Top Baneris

Bet kurią erdvę galima paversti svajonių kambariu

2017 vasario 19 d.
Pasidalykite straipsniu

Sakoma, kad žmogų geriau pažinti galima įžengus į jo namus. Juose daugybė daiktų byloja apie ten gyvenančią asmenybę: knygos, hobių užuominos, baldai. Reikia atkreipti dėmesį ir į interjero sprendimus: ar jų namuose ant langų kabo lengvos užuolaidos, ar praktiški roletai, egzotiškos širmos, kokios spalvos dominuoja. Tačiau, ką daryti, jeigu būstą įrengiate naujai ir jame norite subtiliai atspindėti save?

Būsto atnaujinimo sunkumai

Renovuoti namus reikia ne tik tiems, kurie įsigijo senos statybos, nestilingus namus. Atnaujinti niūrių, senamadiškų namų vidų rekomenduojama visiems bent kas 10 metų: taip kambariai pritaikomi prie pasikeitusių poreikių ir interjero dizaino tendencijų. Didžiausios problemos kyla taisant:

• elektros ir vandentiekio sistemas;
• šalinant kenksmingas medžiagas (kurios anksčiau buvo naudojamos statybose: jų būna dažuose, apšiltinimo sluoksniuose);
• perskirstant erdves (griaunant į vieną didelį plotą ar, atvirkščiai, vieną zoną suskirstant į kelias);

Pastebima, kad paskutinis žingsnis – vienas rečiausių. Tačiau norint vėl suskirstyti plotą į atskirus kambarius, reikalingos kokybiškos pertvaros, kurias sukonstruoti reikia laiko. Turbūt kilo klausimas: kam reikia atskirų kambarių?

Metas atskirti erdves

Nors visai neseniai buvo populiaru gyventi erdviame plote, kuriame buvo mažinamas sienų ir pertvarų skaičius, dabar į madą vėl grįžta erdvių skirstymas. Pastaruoju metu plinta požiūris, kad mažos erdvės turėtų būti išnaudojamos kuo efektyviau, mat taip gyventi yra patogiau.

Tai grindžiama keliais pagrindiniais privalumais:

• sunaudojama mažiau elektros energijos, nes nedidelėms erdvėms reikia mažesnio apšvietimo nei didelėms zonoms;
• širmos padalina erdvę, kurią lengviau tvarkyti, prižiūrėti.

Įmonės „Domus Lumina“ specialistai, besirūpinantys stilingais namų sprendimais, pasakoja, kad kambarius skirstyti naudinga ne tik tada, kai norima palengvinti savo gyvenimą. Toks sprendimas yra lydimas ir, kai siekiama efektyvaus elektros naudojimo, ir lengvesnės patalpų priežiūros. Tai verta, kai norima:

• atskirti virtuvę nuo valgomojo;
• padalinti vaikų kambarį dviem mažesniais;
• atkirsti miegamąjį nuo darbo kambario.

Stumdomos pertvaros padeda aiškiai suvokti tam tikros erdvės paskirtį. Taigi, atėję į savo miegamąjį galėsite pamiršti apie darbą, nes smegenims bus aišku, jog šioje vietoje ilsimasi, o ne dirbama. Žengę į darbo zoną, iš karto susikaupsite darbui. Kalbant apie vaikų kambarį, patartina atskirti erdves jau paaugusiems vaikams, norintiems kiek daugiau privatumo paaugliams. Iki pilnametystės, jiems smagu gyventi ir viename plote, tačiau vėliau poreikiai keičiasi. Sukurti atskirą erdvę jaunuoliui galima visai nesunkiai: jei gyvenate nedideliame bute, tam puikiai tinka širmos.

Kaip atskirti erdves?

Kokį erdvių perskyrimo būdą patartina rinktis, kuriant savo svajonių būstą?

• Modulinės pertvaros. Dažniau naudojamos biuruose, tačiau puikiai pritaikomos ir namuose. Jų užpildai būna stikliniai (permatomi), kombinuoti (dalinai permatomi) arba aklini (atstoja sieną). Pasirinkus skirtingus užpildus galima natūraliai sukurti atskirus plotus. Tai priemonė, galinti virsti vaikų kambario perskyrimu ar svetainės ir valgomojo riba. Vienas didžiausių šių pertvarų privalumas – garso izoliacija. Taigi, pabudus anksti ryte, galėsite darytis pusryčius ir nesibaiminti, kad pakelsite namiškius.

Širmos. Norint stumdyti širmas, joms įmontuojami specialūs bėgeliai. Priešingai nei aukščiau aprašytosios pertvaros, jos gaminamos iš audinio, todėl yra itin lengvos. Toks erdvės atskyrimas rekomenduojamas norint sukurti darbo plotą miegamajame. Įmonė „Domus Lumina“ pasakoja, kad šiuo metu asortimente yra paruošta daugiau nei 453 medžiagų, todėl kiekvienas galės lengvai priderinti jas savo interjere.

Norint savo namus padaryti šiuolaikiškesnius, stilingesnius, nebūtina užsiimti sudėtingomis statybomis. Būstą atnaujinti gali ir stumdomos pertvaros, kuriomis sukursite atskirą darbo erdvę, sukursite privatumą vaikams ar atskirsite virtuvę. Nepriimkite sprendimų vien pagal erdvę, kurkite namus pagal save!

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video