Top Baneris

BIM pamokoms Lietuvoje – praktinis vadovas

2017 liepos 18 d.
Pasidalykite straipsniu

Statybų sektoriaus įmonės Lietuvoje pamažu atsigręžia į pasaulio patirtį, kuri rodo, jog technologinės naujovės, susijusios su statinio informaciniu modeliavimu (BIM), leidžia pasiekti aukštesnį statybų proceso efektyvumo ir kokybės lygį.

Tik ką paskelbtas Statinio informacinio modeliavimo (BIM) diegimo Europos viešajame sektoriuje vadovas, tikimasi, taps naudingu pagalbininku skaitmeninant mūsų šalies statybų sektorių. Jame pateiktos rekomendacijos, kaip diegti BIM nacionaliniu, regioniniu ar nekilnojamąjį turtą valdančių subjektų lygiu.

Vadovas apibendrina Europos valstybių viešojo sektoriaus nekilnojamojo turto, infrastruktūros savininkų, valdytojų, politikos formuotojų patirtį. Jame išdėstyti bendrieji principai, kaip diegti ir taikyti BIM, formuojant nacionalinę statybų sektoriaus ir su juo susijusių pirkimų politiką.

Vadovą parengė ES šalių ir Europos Komisijos iniciatyva suburta speciali Statinio informacinio modeliavimo grupė. Ją sudaro daugiau kaip 20 Europos valstybių viešojo sektoriaus užsakovai (statytojai), infrastruktūros savininkai, valdytojai ir politikos formuotojai, tarp jų ir Lietuvos institucijų – Aplinkos ministerijos, valstybės įmonės Turto bankas, Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos, AB „Lietuvos geležinkeliai“ – atstovai.

Vadove pateiktos rekomendacijos, pasak Aplinkos ministerijos Statybos ir teritorijų planavimo departamento Statybos sektoriaus pažangos ir statybos produktų politikos skyriaus vedėjo Dainiaus Čergelio, patvirtina, kad ligšioliniai Lietuvos statybos sektoriui skaitmeninti skirti veiksmai buvo teisingi. Naujasis leidinys skatina dar glaudžiau bendradarbiauti viešąjį ir privatų sektorių, siekiant sparčiau skaitmeninti visas šalies statybas.

bim_vadovas_1

Atsisiųsti (PDF – 3.6Mb)

AM inf.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video