Top Baneris

Biuro langus siūlo dengti kūrybiškai – sprendimai sveikam biurui

2023 sausio 10 d.
domus lumina galerija scaled
Pasidalykite straipsniu

Projektuojant biurą daugiausia dėmesio kreipiama funkcionalumui: darbuotojai aprūpinami įranga ir baldais, kuriamos individualios darbo vietos, bendradarbiavimui ar susitikimams su klientams skirtos erdvės. Tai svarbu – nuo darbovietės patogumo priklauso visos komandos produktyvumas. Paruošti darbo erdvę reikia atsakingai – langų uždengimo sprendimai yra vienas svarbių elementų. Sužinokite, kaip moderniai dengti langus biuro erdvėje siūlo DOMUS LUMINA specialistai.

Tinkamas patalpų apšvietimas patogiam darbui 

Į plačią komforto sąvoką įeina ne vien protingas erdvių išplanavimas ir ergonomiškų baldų parinkimas. Patogi darbovietė – ta, kuri atliepia didelę paros dalį joje praleidžiančių žmonių gerovę. Į „rūpesčio paketą“ įeina aukštų patalpų higienos bei oro kokybės standartų palaikymas, tvarių, saugių medžiagų interjere naudojimas bei tinkamo natūralaus apšvietimo kiekio užtikrinimas. Šviesos valdymas ypač svarbus – nuo jo priklauso fizinis ir psichologinis žmogaus komfortas. 

Šiuolaikiniai biurai dažnai įrengiami naujos statybos verslo centruose su dideliais langais ar pilnai įstiklintais fasadais. Tai privalumas, kai orai niūrūs, pavėsį teikia langus siekiantys medžiai, arba pastatas yra orientuotas į šiaurę. Tačiau kitais atvejais intensyvūs saulės spinduliai gali labiau trukdyti, nei džiuginti. Svarbu pasirūpinti tokiomis langų uždengimo priemonėmis, kurios leistų šviesos srautą reguliuoti pagal poreikį. 

Daugiau kontrolės su DOMUS LUMINA roletais 

Platus ritininių užuolaidų, arba roletų, audinių pasirinkimas suteikia galimybę juos pritaikyti skirtingose patalpose. Roletai leidžia paprastai reguliuoti į vidų patenkančios šviesos kiekį, o priklausomai nuo pasirinkto audinio spalvos ir savybių – įsilieti į interjerą arba tapti jo akcentu. Ryškiaspalvės ritininės užuolaidos būdingos vaikų erdvėms ir jaunatviško kolektyvo biuruose. 

domus lumina roletai ą
„Domus Lumina“ nuotr.

 Skirtingoms patalpoms galima rinktis tą patį roletų tipą, bet skirtingas medžiagas: pavyzdžiui, konferencijų salėje, kurioje dažnai naudojamas projektorius ir svarbu užtamsinti patalpas, kad vaizdas būtų kuo ryškesnis, galima montuoti šviesai nepralaidžius „blackout“ tipo roletus. Darbo erdvėje, kur svarbu yra užtikrinti kuo daugiau natūralios šviesos su galimybe kontroliuoti jos patenkantį kiekį – saulės šviesos ryškumą blokuojančius, tačiau kiek peršviečiamus „screen“ tipo audinius. Jie apsaugo nuo saulės atspindžių ant kompiuterių ekranų. „Screen“ roletai yra vienas populiariausių biurų, visuomeninių patalpų ir gamyklų langų uždengimo sprendimas. Lengvos tekstūros, neutralių atspalvių audiniai lengvai integruojami į biuro interjerą ir padeda kurti ergonomišką darbo aplinką. DOMUS LUMINA siūlo rinktis 1 %, 3 %, 5 % ar 10 % šviesos pralaidumo audinius.

domus lumina uzuolaidos biure 1
„Domus Lumina“ nuotr.

Kaip kiekvienas verslas unikalus, taip ir erdvė, kurioje jie priima sprendimas ir kuria, yra skirtinga. Tačiau vienija tikslas išsaugoti kuo daugiau erdvės – tiek fiziškai, tiek vizualiai. Roletai, tvirtinami tiesiai prie lango rėmo, puikiai tinka tokiais atvejais, nes užima labai mažai vietos. Be to, siekiant maksimalaus patogumo, galima įrengti automatika valdomus roletus, kuriuos būtų paprasta reguliuoti iš bet kurio patalpos kampo (tas ypač patogu, kai priėjimas prie lango nepatogus, užstatytas baldais). Verslams, siekiantiems išlaikyti aukštus priešgaisrinės saugos reikalavimus, rekomenduojama rinktis nedegaus audinio roletus. Siekiant pagerinti patalpos akustines savybes, sunkaus audinio roletai gali tapti papildoma triukšmą sugeriančia priemone. 

domus lumina roletai zaliuzes
„Domus Lumina“ nuotr.

