Top Baneris

Biurų kompleksą Rygoje pardavusi „Hanner“ taikosi į Europos rinką

2021 rugsėjo 2 d.
jauna teika ryga
HANNER nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Nekilnojamo turto plėtros bendrovė „Hanner“ už 131 mln. eurų Estijos fondų valdymo įmonės „EfTEN Capital“ fondui pardavė Rygos biurų kompleksą „Jauna Teika“.

„Hanner“ pranešė, kad tai didžiausias biurų sandoris Latvijos istorijoje. Jis bus baigtas gavus Latvijos konkurencijos tarnybos leidimą.

 Anot „Hanner“ valdybos pirmininko Arvydo Avulio, keliolika metų valdytą biurų kompleksą nuspręsta parduoti dėl planuojamų investicijų kitose šalyse.

„Turime naujų didelių planų Vakarų Europoje. Parduodame tam, kad turėtume apyvartinio kapitalo ir galėtume daryti kitus projektus“, – BNS teigė A. Avulis.

„Iš šio sandorio mes gauname aštuoniolikos metų pajamas iš karto, tai jas iš karto gali dar kur nors investuoti. Tokias galimybes reikia išnaudoti“, – pridūrė jis.

Sandoris nėra laikomas strateginiu bendrovės pasitraukimu iš Latvijos, tačiau A. Avulis teigė artimiausiu metu čia investuoti neketinantis.  

„Latvijoje dar liko vienas mūsų 15 tūkst. kv. metrų ploto biurų centras. Kol kas mes turime planus investuoti kitose šalyse, negalėčiau sakyti, kad Latvijoje turime daug investicinių planų. Tai dėl pasitraukimo iš Latvijos kažkiek tiesos yra. Tiesiog mes matome daugiau galimybių kitur nei Latvijoje“, – sakė jis. 

jauna teika 1

„Hanner“ valdybos pirmininko teigimu, derybos dėl biurų komplekso pardavimo užtruko, nes pandemija įnešė sumaišties į biurų rinką. 

„Mes pradėjome derybas žiemą ir jos užtruko. Nelabai skubėjome, nes sakėme, kad parduosime tik tada, kai gausime labai gerą kainą. Dabar ne pats geriausias metas pardavinėti, turbūt geriausiai tai buvo padaryti po kokio pusmečio, nes žmonės dar ne pilnai atsigavę po pandemijos ir pasitikėjimas biurų sektoriumi nėra taip stipriai atsigavęs“, – aiškino A. Avulis. 

Anot A. Avulio, „Jauna Teika“ kompleksas buvo vienas didžiausių „Hanner“ išvystytų biurų projektų, nusileidžiantis tik „Business Stadium“ Vilniuje.

„Jauna Teika“ komplekse yra keturi biurų pastatai, iš kurių trys – „Ausma“, „Teodors“ ir „Henrihs“ – baigti po 2016 metų, o „Valters“ – 2009 metais. Be jų čia pastatyta ir parduota per 800 butų. 

Kompleksas yra Rygos „Vefresh“ rajone, kuriame per metus sukuriama apie 43 proc. viso Latvijos informacinių technologijų paslaugų eksporto.

Apie 60 tūkst. kv. metrų ploto biuruose dirba apie 50 nuomininkų – „DNB Bank“, „Bigbank“ ir „Intrum“, draudimo bendrovės „Gjensidige“ ir BTA, IT bendrovės „TietoEVRY“ ir „Accenture“, yra bendradarbystės erdvė „Teikums“, kitų bendrovių biurai.

„Jauna Teika“ tapo aštuntuoju NT objektu „EfTEN Real Estate Fund 4“ portfelyje. Bendra fondo valdomo NT rinkos vertė yra apie 800 mln. eurų.

„EfTEN Real Estate Fund 4“ yra dešimties metų uždaro tipo fondas, skirtas instituciniams investuotojams, investuojantis į pinigų srautus generuojančius komercinio nekilnojamojo turto objektus Baltijos šalyse.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video