Top Baneris

Brangstantis putplastis ir stringanti jo gamyba augina statybų kainas

2021 kovo 31 d.
bns statybos 59dbb46f41e12
BNS nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Kai kurios polistireninio putplasčio gamyklos Lietuvoje nebepriima naujų užsakymų teigdami, kad nebeturi reikalingų žaliavų, nes jų nebegali įsigyti iš didžiųjų Europos gamyklų. Apšiltinimo medžiagos trūkumas stabdo ne tik statybų darbus, tačiau ir brangina juos, rašo portalas delfi.lt.

Putplasčio gamybos „Šilputa“ direktorius Ježy Makovskis teigė, kad putplasčio krizę sukėlė vieno iš komponentų – stireno – gamyklos Europoje gedimas, prisidėjo ir nuo 2020 metų rudens Kinijoje pradėjusi augti šios žaliavos paklausa. Anot jo, polistireninis putplastis pastaruoju metu brango apie 30 procentų.

Putplasčio gamyba užsiimančios įmonės „Kauno šilas“ komercijos direktorius Vytautas Jankauskas taip pat teigė, kad šiuo metu yra stipriai pakilusi žaliavų kaina, o įmonei putplasčio gamybai trūksta granulių. Pasak V. Jankausko, brangstančios statybinės medžiagos brangins ir statybos išlaidas. 

Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas patvirtino, kad statybininkai ir rangovai šiuo metu turi problemų su statybinių medžiagų kainų bei atlyginimų kilimu. Anot jo, dėl to brangsta ir statybos.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video