Daug jaukių poilsio zonų, nevaržanti darbo aplinka, menininkų originaliai dekoruotos sienos – šie sprendiniai, anot „Danske Bank“ IT paslaugų centro (DGITL) interjerą verslo centre „Uniq“ projektavusių architektų komandos, pasirinkti kuriant namams artimą erdvę. Dauguma biuro naudotojų – neskaičiuojantys darbo valandų, tad projektuodami interjerą architektai pirmiausia išklausė jų pageidavimų. Tačiau kai kurių specialistų stygius keičia darbdavių taktiką – kovojant dėl darbuotojų, vienu pagrindinių kozirių tampa darbo erdvių patrauklumas ir galimybės.
Dėmesys išskirtinumo paieškoms
DGITL, užimančio visą verslo centro „Uniq“ pastatą, interjerą suprojektavo A2SM architektai – Viačeslavas Malenko, Greta Frišmantaitė, Aurimas Sasnauskas ir Luka Galinytė. DGITL biuro interjeras nuo pat pradžių buvo kuriamas bendradarbiaujant užsakovams, pastato valdytojams, statytojams ir darbuotojams. Architektė G. Frišmantaitė pripažino – kartais projektuojant biurus užsakovai architektams patiki tik suplanuoti pastato funkcijas, bet šiuo atveju skatino realizuoti įvairiausias idėjas, mat biuro interjero unikalumas buvo vienas pagrindinių jų lūkesčių.
„Užsakovai mus ragino atsipalaiduoti, o tai labai reta. Įprastai stengiamasi pateikti tikslias užduotis, nuo kurių negalima nukrypti. Ir nors mūsų laukė daug iššūkių, ne kartą keitėme sprendinius, viskas buvo daroma tik tam, kad pasiektume kuo geresnį rezultatą. Užsakovai buvo reiklūs, tačiau teigė, kad rezultatas toks, kokio ir tikėjosi“, – sakė G. Frišmantaitė.
Interjerui suprojektuoti ir įrengti buvo skirti 9 mėnesiai. Pradėjus jį kurti, pastatas dar nė nebuvo baigtas statyti.
Pasitelkė gatvės menininkus
Kadangi DGITL biuras užima visą biuro pastatą (jo plotas – 6700 kvadratinių metrų), architektai ypač daug dėmesio skyrė 600 darbuotojų judėjimui ir srautų suvaldymui. Pirmas pastato aukštas skirtas darbuotojų rekreacijai. Kituose aukštuose, atsižvelgiant į žmonių skaičių ir aukšto paskirtį, atviras erdves suskaido posėdžių ar susitikimų salės, kambarėliai atsikvėpti ar bendrauti.
Biure persipynė darbo ir poilsio zonos, darbuotojai nėra suvaržyti, gali sau leisti rinktis darbo vietą ir atmosferą. Interjero detalėse užkoduota informacija daro biurą interaktyvų ir darbuotojus skatina kaskart atrasti ką nors nauja.
„Atviros erdvės įprastai įrengiamos taupymo sumetimais, tačiau vien atviro biuro koncepcija neveikia, mat darbuotojai ieško savo erdvių. Pasiūlėme jiems alternatyvių darbo vietų, kur jie gali atsitraukti, atsigulti ant sofos“, – komentavo architektė.
Projektuojant DGITL interjerą, pasirinktos trys pagrindinės spalvos – geltona, žalia ir raudona, taip pat – keletas akcentinių spalvų, atkartojamų visuose pastato aukštuose, balduose.
„Užsakovų noras buvo toks, kad biure atsispindėtų Lietuvos tema, mat biuras čia – vienas daugelio tarptautinių „Danske Bank“ biurų. Trys pagrindinės spalvos, atsispindinčios aukštuose, diktuoja kiekvieno aukšto spalvinę gamą. Idėja atsiskleidžia įsigilinus į pastato interjero idėją ir aukštų logiką“, – paaiškino G. Frišmantaitė.
Paslaugų centro laiptines dekoravo grafičio meistrai. Toks sprendimas pasirinktas darbuotojų ir svečių iš užsienio patogumui, kad jiems būtų lengviau orientuotis. Įprastai biuruose aukštus identifikuoja jų numeriai, šiame biure pasitelkti ir spalviniai sprendimai, leidžiantys lengviau orientuotis ir atskirti aukštą.
Grafikos kūrėjų – „Vilnius Street Art“ komandos – darbas buvo labai intensyvus ir vyko paraleliai su interjero koncepcijos kūrimu, bendradarbiaujant abiem pusėms. Objekte dirbo maždaug dešimt aukštus ir temas pasidalijusių menininkų. Kiekvienas pasitarimų kambarys skirtas konkrečiai temai: šalims, su kuriomis bendradarbiauja „Danske Bank“ bankas, žmonėms, prisidėjusiems prie informacinių technologijų kūrimo, ir t. t. Architektės žodžiais, grafika unikali visame pastate: dėmesio sulaukė ir stalų žymėjimas ar pasitarimų kambarių numeriai.
