Top Baneris

BREEAM tvarumo įvertinimas suteiktas pirmajam „Capitalica“ logistikos kompleksui

2022 spalio 24 d.
LogistikoskompleksasTalineS911
Pasidalykite straipsniu

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto fondo „Capitalica Green Logistics Fund“ pirmasis įsigytas objektas Estijoje buvo sertifikuotas pagal tarptautinius tvariųjų pastatų BREEAM standartus. „BREEAM In-Use” įvertinimas suteiktas Taline įsikūrusiam žaliosios koncepcijos logistikos pastatų kompleksui S911. 

„Būti draugišku aplinkai šiai dienai yra būtina. Fondo strategija – investuoti į tvarius logistikos centrus bei sandėlius arba juose įgyvendinti „žalumo“ aspektus, kuriuos vėliau bus galima įvertinti remiantis aukščiausiais energetinio efektyvumo, aplinkosaugos, taršos ir triukšmo mažinimo BREEAM standartais“, – sako „Capitalica Asset Management“ direktorius Andrius Barštys. 

Paraiška dviejų pastatų logistikos komplekso vertinimui buvo pateikta praėjusių metų rudenį. Gautas „BREEAM In-Use“ „Good“ kategorijos sertifikatas, kuris išduodamas jau naudojamiems statiniams, patvirtina, kad 11,6 tūkst. kvadratinių metrų ploto kompleksas atitinka nustatytus tvarumo reikalavimus. Šio vertinimo metu buvo atsižvelgta į eilę faktorių, tokių kaip pastatų šildymas, vėdinimas, apšvietimo įrenginiai, jų tipai ir automatiškumas, duomenys apie suvartojamą energiją, atliekų rūšiavimas, poilsio ir darbo zonos darbuotojams. 

Populiarėjant verslo bei prekybos pastatų tvarumo klasifikavimui, šis reiškinys įgauna pagreitį ir logistikos sektoriuje, kur iki šiol dėmesio draugiškiems aplinkai sprendimams buvo skiriama mažiau. Žaliosios koncepcijos požiūriu besivadovaujanti logistika yra perspektyvi ir investavimui patraukli sritis.

„Mūsų fondui tai suteikia skaidrumo. BREEAM sertifikavimas apibrėžia pastatų kokybę, suprantamą tarptautiniame lygmenyje. Jų pardavimo atveju tvarumo vertinimai sudaro pagrindą atitinkamam statinių įkainavimui. Draugiški aplinkai pastatai yra patrauklesni ir nuomininkams, jie atspindi daugelio kompanijų deklaruojamus ESG principus”, – pabrėžia A. Barštys.  

Siekiant užsibrėžto tikslo, kad visi „Capitalica Green Logistics Fund” pastatai atitktų BREEAM standartus, šį mėnesį jau pradėti likusių trijų fondo valdomų objektų sertifikavimo darbai. Logistikos kompleksų auditą atlieka pastatų tvarumo sertifikavimo ir konsultavimo bendrovė „Vesta Consulting“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video