Top Baneris

Biuras – be standartinių elementų

2019 kovo 20 d.
Biure „Helis“
Darbuotojų daiktams laikyti sukonstruota spinta, kurios paviršiuje, naudojant metalinius pagaliukus, kuriami įvairiausi raštai. Leono Garbačausko nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Informacinių technologijų kompanijos „Helis“ komanda įsikūrė penktame biurų pastato „Arka“, Kaune, aukšte. Užsakovai į interjero projektuotojus – „Lava studio“ – kreipėsi teturėdami kelis pageidavimus: įsikurti neįpareigojančioje, šviesioje, spalvingoje aplinkoje, kurioje galėtų derinti intensyvų darbą ir produktyvų poilsį.

Biure „Helis“ bendrovės „Narbutas“ komanda įrengė net 130 darbo vietų. Daugiausia dėmesio jas įrengiant skirta darbuotojų gerovei, komfortiškam ir produktyviam darbui. Jaukias darbo ir poilsio erdves kuria pasirinkti kolekcijos NOVA U darbo stalai, itin ergonomiškos kolekcijos WIND darbo kėdės ir NOVA WOOD stalai.

narbutas logo

Darbo vietos išdėstytos atsižvelgiant į darbo pobūdį, ypač daug dėmesio skiriant garso izoliacijai tarp darbo vietų ir skirtingose zonose. Leono Garbačausko nuotr.

Darbo vietos išdėstytos atsižvelgiant į darbo pobūdį, ypač daug dėmesio skiriant garso izoliacijai tarp darbo vietų ir skirtingose zonose. Leono Garbačausko nuotr.

Išskirtinumą kuria holas

Kartu su kolege Goda Račkauskaite interjerą projektavęs architektas Mindaugas Leknickas patvirtina – jiems pasisekė visapusiškai, mat užsakovai, sykiu ir 130 įmonės darbuotojų, pasitikėjo jų idėjomis ir pritarė daugumai pasiūlytų sprendimų. „Užsakovai itin pageidavo, kad būtų šviesu ir spalvinga, kuo daugiau mėlynos (įmonės) spalvos. Todėl, be geltonų pertvarų, biure vyrauja šaltesnių, melsvesnių tonų minkštieji baldai, elementai, pasitarimų kambarėlių spalvos taip pat artimos mėlynai. Norėjosi jaunatviško, ne rimto ir tamsaus biuro“, – pasakojo „Lava studio“ architektas.

Nors biure vyrauja atviro plano biurai (angl. „open space“), darbo vietos išdėstytos atsižvelgiant į darbo pobūdį, ypač daug dėmesio skiriant garso izoliacijai tarp darbo vietų ir skirtingose zonose. Efektyviausios priemonės – akustinės plokštės ant stiklo pertvarų, kuriančių peršviečiamumo įspūdį, žaliąją veją primenanti grindų danga, veltiniu aptaisyti baldai ir šviestuvai. Akustinės plokštės, kiliminė danga ir kiti minkštieji elementai skirti tam, kad neaidėtų biuro erdvės. Garso izoliacijai tarp darbo erdvių ir poilsio-susitikimų zonų pasitarnavo stacionarios atitvaros su stiklais.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Kolegų pokalbiams ar pasitarimams skirtos uždaros erdvės kiekvienoje iš darbo zonų. Bendravimui pasitarnauja iš metalo ir stiklo pagaminti, jūrinius konteinerius primenantys kambarėliai (angl. „box“). Vienas konteineris įrengtas hole ir skirtas biuro svečiams. Konteineriai, anot architekto, pagal brėžinius surinkti biuro erdvėse – tikrieji moduliniai konteineriai čia tiesiog būtų netilpę dėl savo matmenų ir svorio.

Hole svečius stebina ir itin didelio svorio bei sudėtinga pilnavidurio stiklo plytų pertvara, laikoma iš organinio permatomo stiklo pagamintų laikiklių. Stiklo plytos klijuotas netradiciškai – vertikaliai, kai kur paliekant tarpus, plytų nededant, tokiu būdu išgauti įvairiausi raštai, o esant dirbtiniam ar natūraliam apšvietimui, sukuriamas švytėjimo efektas.

Priešais pertvarą – ne mažiau įspūdinga darbuotojų daiktams laikyti sukonstruota spinta metalinėmis perforuotomis durimis, kurių paviršiuje, naudojant metalinius pagaliukus, kuriami įvairiausi raštai.

