Top Baneris

Žaliame Botanikos sode – žaliasis pastatas

2016 spalio 4 d.
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas<br>(rekstata.lt nuotr.)
VU Botanikos sodo žaliasis pastatas
(rekstata.lt nuotr.)
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus universiteto bendruomenei ir botanikos sodo lankytojams pristatytas unikalus administracinis ir laboratorijų pastatas. Neabejojama, kad daugiafunkcis centras, jau gavęs Žaliojo pastato vardą, taps akademinės ir mokslinės eksperimentinės veiklos sala botanikos sode.

Botanikos sodas trejus metus įgyvendino investicinius projektus. Bendra projekto „VU Botanikos sodo Kairėnuose infrastruktūros rekonstrukcija ir išplėtojimas“ vertė – 2,812 mln. eurų (iš jų 2,741 mln. eurų – Valstybės investicijų programos (VIP) lėšos; 71 tūkst. eurų – VU lėšos). 2016 metais baigta paskutinio, didžiausio ir brangiausio investicinio projekto objekto – administracinio ir laboratorijų pastato – rekonstrukcija. Visiems darbams per trejus metus panaudota 1417,43 tūkst. eurų VIP lėšų. Visa šio pastato rekonstrukcija kainavo 2,036 mln. eurų.

Trūkstama dalis (611,5 tūkst. eurų) pastato rekonstrukcijai visiškai užbaigti reikalingų lėšų skirta įgyvendinant projektą „VU Botanikos sodo administracinio-laboratorinio pastato su priestatais modernizavimas, pagerinant energetinių sąnaudų balansą“.

Pastato projektą parengė Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rolandas Palekas. Anot Vyriausybės kanclerio Almino Mačiulio, Lietuvoje kol kas tėra vienintelis pastatas su vertikaliu apželdinimu, todėl šis išskirtinis statinys, kaip ir kiti architekto kūriniai, formuoja modernaus Vilniaus architektūrinį veidą.

Botanikos sodo projektai, kaip ir nemaža dalis kitų mokslo ir kultūros objektų statybos, buvo sustabdytos krizės metais, taigi, užsitęsė ilgiau nei planuota.

lrv.lt inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video