Lietuvoje socialinis būstas yra stigmatizuotas, žmonės vengia jo kaimynystės ne tik dėl prastos kokybės, bet ir dėl dažnai įsivaizduojamo prasto kontingento. Tradicinis socialinio būsto gyventojo portretas – žalingų priklausomybių turintis bedarbis pilietis. Iš tiesų, socialinio būsto nuomininkų ir laukiančiųjų sąrašuose – jaunos šeimos, neįgalieji, našlaičiai ir kitos socialiai pažeidžiamos gyventojų grupės.
Nors potencialūs socialinio būsto gyventojai jo įprastai sulaukia po kelių ar keliolikos metų, sostinės savivaldybė ėmėsi eiles trumpinti ne apgyvendindama pažeidžiamiausius gyventojus daugiabučiuose, tačiau pastatydami socialinį daugiabutį, kuriame apsigyvens daugiau nei 180 socialinio būsto eilėje laukusių vilniečių.
„Nuo kitų metų planuojame suteikti dar apie 250 butų laukiantiems eilėje. Pastaruoju metu dėl socialinio būsto vykdomos politikos – tiek dėl nuomos kompensacijos, tiek dėl naujų socialinių būstų statybos ir jų pirkimo – situacija labai gerėja. Skaičiuojame, kad eilė trumpės po 400–500 žmonių kasmet. Tikėtina, kad per 4–5 metus visi šiuo metu laukiantys socialinio būsto eilėje turės jį gauti“, – sako Vilniaus mero pavaduotojas Gintautas Paluckas.
Naujojoje Vilnioje (Linksmosios g. 139) atidarytame daugiabutyje – 79 butai, kuriuose apsigyvens 58 socialinio būsto eilėje laukiančios šeimos (137 asmenys) ir 21 šeima (44 asmenys) sugrįžusių reabilituotų politinių kalinių ir tremtinių.
Nuo 34 kv. m iki 84 kv. m ploto erdvūs būstai yra pasiūlyti seniausiai Vilniaus mieste laukiantiems socialinio būsto asmenims ir šeimoms.
B energinės klasės daugiabutyje 10 būstų yra pritaikyta neįgaliųjų poreikiams, t. y. įrengti platesni įvažiavimai, yra sandėliukai ir kiti neįgaliesiems gyvenimą lengvinantys buities elementai. Prie daugiabučio pastatyta aptverta vaikų žaidimų aikštelė su smėlio dėže, sūpuoklėmis ir suoliukais.
Šiuo metu sostinės savivaldybė nepasiturintiems ir socialiai remtiniems vilniečiams yra suteikusi 1 306 socialinius butus. Asmenų ir šeimų, laukiančių socialinio būsto Vilniaus mieste, sąraše šiuo metu yra 1837, iš kurių 286 šeimos (daugiau kaip 700 asmenų) naudojasi alternatyvia paramos būstui išsinuomoti forma – būsto nuomos ar išperkamosios būsto nuomos mokesčio dalies kompensacija, kuri vienam asmeniui Vilniaus mieste sudaro 78 eurus.
Socialinio daugiabučio statybai skirta 6 mln. 47 tūkst. Eur.