Jaukumą kūrė natūraliomis medžiagomis
Interjero projektuotojai laikėsi nuostatos biure sukurti namus primenančią aplinką. Tam pasitarnavo ir grafikos elementai, ir medžiagos – grindų danga ar gobelenų raštai. Ten, kur neprieštaravo gaisrinės saugos reikalavimai, biuro apdailai panaudotas medis, čia apstu natūralaus medžio masyvo stalviršių.
„Baldai tokie, kad žmonės nebijotų prie jų liestis, kad jie nenusidėvėtų, o laikas jiems suteiktų tik daugiau žavesio. Dėl šios priežasties ir biuro apdailai panaudotos laikui nepavaldžios medžiagos –metalas ir betonas“, – pasakojo G. Frišmantaitė. Į biurą atkeliavo ir nauja savitą atmosferą sukūrusi anglų gamintojo kilimų kolekcija.
Užsakovo pageidavimu, patalpose įdiegtos automatizuotos apšvietimo valdymo sistemos. Daugelis DGITL biuro baldų suprojektuoti A2SM architektų ir pagaminti Lietuvoje. Darbo vietose įrengti daugiafunkciai reguliuojamo aukščio darbo stalai.
Svarbios rekreacinės erdvės biure – kiekviename aukšte įrengtos jaukios virtuvėlės, kuriose vyksta formalūs ir neformalūs susitikimai. Strategiškai pasirinktos virtuvėlių vietos skatina, kad kuo daugiau darbuotojų naudotųsi ne tik liftais, bet ir visomis trimis biure įrengtomis laiptinėmis. Pailsėti galima antrame aukšte ar ant stogo įrengtoje terasoje, restorane, sporto klube ar žaidimų zonoje su golfo simuliatoriumi.
Biuras suprojektuotas taip, kad jį būtų galima pritaikyti darbuotojų reikmėms, o esant poreikiui – transformuoti.
Interjero projektuotojai didžiuojasi DGITL interjeru. „Kiekviename objekte bandome surasti jo unikalumą. Šį gali padiktuoti įmonės veikla ar užsakovo noras būti išskirtiniam. Namų ar jaukumo tema nėra nauja, tačiau svarbu, kaip ji atskleidžiama. Šis biuras – ne pirmas Lietuvoje, kuris duoda toną užsienio biurams. Jis skatina pasitempti kitus“, – kalbėjo architektė.
„Milliken Clerkenvel“ kiliminės plytelės – modernūs ir išskirtinio dizaino sprendimai biuruiIlgametę įvairios paskirties grindų dangos prekybos ir įrengimo patirtį turinti bendrovė „Margus“ jau 11 metų yra kompanijos „Milliken & Company, Inc.“ partnerė Lietuvoje ir Latvijoje. Tai viena didžiausių kiliminių plytelių dangos gamintojų, savo veiklą Jungtinėse Amerikos Valstijose pradėjusi dar 1865 metais. Šiuo metu visame pasaulyje veikia 39 koncerno filialai. Pasak bendrovės „Margus“ vadovo Rimanto Versecko, šių kiliminių plytelių dangos populiarumą lemia išskirtinis dizainas, originalios formos ir produkto kokybė. Tik pradėtos gaminti „Milliken Clerkenvel“ kiliminės plytelės buvo pasirinktos A2SM architektų naujojo „Danske Bank IT“ centro modernumui ir išskirtinumui pabrėžti. „Three Corners“ (4000 kv. m) ir „Triangular Path“ (1000 kv. m) dizaino gaminiai yra nepakartojami atsitiktiniu vienakrypčio įrengimo būdu, išsiskiria griežtomis linijomis ir trikampėmis formomis, tad puikiai tiko žaismingam bei moderniam įvaizdžiui kurti. „Milliken“ kiliminės plytelės ypatingos savo struktūra ir tekstūra: sintetinės, bekvapės, antistatinės dangos atitinka aukščiausius atsparumo ir degumo klasės reikalavimus, todėl yra puikus saugumo garantas biuruose bei gyvenamosiose patalpose. Šiai kiliminei dangai suteikiama 15 metų garantija. Dar vienas „Milliken Clerkenvel“ kiliminių plytelių pranašumas – minkštas „Comfort Plus“ pagrindas, kuris leidžia sumažinti triukšmo lygį patalpose, pasiekiant 29–37 decibelų garso izoliaciją, ir dangos dėvėjimąsi, suteikia eksploatacinį komfortą ne tik stabiliam grindų pagrindui, bet ir pakeliamosioms grindų sistemoms. „Milliken Clerkenvel“ kiliminės plytelės sertifikuotos pagal tarptautinius „ProduISO14001“, „CRI Green Label Plus“ ir kitus standartus, užtikrinančius galimybę perdirbti iki 100 procentų panaudotos kiliminės dangos, o tai nepaprastai svarbu galvojant apie gamtosaugą. UAB „Margus“ RĖMĖJO TURINYS |