Lietuvos gyventojams vis svarbesnė tampa jų darbo vietos lokacija ir aplinkinė infrastruktūra, rodo nekilnojamojo turto bendrovės „Darnu Group“ užsakymu atliktas reprezentatyvus šalies gyventojų tyrimas. 41 proc. biuruose dirbančių žmonių nurodė, kad labiausiai jų darbo dieną pagerintų galimybė pasiekti savo biurą pėsčiomis. Maždaug kas ketvirtas pageidautų, kad aplink biurą būtų daugiau vietų apsipirkti, o kas penktas norėtų platesnio maitinimo įstaigų pasirinkimo.
Reprezentatyvų tyrimą šį pavasarį atliko bendrovė „Spinter tyrimai“, kuri apklausė 1016 respondentų visoje Lietuvoje nuo 18 iki 75 metų amžiaus.
Svarbiausia biurų darbuotojams – susisiekimas
„Gera darbovietės lokacija gyventojams tampa vis aktualesniu veiksniu, kuris neretai lemia ir darbdavio pasirinkimą“, – pastebi Mykolas Čiplys, „Darnu Group“ nuomos vadovas. Pasak jo, visuomenė keičiasi, o šiuolaikiniai žmonės nori gyventi patogiau, taupiau ir tvariau. „Gyvenimo būdas greitėja, didėja noras taupyti laiką ir elgtis atsakingai prieš save bei mus supančią aplinką, tačiau tam įtaką daro ne tik asmeniniai pasirinkimai, bet ir faktinės galimybės juos įgyvendinti – visų pirma, kokybiška ir patogi naudotis susisiekimo infrastruktūra“, – teigia M. Čiplys.
Tyrimo rezultatai rodo, kad kone kas penktas (17 proc.) biure dirbantis žmogus norėtų, jog netoliese būtų viešojo transporto stotelė. Vis aktualesniais tampa tvarumo ir ekologijos klausimai, kurie rūpi kas šeštam biurų darbuotojui. Maždaug 15 proc. apklaustųjų norėtų, kad už biuro langų būtų mažesni automobilių srautai. Toks pats skaičius respondentų pageidautų, kad šalia jų darbo vietos būtų įrengta dviračių takų infrastruktūra bei stovai dviračiams.
„Automobilių srautų mažinimo, darbo pasiekimo ir judėjimo mieste problemą padeda spręsti ir šiuolaikinė miestų plėtros kryptis, kuomet vienoje teritorijoje kombinuojamos bent kelios funkcijos – gyvenamoji, biurų, laisvalaikio. Tokiu būdu žmonės gali pėsčiomis arba dviračiu pasiekti svarbiausius taškus ir patenkinti savo poreikius, visiškai ar bent iš dalies atsisakydami automobilio“, – priduria „Darnu Group“ nuomos vadovas. Anot jo, tokiu tvaraus judumo principu yra suplanuotas ir pasaulyje jau įvertintas įmonės vystomas Paupys, o taip pat ir planuojami kiti projektai.
Evaldo Stakėno nuotr.
Reikalavimai biurams didėja
Maždaug ketvirtadalis (23 proc.) apklaustųjų mano, kad labiausiai jų įprastą dieną biure pagerintų galimybė pasivaikščioti parke ar kitoje panašioje vietoje. 22 proc. respondentų nurodė, kad norėtų turėti galimybę pasportuoti biure, greta esančiame sporto klube ar aikštelėje lauke.
„Verslų skaitmenizacija ir pandemija pakeitė sampratą apie šiuolaikinį biurą – dabar čia yra ne tik kasdienė darbo vieta, o ir reguliarių susitikimų, bendravimo bei komunikacijos erdvė. Žmonės išmoko savo laiką leisti efektyviai – per pertraukėlę nori pasportuoti, apsipirkti ar įsigyti būtiniausių paslaugų, galbūt išgerti kavos ar pavakarieniauti su draugais bei kolegomis nekeliaudami į kitą miesto galą“, – teigia M. Čiplys.
Remiantis tyrimu, apie 23 proc. biurų darbuotojų norėtų turėti galimybę šalia įsigyti maisto produktų ar plataus vartojimo prekių. Maždaug kas penktas iš jų (19 proc.) pageidautų, kad aplink biurą būtų didesnė maitinimo įstaigų įvairovė.
„Darnu Group“ užsakymu atliktas tyrimas taip pat atskleidė, kad didesnės maitinimo vietų įvairovės bei galimybės pasivaikščioti lauke aplink biurą labiau pageidauja moterys ir vyresnio amžiaus respondentai, sportuoti – vyrai, o jaunesni biurų darbuotojai labiau vertina galimybę važinėti į darbą dviračiu, taip pat – įsigyti maisto produktų.