„Suprantu užsakovus: nematydami realių pavyzdžių jie mano, kad BIM – būdas įrangos pardavėjams užsidirbti. Planuojant projektus, kuriuose pasitelkiamos BIM technologijos, būtina iš anksto apgalvoti, kaip juos įgyvendinti kuo sklandžiau, kad užsakovas nesijaustų apgautas ar nuviltas“, – pabrėžė specialistas.
Bendrovė „Sweco Lietuva“ BIM technologijas daugiau ar mažiau naudoja visuose įmonės rengiamuose projektuose – projektuodama mokslo ar administracinės paskirties, gamybos, aptarnavimo, energetikos paskirties pastatus. Pavyzdžiui, trimatis modelis panaudotas sostinės studijų ir verslo slėnyje Saulėtekyje statomame Nacionaliniame fizinių ir technologijų mokslų centre.
Šiame objekte pasitelkiant BIM technologijas suprojektuotos sudėtingos inžinerinės sistemos – toks sprendimas padėjo išvengti klaidų tolesniuose etapuose. Rangovai, pripažino pašnekovas, iš pradžių skeptiškai vertino 3D modelį, tačiau galiausiai suvokė jo naudą. BIM technologijos panaudotos vykdant Ignalinos atominės elektrinės uždarymo projektus, elektros jungties „LitPol Link“ su kaimynine Lenkija ir jungties su Švedija „NordBalt“ projektus.