Biuro baldai

„Helio“ interjero projektą valdė ir įgyvendino bendrovė „Ergolain projektai“. Standartinius ir nestandartinius biuro baldus projektuojanti ir gaminanti įmonė biure įgyvendino visus nestandartinius baldinius sprendimus: tai jūrinius konteinerius primenantys kambarėliai, į teniso stalą panašus posėdžių stalas, akustinės plokštės ant stiklo pertvarų, organinio stiklo blokeliai, dirbtinę žolę primenanti grindų danga ar spalvotų LED RGB šviestuvų įrengimas, posėdžių stalas-sūpynės, minkštieji baldai, virtuvės baldai, laundžo zonos, „power nap“ miegamasis, įspūdinga darbuotojų daiktams laikyti sukonstruota spinta metalinėmis perforuotomis durimis ir kiti su architektais suderinti sprendimai.

ergolain logo

Biure įrengti keli iš metalo ir stiklo pagaminti, jūrinius konteinerius primenantys kambarėliai (angl. „box“). Leono Garbačausko nuotr

Biure įrengti keli iš metalo ir stiklo pagaminti, jūrinius konteinerius primenantys kambarėliai (angl. „box“). Leono Garbačausko nuotr

Netikėtas išmanumas

Kaip ir įprasta šiuolaikiniuose biuruose, erdvėse palikti atviri vamzdžiai, laidai ir kitos inžinerinės sistemos, kurių, pašnekovo žodžiais, čia itin gausu. Vietomis – valgomojo zonoje, virtuvėje, poilsio erdvėse, konferencijų salėje ir hole – apnuogintas komunikacijas pridengia ažūrinės lubos, pagamintos iš tam tikro storio ir pločio faneros. Antroji jų funkcija – paslėpti itin plono skersmens cilindro formos LED šviestuvų tvirtinimo elementus. Beje, hole esantys ploni cilindrai, konteineriuose esantys šviestuvai ir į juos vedantys LED šviestuvai sujungti į išmaniąją sistemą.

Dvi – apšvietimo ir informavimo – funkcijas atlieka spalvoti LED RGB šviestuvai. Įrengti hole, jie vingiuoja per visą biurą ir nukreipiami į visus pasitarimų kambarėlius. Darbuotojai nė nepalikę darbo vietų gali sužinoti, ar jų pageidaujamas konteineris laisvas – mat jei jis užimtas, LED šviestuvas švyti baltai. Atsilaisvinus kambarėliui, šviestuvas sušvinta ta pačia spalva kaip ir konkretus kambarėlis. Kambarėlių viduje apšvietimas perimetrinis LED šviestuvu, tačiau yra ir lubinis šviestuvas.

Leono Garbačausko nuotr.

Leono Garbačausko nuotr.

Darbo vietų apšvietimui pasirinkti profesionalūs šviestuvai su prizminiais stiklais, dėl kurių šviesa sklinda netiesiogiai, neakina ir neatsispindi nuo paviršių.

Darbo zonose paklota garsą sugerianti kiliminė danga, dalyje poilsio erdvių – medžio imitacijos PVC danga. Dangų tipas ir gamintojai pasirinkti atsižvelgiant į pastato architektūrinės dalies autoriaus architekto Gintauto Natkevičiaus parengtą projektą. Interjero projektuotojai rinkosi tik šviesesnes spalvas, norimą medžiagiškumą.

Greta konteinerių įrengtose poilsio zonose – veją primenanti danga. Nors ši Lietuvoje visų pirma dėl gaisrinės saugos reikalavimų retai tesutinkama danga pradžioje turėjo tarnauti tik kaip takeliai poilsio erdvėse, vėliau ja nuspręsta padengti ir visų konteinerių sienas. Mat, pasirodo, ji efektyviai sugeria garsą. M. Leknickas atviras – prireikė pastangų, kad ši danga atkeliautų į Lietuvą, tačiau tuo noriai sutiko pasirūpinti rangovai.

Apšvietimo sprendimai biurui

Siūlome unikalius apšvietimo sprendimus klientų idėjoms įgyvendinti. Mūsų veikla apima projektavimą, prekybą, gamybą ir montavimą. Biure „Helis“ bendrovės specialistai įrengė spalvingą, šviesa pagrįstą kambarių užimtumo ir srautų valdymo sistemą.

energy green logo

LED RGB šviestuvai atlieka apšvietimo ir informavimo funkcijas. Leono Garbačausko nuotr.

LED RGB šviestuvai atlieka apšvietimo ir informavimo funkcijas. Leono Garbačausko nuotr.

