Top Baneris

Birštone plečiama poilsio infrastruktūra

2017 gegužės 23 d.
„Eglės“ sanatorija. Birštono savivaldybės nuotr.
„Eglės“ sanatorija. Birštono savivaldybės nuotr.

Įgyvendinus poilsio ir sveikatinimo infrastruktūros projektus, Birštono kurortas kasmet auga ir didina turistų srautus. Nuo 2014-ųjų į Birštono apgyvendinimo sektorių investavus apie 50 mln. eurų privačių lėšų, vietų skaičius apgyvendinimo įstaigose išaugo 21 proc. Šią vasarą Birštono kurorte vienu metu galės apsistoti 2738 žmonės.

Naujausią apgyvendinimo objektą Birštono šventės metu pristatys „Eglės“ sanatorija, šiuo metu galinti priimti iki 450 žmonių. Į visus tris apgyvendinimo korpusus investavusi beveik 23 mln. eurų, nuo birželio ji vienu metu kvies sveikatintis iki 750 žmonių. Naujausiame sanatorijos korpuse įrengta 140 kambarių, tarp kurių – liuksai, šeimoms su vaikais tinkantys dviviečiai kambariai bei pritaikyti žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių.

Už inovatyviausius sveikatinimo sprendimus apdovanotas „Vytautas Mineral Spa“ į naująjį kompleksą investavo apie 20 mln. eurų. Europos SPA asociacija specialiu komisijos prizu jį apdovanojo už inovatyviausius sveikatinimo sprendimus – unikalaus mineralinio vandens panaudojimą procedūroms.

Pastaraisiais metais netrūko investicijų ir į mažesnius objektus. Atidarytas naujas viešbutis „Pušynė“, svečių laukia „Vila Klasika“ ir „Birštono banginukas“. Veiklą kurorte pradėjo ir kelios naujos maitinimo įstaigos.

„Eglės“ sanatorija. Birštono savivaldybės nuotr.

„Birštono kurorto išskirtinumas – unikali gamta ir aplinka, tačiau mums nebeužtenka džiaugtis vien gamtos natūraliai teikiamais ištekliais. Stengiamės augti kaip savivaldybė ir nuolatos sudaryti sąlygas tobulėti bei įgyvendinti savo idėjas verslo atstovams. Aiškios strategijos ir vizijos turėjimas leidžia mums siekti užsibrėžtų tikslų ir sėkmingai konkuruoti su Lietuvos ir užsienio kurortais“, – teigia Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Birštono kurorto plėtra bei apgyvendinimo vietų augimas prisidėjo ir prie kurorto turistų skaičiaus didėjimo. Nuo 2014 metų atvykstančių turistų skaičius šoktelėjo beveik dvigubai – 2016 metais kurorte lankėsi apie 93000 turistų.

Birštonas – unikalus Nemuno kilpose įsikūręs Lietuvos kurortas. 82 proc. Birštono savivaldybės teritorijos yra Nemuno kilpų regioninio parko teritorijoje. Bendras savivaldybės teritorijos plotas – 124 kv. km. Birštono miesto plotas – 13 kv. km. Savivaldybę sudaro Birštono miestas ir Birštono seniūnija. Birštono savivaldybėje gyvena beveik 4900 gyventojų. Didesnė jų dalis, t. y. 2900, gyvena mieste, o likusieji – 46 Birštono seniūnijos kaimuose.

Unikalūs gamtiniai ištekliai ir išskirtinis vietovės kraštovaizdis nuo seno vilioja poilsiautojus apsilankyti Birštone ir jo apylinkėse. Nemuno vingiuose žaliuojantys miškai mena karališkąsias medžiokles, kuomet Žvėrinčiaus miške aidėjęs Vytauto Didžiojo medžioklės ragas pramogauti kvietė to meto Europos karališkųjų šeimų narius.

Nemuno vingiais keliavo ir jų grožį aprašė rašytojas V. Sirokomlė, apdainavo poetas J. Marcinkevičius, drobėse įamžino dailininkas N. Silvanavičius.

„Eglės“ sanatorija. Birštono savivaldybės nuotr.

Daugiau informacijos – www.visitbirstonas.lt

Komentarai