Top Baneris

Biurų pastatas „Park Town“ tikisi svaraus BREEAM įvertinimo

2017 gegužės 17 d.
Verslo centras „Park Town“. „MG Valdos“ vizual.
Verslo centras „Park Town“. „MG Valdos“ vizual.

Lietuvos pastatų tvarumo, BREEAM sertifikavimo ekspertai teigia, kad atlikus preliminarų vertinimą, naujai statomas verslo centras „Park Town“ gali tapti pirmuoju, turinčiu „BREEAM New Construction“ „Excellent“ lygio sertifikatą Lietuvoje.

Londone įsikūręs statybos tyrimų centras ir jam priklausantys BREEAM auditoriai šiuo metu atidžiai tikrina paskutinius statybos eigos faktorius, tarp kurių projekto valdymas, energetinis efektyvumas, poveikis sveikatai, susisiekimo galimybės, vandens suvartojimo ir kiti sprendimai.

„Į BREEAM sertifikato patvirtinimą žiūrime kaip į vieną iš mūsų verslo komplekso vystymo žingsnių, kuris tarptautiniu lygiu įprasmins pritaikytas technologijas pastatų viduje ir aplink juos. Tai naudinga ne tik todėl, kad tokiu būdu kyla pastato vertė, bet ir kaip įrodymas, kad būsimieji verslo centro darbuotojai dirbs itin komfortiškoje ir aukščiausius standartus atitinkančioje darbo aplinkoje“, – sakė bendrovės „MG Valda“ generalinė direktorė Sigita Survilaitė-Mekionienė.

„Park Town“ projekte patalpų mikroklimatą ir mažesnes energines sąnaudas užtikrins šildymo aeroterminiu ir geoterminiu būdais sprendimai. Elektros gamybai pastato fasaduose sumontuoti saulės energijos moduliai, taip pat numatyti liftai su elektros regeneracija, o komfortišką patalpų vėdinimą ir drėkinimą užtikrins išmaniosios inžinerinės sistemos.

Naujajame verslo centre numatyti individualūs darbo vietos apšviestumo valdymo elektriniai roletai, patalpų būvio ir langų pozicijos sensoriai, padėsiantys taupyti komunalines sąnaudas. Kiekvienoje patalpoje mikroklimatas bus valdomas individualiai.

Projektas „Park Town“ vystomas dviem etapais – metų viduryje planuojama baigti pirmojo 7 200 kv. m ploto pastato statybas, antrasis 14 800 kv. m ploto pastatas bus užbaigtas paskutinį 2018 m. ketvirtį. Bendros investicijos į verslo centrą siekia 40 mln. eurų, į projektą investuoja nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „MG Valda“.

Verslo centras „Park Town“. „MG Valdos“ vizual.

Komentarai