Top Baneris

Biurų mieste „gyvens“ beveik 6 tūkst. darbuotojų

2017 vasario 1 d.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Sauliaus Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniuje oficialiai atidarytas ir visuomenei pristatytas didžiausias Lietuvoje tarptautinių biurų miestas „Technopolis“ (projekto vykdymo vadovas – bendrovės „Unitectus“ architektas Tumas Mazūras). Nuomininkų jau laukia du nauji biurų pastatai DELTA. Visame biurų mieste dirbs apie 5 500 darbuotojų. Šiuo metu tai didžiausias tarptautinių kompanijų branduolys Lietuvoje.

Du nauji pastatai DELTA atidaromi beveik užimti – 85 proc. patalpų yra išnuomota, kiti šiame biurų mieste valdomi pastatai užimti 100 proc.

„Džiaugiuosi, kad Vilnius taip stipriai auga ir šiandien turime didžiausią Lietuvoje tarptautinių įmonių bendruomenę. Akivaizdu, kad mūsų mieste pasiūla investuotojams šiandien jau yra konkurencinga didžiųjų pasaulio valstybių sostinėms. Tikiuosi, kad tai padės Lietuvai pritraukti dar daugiau didžiųjų užsienio investuotojų, o kartu į Lietuvą grįš ir mūsų talentai“, – oficialiame naujojo „Technopolio“ projekto pristatyme kalbėjo Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Naująjį projektą „Delta“ sudaro du devynių aukštų administraciniai pastatai, kurių bendras nuomojamas plotas – 21 600 kv. m.

Viename iš dviejų „Delta“ pastatų (plotas – 10 000 kv. m) įsikurs „Western Union Processing Lietuva“. Antrajame pastate (plotas – 11 600 kv. m) įsikurs smulkaus ir vidutinio dydžio įmonės.

technopolis atidarymas 2

Viename iš pastatų „Delta“ pristatytas aukštas, skirtas itin mažoms įmonėms. Specialiai suformuotoje bendradarbystės erdvėje UMA įsikurs ir veiklą vystys įmonės, kuriose dirba 1–5 žmonės, iš viso įrengta apie 100 darbo vietų. Planuojama, kad šioje erdvėje galėtų įsikurti ir rizikos kapitalo fondas ar verslo akseleratorius, investuojantis į čia įsikursiančius startuolius.

„Iki šiol „Technopolis“ Lietuvoje valdė įsigytus pastatytus objektus su jau esama infrastruktūra. Projektas „Delta“ – pirmas bendrovės projektas Lietuvoje, kurį statome savarankiškai. Tai bus pirmieji pastatai Lietuvoje, kuriuose bus diegiami kokybės standartai, kurie yra taikomi mūsų grupės valdomuose biuruose Norvegijoje, Švedijoje Suomijoje, Estijoje ir kitose šalyse“, – teigė „Technopolio“ Lietuvoje vadovė Lina Paukštė.

„Technopolio“ biurų pastatas DELTA, kaip ir kiti šio biurų miestelio pastatai, yra pastatyti remiantis LEED GOLD sistema – tai JAV žaliųjų pastatų tarybos sukurta sistema, skirta įvertinti pastato aplinkosaugos charakteristikas bei paskatinti tvaraus projektavimo vystymąsi.

Suomijos NT investijų ir valdymo bendrovė „Technopolis“ į naujai pristatyta DELTA projektą investuoja 35,4 mln. eurų.

Greta „Siemens“ arenos esančiame didžiausiame Lietuvoje biurų mieste „Technopolis“ šiuo metu veikia jau 6 biurų pastatai – „Alfa“, „Beta“, „Gama“ ir „Delta“ („Beta“ ir „Delta“ – po du pastatus). Bendras nuomojamas pastatų plotas – apie 64 000 kv. m.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video