Top Baneris

„Bokšto skveras“ Vilniuje įvertintas prestižiniu dizaino apdovanojimu

2023 gegužės 31 d.
RH2971 0041
Roland Halbe nuotr.
Pasidalykite straipsniu

NT plėtros ir valdymo bendrovės „Baltisches Haus“ kompleksui „Bokšto skveras“ įteiktas tarptautinis, dizaino srityje itin vertinamas „D&AD“ apdovanojimas. Verslo ir laisvalaikio kompleksas erdvių dizaino (angl. Spatial Design) kategorijoje įvertintas „Geltonuoju pieštuku“ (auksas).

Šiemet erdvių dizaino kategorijoje į trumpąjį sąrašą pateko 31 projektas, iš kurių „Geltonuoju pieštuku“ įvertintas vienintelis „Bokšto skveras“. „Grafito pieštuką“ (sidabras) pelnė 5 projektai, „Medinį pieštuką“ (bronza) – 8 projektai, realizuoti JAV, Japonijoje, Indijoje, Brazilijoje, Australijoje, Argentinoje ir kitose pasaulio šalyse, rašoma pranešime spaudai.

„Šis apdovanojimas įrodo, kad „Bokšto skveras“ yra išskirtinis erdvių dizaino pavyzdys ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio kontekste. Tokio masto įvertinimai prisideda tiek prie projektų ir jų autorių, tiek ir prie visos šalies, miesto žinomumo“, – sako „Baltisches Haus“ rinkodaros vadovė Raimonda Mailaitė.

Roland Halbe nuotr.

Daugiau nei 13 000 kv. m. ploto komplekso rekonstrukcija vyko trylika metų, iš jų – net septyneri metai buvo skirti archeologiniams tyrimams.

„Rekonstruojant sovietmečiu itin nuniokotos seniausios Vilniaus ligoninės erdves, siekta išsaugoti tai, kas liko vertinga: pastatų kompozicija, kiemai, barokiniai ir gotikiniai elementai, freskos. To, kas neišliko, nesistengta imituoti, o nuspręsta suprojektuoti radikaliai moderniai ir pritaikyti šias istorines erdves šiuolaikinio žmogaus poreikiams. Taip gimė labai unikali stilių dermė – šalia barokinės ir gotikinės architektūros aiškų kontrastą sudaro pabrėžtinai modernūs sprendimai“, – sako R. Mailaitė.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video