Paprasta roletų priežiūra leidžia lengvai palaikyti švarą ir užtikrinti palankų mikroklimatą. Ritininės užuolaidos gaminamos iš aukštos kokybės audinių, kurie ne tik ilgai išlaiko nepriekaištingą išvaizdą, bet ir nepritraukia dulkių, drėgmės. Tai didelis privalumas alergiškiems asmenims.

 Biurų klasika: žaliuzės

Žaliuzės – tai ypač populiarus pasirinkimas biurų interjeruose – ir tikrai ne veltui. Tai ilgaamžis ir labai praktiškas sprendimas, suteikiantis daug kontrolės, kas yra ypač svarbu dirbant kompiuterinį darbą. Dienos metu saulė keičia savo poziciją, apšviesdama kompiuterio ekraną vis kitu kampu, blogindama matomumą ir sukeldama nepatogumų. Žaliuzės gali langą pilnai atidengti arba pilnai uždengti, o norint pareguliuoti šviesos sklidimo kryptį užtenka žaliuzių juosteles pakreipti tinkamu kampu. 

Verta pabrėžti, jog žaliuzės – ne tik praktiškas, bet ir stilingas būdas uždengti biuro langus. Pigių, neestetiškų, lengvai lūžtančių žaliuzių laikai jau praeityje: dizaineriai ir gamintojai gali pasiūlyti kuo įvairiausių aukštos kokybės žaliuzių, kurios ilgai tarnaus ir džiugins akį. Tvarus ir ekonomiškas pasirinkimas – medinės žaliuzės. Natūralios medžiagos vizualiai suteikia biuro erdvei jaukumo ir šilumos. Jas lengva valyti, atrodo solidžiai, dera prie įvairios stilistikos interjerų: puikiai tiks tiek loftuose įrengtose industrinio stiliaus patalpose, tiek medicinos klinikose ar elegantiškuose biuruose. 

domus lumina roletai
„Domus Lumina“ nuotr.

Užuolaidos – ne vien languose? 

Vyrauja klaidingas įsitikinimas, jog užuolaidos netinka biure. Delikačios dieninės užuolaidos ar sunkios naktinės labiau primena jaukią namų aplinką, tad darbo aplinkoje jos gali atrodyti keistai. Tačiau užuolaidos turi daugiau panaudojimų, nei langų uždengimas, o tinkamai parinktas audinys gali joms suteikti visiškai naują funkciją. 

Pavyzdžiui, užuolaidos yra kone paprasčiausias ir greičiausias būdas atskirti erdves. Tas ypač pravartu didelių atviro tipo erdvėms, kur kartais kyla poreikis atskirti vieną bendros erdvės dalį nuo kitų, sukurti daugiau privatumo darbo vietai, kurią nors patalpos dalį paslėpti, izoliuoti. Užuolaidos, naudojamos kaip patalpų perskyrimo priemonė, suteikia daugiau privatumo, negu atrodo iš pirmo žvilgsnio: sunkūs, storesni audiniai puikiai sugeria garsą ir gerina akustines patalpos savybes. Be to, užuolaidas galima naudoti uždengti stiklines pertvaras, vizualiai atskiriant už jų esančias patalpas. 

Be abejo, užuolaidos puikiai tiks ir pirminei funkcijai išpildyti – uždengti langus. Jeigu abejones kelia šio sprendimo higiena – reikėtų įdėmiau pasižvalgyti po audinių asortimentą. DOMUS LUMINA konsultantai gali pasiūlyti šiuolaikiškas medžiagas, kurias lengva valyti, nekaupia drėgmės ar dulkių. Lengvo audinio pilkšvos užuolaidos puikiai įsilieja į griežtesnių biurų interjerus, suteikdamos patalpoms jaukų, šiltą, tačiau profesionalų įvaizdį. Užsukite į DOMUS LUMINA atliktų darbų galeriją, kur rasite daugiau sumontuotų užuolaidų biuruose ne tik šviesos srautui, bet ir erdvėms valdyti. 

Kokybiškas biuro erdvės interjero įrengimas – tai užduotis, nuo kurios priklauso darbuotojų gerovė, o kartais net rezultatai. Nepatogi, „triukšminga“ darbo aplinka gali demotyvuoti ar blaškyti, blogiausiu atveju – prisidėti prie patiriamo streso, kurio neigiamas poveikis sveikatai bus juntamas ilgai. Į probleminius klausimus verta pažiūrėti kūrybiškai: išeikite iš stereotipinio mąstymo ribų, pasidomėkite naujovėmis ieškodami produktų rinkoje.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video