Top Baneris

„Brolis timber“: mediena, kuri įkvepia

2020 vasario 28 d.
Image00006 1
Laimono Ciūnio nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šeimos vilos, pastatytos vos keli šimtai metrų nuo Baltijos jūros kranto, apdailai architektai pasirinko termomedieną ne tik dėl jos ilgaamžiškumo ir atsparumo aplinkos sąlygoms, bet ir dėl dermės su pajūrio aplinka – natūraliai sendama termomediena įgauna vis daugiau asociacijų su smėliu, pušų mediena ar akmenimis.

Naudojimas – be didesnių apribojimų

Bendrovė „Brolis timber“ rinkai siūlo sertifikuotą suomišką LUNAWOOD termomedieną – dideliu karščiu (180–215 °C) ir garais apdorotą šiaurietiškos pušies ar eglės medieną, puikiai derančią ir urbanistinėje (daugiabučiams, visuomeniniams pastatams), ir gamtinėje (individualiems namams, kotedžams, pirtims, terasoms) aplinkoje.

Termomediena pasižymi maloniu kvapu ir sodria ruda spalva. Medienoje išlieka tik natūralaus medžio ypatybių sąlygotų spalvinių netolygumų, tokių kaip šakų žymės ir rievės. Veikiama ultravioletinių spindulių medienos spalva kinta, įgyja pilkšvą sidabrinį atspalvį, tad, norint išlaikyti kuo natūralesnę spalvą, paviršių rekomenduojama dengti medienos alyva ar dažyve. Jei natūrali spalva netrukdo, termomediena be didesnės priežiūros tarnaus keliasdešimt metų.

Labai dideliu karščiu apdorota mediena įgyja išskirtinių ypatybių: tampa itin patvari, stabilesnė ir geresnių termoizoliacinių savybių. Pakitusi mediena beveik nesitraukia ir nesikraipo, ilgiau išlaiko naujumo įspūdį.

Specialistų žodžiais, palyginti su paprasta pušies ar eglės mediena, termomediena praleidžia 20–25 proc. mažiau šilumos, kas itin svarbu energiškai efektyviuose pastatuose. Atlikti matavimai rodo, kad termiškai apdorotos pušies šilumos laidumo koeficientas yra 0,099 W/m K, o paprastos, neapdorotos pušies medienos – 0,12 W/m K.

girulių vila

Laimono Ciūnio nuotr.

Savybės įtiks išrankiausiems

Dėl puikios estetinės išvaizdos ir stabilių matmenų termomediena – puikus sprendimas vidaus ir lauko apdailai. Medienos apdorojimas, nenaudojant jokių chemikalų, užtikrina, kad termomediena nekenktų nei žmonėms, nei jautriai aplinkai. Apdorojant ją, sunaikinamos visos bakterijos, grybeliai, puvinys, termomediena tampa sterili, neišskiria formaldehidų.

Pagal apdorojimo lygį ir paskirtį termomediena skirstoma į dvi standartines klases.

„Termo-S“ – šiaurietiškos pušies ar eglės mediena kaitinama iki 190 °C, tinka vidaus apdailai – vidaus ir pirties dailylentėms.

„Termo-D“ – šiaurietiškos pušies ar eglės mediena kaitinama iki 212 °C, tinka vidaus ir lauko apdailai – lauko dailylentėms, terasai, tvorai.

Stipriau apdorota („Termo-D“ klasės) termomediena praranda plastiškumą ir tampa trapesnė, todėl jos specialistai nerekomenduoja naudoti dideles apkrovas patiriančioms konstrukcijoms, nebent šios būtų papildomai sutvirtintos.

Termomediena – racionalus sprendimas ten, kur tenka atlaikyti itin didelius temperatūros ir drėgmės pokyčius, todėl architektai ją noriai renkasi pastatams apkalti, terasoms, balkonams, tvoroms ir pirtims.

„Brolis timber“ sandėlyje esančioje termomedienoje yra 5–7 proc. drėgmės (esant 50 proc. santykinei oro drėgmei) – tai perpus mažiau nei atitinkamomis sąlygomis laikomoje neapdorotos pušies medienoje.

Svarbu ir tai, kad termomedieną galima apdoroti ugniai atspariomis medžiagomis ir pasiekti B degumo klasę.

unnamed

 

 

www.brolistimber.eu

REMEJO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video