Top Baneris

BREEAM „Excellent” įvertinimas suteiktas „Capitalica“ biurų kompleksui „Verde“ (1)

2023 liepos 17 d.
VERDERiga BREEAMExcellent 1
Pasidalykite straipsniu

SBA grupės bendrovės „Capitalica Asset Management“ valdomo nekilnojamojo turto fondo „Capitalica Green Logistics Fund I“ biurų komplekso „Verde“ A pastatui Rygoje, Latvijoje suteiktas BREEAM „Excellent” įvertinimas, rašoma pranešime spaudai. 

„Projekto veiklos pradžioje išsikėlėme ambicingą tikslą – sukurti žaliuosius biurus Rygoje. BREEAM aukštesnio lygio sertifikatas patvirtina, kad tai ne tik ambicijos, bet ir realūs veiksmai. Šis pasiekimas liudija darnų ir kryptingą visos komandos ir partnerių darbą, siekiant aukščiausių tvarumo standartų. To paties siekiame ir šiuo metu vystomame „Verde“ B pastatui”, – komentuoja „Capitalica Asset Management” generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas A. Barštys.

BREEAM sertifikatas patvirtina, kad pastatas atitinka tarptautinius reikalavimus, tokius kaip mažesnis anglies dvideginio išmetimas, prisitaikymas prie klimato kaitos, ekologinė vertė ir biologinės įvairovės apsauga. Pastatas buvo įvertintas visose BREEAM kategorijose, ypatingą dėmesį skiriant „Energijos”, „Vandens” ir „Atliekų” kategorijoms. Pripažįstant šių išteklių reikšmę ne tik pastato eksploatacijai, bet ir statant, buvo įgyvendintos griežtos priemonės, o atsakingam išteklių panaudojimui užtikrinti sumontuota kokybiška įranga.

Aukščiausias įvertinimas buvo suteiktas kategorijoje „Transportas”. Pastatas, suprojektuotas „Arhis arhitekti“ studijos, gavo aukščiausius balus dėl galimybės naudotis įvairiomis alternatyviomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, dviratininkams įrengtos patogios persirengimo patalpos ir dušai, o elektromobilių savininkai gali rasti automobilių įkrovimo stoteles.

„Labai džiaugiamės bendradarbiavimu su „Capitalica Asset Management”. Kartu įgyvendinome keletą projektų, kurie atitiko „BREEAM New Construction” ir  „BREEAM In-Use” standartus. Ypač didžiuojamės plėtotojo pavyzdžiu, kurį jis rodo tvaraus vystymosi srityje Rygoje, ir tikimės, kad šiuo pavyzdžiu paseks ir daugiau įstaigų bei įmonių, kad kartu kurtų žalesnę ateitį”, – priduria „Vesta Consulting” architektas ir BREEAM tvarumo konsultantas Kristianas Ivanas Hrgeticas-Vītolsas.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Ačiū

    2023-07-18, 11:06  

    Labai gerai, kad nurodyta architektų studija, kurioje suprojektuotas šis pastatas, bet visgi manau, kad apie architektūrą rašančiame tinklalapyje turėtų būti nurodyti autorių architektų vardai ir pavardės. Kiek žinau, architektūros kūrinių autoriais gali būti fiziniai asmenys architektai, o ne juridiniai asmenys- įmonės ( studijos, biurai ir kt). Ačiū.

Rekomenduojami video