Nevengė žalumos

Žalios spalvos netrūksta ne tik ant grindų, bet ir ant sienų. Poilsio zonoje įrengtas vertikalus dirbtinių augalų sodas, sykiu čia įkomponuotas paties „Helio“ darbuotojų gamintas žaidimų aparatas. Priešingai, nei gyvų augalų siena, čia įrengta nereikalauja papildomos priežiūros, drėkinimo, neužima daug vietos. Dar vienas „žalias“ architektų sumanymas – specialiai pagamintuose staliukuose susodinti gyvi medeliai.

Augalų temą pratęsia ir skirtingų raštų bei spalvų iš akustinio veltinio pagamintų medžio lapų sienelė („Abstracta Air Leaf“ akustinis gaminys).

Žaliąją veją primenanti grindų danga panaudota ir sienoms. Leono Garbačausko nuotr.

Žaliąją veją primenanti grindų danga panaudota ir sienoms. Leono Garbačausko nuotr.

Darbuotojų patogumui įrengtas nedidelis, miegui skirtas kambarys, „paslėptas“ po medžio apdaila. Poilsiui skirtos ir žaidimų konsolės, stalo futbolo stalas, bokso kriaušė, galiausiai įrengta pora kabinetų tiems, kam reikia privatumo.

Darbo zonose parinkti patogūs ir ergonomiški reguliuojamo aukščio baldai, jaukią aplinką kuria spalvingi ir kokybiški moduliniai minkštieji baldai, specialiai biurui pagaminti virtuvės baldai, baro stalai, patogios, veltiniu apdailintos ir iš plastiko pagamintos kėdės. Įdomu, kad poilsio zonoje išdėliotų kėdžių pilkos spalvos nugarėlės pagamintos iš perdirbtų plastiko butelių ir sugeria dalį garso. Ypač įdomus sprendimas – teniso stalą primenantis posėdžių stalas, prie kurio sėdima netradiciškai – ant sūpynių.

Biuras „Helis“ – puikus plataus požiūrio (angl. „think out of the box“) pavyzdys, įrodęs, kad dirbtinė žaluma gali būti sėkmingai pritaikyta ne tik biuro, bet ir bet kurio kito komercinio objekto interjere, pavyzdžiui, viešbutyje, baseino ir SPA erdvėje, parduotuvėje, kavinėje ir restorane, įvairiose viešosiose erdvėse, tokiose kaip oro uostas ar prekybos centras. Dirbtiniai vertikalieji sodai yra ilgaamžiai, tikroviškai atrodantys ir nereikalaujantys priežiūros. Produkcija sertifikuota, tinkama naudoti lauko sąlygomis.

Architektų suderinta dirbtinė veja kartu su žaliaisiais sodais biurui suteikia gamtos, poilsio ir netikėtumo efektą. Biuro „Helis” interjeras šiandien turbūt yra vienas inovatyviausių Lietuvoje dizaino ir stiliaus požiūriu.

Bendrovės „Svajonių Vejos“ komanda, bendradarbiaudama su architektais ir interjero dizaineriais, gali įgyvendinti bet kokius individualius užsakymus, teikia dekoravimo dirbtinėmis gėlėmis paslaugas.

„Svajonių Vejos“ prekiauja kokybiška dirbtine danga ir ją įrengia.

svajoniu vejos logo

Biurą puošia skirtingų raštų bei spalvų iš akustinio veltinio pagamintų medžio lapų sienelė. Leono Garbačausko nuotr.

Biurą puošia skirtingų raštų bei spalvų iš akustinio veltinio pagamintų medžio lapų sienelė. Leono Garbačausko nuotr.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2019 vasaris.

Taip pat skaitykite:

„AMTICO Signature“

„AMTICO“: daugiau nei funkcionalios grindys

Pasidalykite straipsniu

Pasidalykite straipsniuBiurų pastate „Arka“ įsikūrusiame bendrovės „Helis“ biure paklota „AMTICO Signature“ LVT/vinilinė grindų danga. Grindų dangos dizainas puikiai išpildė estetinius interjero reikalavimus ir nepriekaištingai dera bendrame kontekste. „AMTICO Signature“ LVT/vinilinė grindų danga skirta komercinėms, gausiai lankomoms patalpoms, todėl yra su 1 mm darbiniu vinilo sluoksniu ir priskiriama 23, 33, 43 atsparumo klasėms. Klientas, pasirinkęs šias […]


Pasidalykite straipsniu
0 comments

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video