Top Baneris

BIM aplinka padėjo racionaliau parengti projektą

2017 liepos 19 d.
„Eika namai Pilaitėje“. „Eikos“ vizual.
„Eika namai Pilaitėje“. „Eikos“ vizual.
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių šalyje nekilnojamojo turto vystytojų „Eika“ dominuoja ne tik pagal sostinės Pilaitės rajone pastatytų būstų kiekį. Dominuoja ir kokybe bei inovatyvumu. Konkurse „Lietuvos BIM projektai 2017“ „Eikos“ daugiabučių kompleksas sostinės Pilaitės rajone, Karaliaučiaus gatvėje buvo pripažintas kategorijos „BIM gyvenamuosiuose pastatuose“ nugalėtoju.

Investicijos sieks keliasdešimt milijonų

Projektas „Eika namai Pilaitėje“ yra vienas didžiausių Vilniuje. Daugiabučiai namai čia projektuojami bei statomi 2,6 hektaro plote, bendros investicijos į projektą sieks daugiau kaip 32 mln. eurų. Iš viso planuojama pastatyti vienuolika daugiabučių namų, juose bus 624 butai, kurių bendras plotas – beveik 29,5 tūkst. kv. metrų.

Karaliaučiaus gatvėje planuojamas kvartalas yra projekto „Eika namai Pilaitėje“ dalis. Įgyvendinant pirmąjį kvartalo etapą bus pastatyti trys devynių aukštų daugiabučiai namai, kurių vieną eksploatuoti numatoma nuo 2018 metų sausio mėnesio. Butai namuose – patogaus išplanavimo, su balkonais ar terasomis.

Namai Karaliaučiaus kvartale statomi iš naujoviškų surenkamojo gelžbetonio konstrukcijų, kurios yra ilgaamžės ir itin patvarios. Bendrovė „Eika“ šią technologiją savo plėtojamiems projektams pasirinko todėl, kad ji užtikrina puikią šilumos ir garso izoliaciją butuose.

„Eika namai Pilaitėje“ – vieni šilčiausių ir mažiausiai energijos suvartojantys naujos statybos namai Vilniuje. Šaltuoju metų laiku gyventojai gali mėgautis šiluma namuose, tuo pačiu neturėdami didelių išlaidų mokesčiams už šildymą.

Naujasis projekto „Eika namai Pilaitėje“ kvartalas įsikurs itin patogioje vietoje. Iš Karaliaučiaus gatvės pėsčiomis lengvai pasiekiamos mokyklos ir darželiai, taip pat gydymo įstaigos ir parduotuvės. Susisiekimą su miesto centru užtikrina Pilaitės prospektas, naujasis Vilniaus aplinkkelis bei greta gyvenvietės esanti Gilužio stotelė, kurioje sustoja greitasis miesto autobusas.

Galimybė „pasivaikščioti“ po pastatą

Rengiant ir įgyvendinant projektą, BIM modelis buvo panaudojamas kaip kompleksiškas atskirų projekto dalių rinkinys surenkamojo gelžbetonio elementų gamyboje (ruošiant išklotines). Informacinis modeliavimas buvo panaudotas ir pastato elementų inventorizacijai bei kiekių kitimui vertinti skirtingose projekto stadijose. Be kita ko buvo atliekamos įprastinės informacinio modeliavimo funkcijos, tokios kaip trimatis elementų atvaizdavimas tūryje, elementų susikirtimų tikrinimas bei tiesioginis bendradarbiavimas tarp atskirų projekto dalių dirbant išoriniame serveryje.

Siekiant kaip galima daugiau išnaudoti BIM galimybes, pastato modelis buvo panaudotas rengiant virtualios realybės turą būsto pirkėjams. Sumodeliuoti keli apdailos pasirinkimo tipai, sudaryta galimybė „pasivaiksčioti“ po pastatą, apžiūrėti koks vaizdas matomas pro langus.

„Eikos“ nuotr.

Leido racionaliai viską suskaičiuoti

Naudojant ArchiCAD programinę įrangą buvo kuriamas koncepcinis projekto modelis ir, naudojantis juo, kuriamos vizualizacijos pirminei architektų vizijai išreikšti. Naudojant BIM modelį buvo nesudėtingai realizuojami ir analizuojami butų išplanavimo variantai, projekto eksterjero bei jo aplinkos vaizdas.

BIM modelis buvo naudojamas ir siekiant įvertinti bei nustatyti natūralų patalpų apšvietimą ir insoliaciją.

Pastato elementų inventorizacijai atlikti irgi pasitelkta BIM aplinka. Jau ankstyvosiose projekto modeliavimo stadijose kiekvienam modelio elementui buvo priskiriami WBS kodai, pagal kuriuos vėliau elementai buvo grupuojami. Tada „Navisworks Simulate“ programoje gauti kiekiai, kurie buvo panaudojami projekto biudžeto skaičiavimams atlikti. Tai leido racionaliai pasirinkti naudojamų elementų medžiagiškumą ir tilpti į numatytas biudžeto ribas.

Inžinerinės pastato sistemos buvo modeliuojamos naudojant „Revit Magicad 2017“ papildinius, kurių pagalba buvo parenkami ir suskaičiuojami vamzdynų bei ortakių diametrai, vertinami vamzdynų hidrauliniai ir ortakių aerodinaminiai nuostoliai.

BIM buvo pasitelktas ir projekto kokybės užtikrinimui: modelių koordinačių suderinamumui, klasifikavimo sistemų naudojimui ir kt. Modelių stebėjimui ir klaidų identifikavimui buvo sukurtas bendras modelis, kuriame sujungtos visos modeliuojamos projekto dalys. Šiame modelyje buvo ruošiami brėžiniai ir visa kita dokumentacinė medžiaga.

Įmonėje atsirado BIM modeliavimo užduotis, kuri lygiagrečiai su kitomis projektavimo užduotimis keliavo pas projektuotojus. Užduotyje aprašomi norimi gauti parametrai, kuriais buvo galima klasifikuoti elementus. Taip pat nurodomos pagrindinės taisyklės, kuriomis vadovaujamasi naudojant BIM modelį. Įmonėje buvo sukurta ir sparčiai pildosi BIM registracijos knyga, kuri padeda patikrinti ir išvengti modeliavimo klaidų.

Informacijos dalinimuisi buvo panaudotas „Revit“ serveris, kuriame vyko informacijos mainai tarp skirtingų disciplinų. Taip pat buvo pajungtas „Dropbox“ internetinė saugykla. Konkursinė medžiaga rangovams teikiama kartu su IFC modeliais, kuriais vadovaujantis rangovas įvertina darbų sudėtingumą ir nustato darbų kainas.

eika namai pilaiteje bim

Apie projektą

Projekto užsakovas: UAB „Būsto projektai“.
Projektuotojai: UAB „Eika“, UAB „Cloud architektai“, UAB „Komplegra“.
Generalinis rangovas: UAB „Eikos statyba“.
Projekto valdytojas: UAB „Eika“.
Adresas: Karaliaučias g. 7b, Vilnius.
Pastatų skaičius: 11 daugiabučių.
Bendras plotas: 11207 m²
Energinio naudingumo klasė: B.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video