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacija (LNTPA) jau septintą kartą nutarė pažvelgti ir įvertinti, kokie nauji nekilnojamojo turto projektai įgyvendinti, kurie jų labiausiai atitinka darniosios plėtros principus. Tradicinis konkursas „Už darnią plėtrą“ šiais metais nesulaukė itin gausaus dalyvių skaičiaus, tačiau kokybiškai įgyvendintų projektų nestinga.

LNTPA direktorius Mindaugas Statulevičius sakė, kad šiais metais į konkursą savotiškai grįžta tradicijos, kai tarp dalyvių vėl ima dominuoti gyvenamosios paskirties projektai. Praėjusiais metais buvo daug komercinės ir visuomeninės paskirties objektų.

Konkurso pavadinimas „Už darnią plėtrą“ tarsi pasako, kad bene svarbiausi projektų vertinimo kriterijai yra objekto koncepcijos atitikimas darnios urbanistinės plėtros, gyvenimo kokybės sukūrimo tikslams. Komisija vertins, kokią įtaką objektas padarė esamų gyvenamųjų vietovių teritorijų atnaujinimui. Taip pat bus žiūrima į statinio daugiafunkciškumą, kokia prieiga prie visuomeninio transporto ir kitos viešosios infrastruktūros, kaip suderinti aplinkosauginiai, ekonominiai ir socialiniai uždaviniai, ar estetiškai sutvarkyta aplinka.

Bus atsižvelgta ir į architektūros, urbanistikos bei statybos kokybę, objekto ir statytojo pagarbą gamtos, kultūros paveldui, kokia Lietuvos gamintojų produkcija panaudota įgyvendinant projektą. Komisija vertins ir projektą įgyvendinusios organizacijos įvaizdį visuomenėje.

„Energijos taupymui skirtos priemonės – irgi vienas vertinimo kriterijų. Nereikia pamiršti artėjančių 2020 metų, kai pagal Europos Sąjungos direktyvas bus privalu statyti energiškai efektyvius pastatus. Todėl įdomu stebėti, ar plėtotojai reaguoja į artėjančius pokyčius, kiek dėmesio skiria mažai energijos naudojančių pastatų sprendimams, kokias novatoriškas ir netradicines priemones diegia“, – sakė M. Statulevičius.

Konkurso „Už darnią plėtrą“ vertinimo komisija

Komisijos pirmininkas Mindaugas Statulevičius, LNTPA direktorius

Dr. Dalia Bardauskienė, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Statybos ekonomikos
ir nekilnojamojo turto vadybos katedros docentė

Marius Narmontas, Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros
departamento direktorius

Prof. Gintaras Čaikauskas, Lietuvos architektų sąjungos (LAS) tarybos narys, vicepirmininkas;
VGTU Architektūros fakulteto profesorius, VGTU senato narys

Alvydas Kvedaravičius, Lietuvos statybininkų asociacijos atstovas, bendrovės „YIT Kausta būstas“
direktoriaus pavaduotojas

Linas Naujokaitis, LAS tarybos narys, vicepirmininkas; VGTU Architektūros fakulteto docentas

Prof. habil. dr. Vytautas Martinaitis, VGTU Pastatų energetikos katedros vedėjas

Giedrė Saveikienė, banko „Swedbank“ Nekilnojamojo turto klientų skyriaus vadovė

Inga Junčienė, naujienų portalo lrytas.lt žurnalistė

Darius Babickas, žurnalo „Statyba ir architektūra“ redaktorius.

Pristatome pirmuosius komisijos aplankytus statinius. 

Kuria miestą mieste

„Loft Town“ (nuotraukoje) projekto įgyvendintojai teigia, kad tai – didžiausias loftų projektas visoje Rytų Europoje. Industrinis pastatas rekonstruojamas įrengiant jame gyvenamosios ir administracinės paskirties patalpas: loftus, butus-studijas bei komercines patalpas.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video