„Bentley Systems“ – įmonė, tiekianti novatorišką programinę įrangą, padedančią tobulinti pasaulio infrastruktūrą, atsižvelgiant tiek į ekonomiką, tiek į aplinkosaugą. „Bentley Software“ programinę įrangą profesionalai ir įvairios organizacijos naudoja kelių ir tiltų, geležinkelių ir tranzito, vandens ir nuotekų, komunalinių paslaugų, pastatų ir miestelių, pramonės objektų projektavimui, statybai ir eksploatavimui.
„Bentley Systems“ paskelbė naują švietimo programą, kuria studentams suteikiamos galimybės siekti karjeros inžinerijos srityse. Nauja programa suteikia nemokamą prieigą prie „Bentley“ programinės įrangos, naujausių inžinerinių žinių šaltinių, taip pat duoda galimybę dalyvauti konkurse „Bentley’s Future Infrastructure Star Challenge 2021“ ir laimėti piniginių prizų.
Šių metų gegužės 3 d. įmonė „Bentley Systems“ – infrastruktūros inžinerijos programinės įrangos kūrėja – pranešė apie programą „Bentley Education“. Ji skirta padėti jauniems žmonėms siekti karjeros inžinerijos, dizaino ir architektūros srityse. Programa suteikia visišką prieigą prie daugiau nei 40 populiariausių „Bentley“ programų, kurias naudoja infrastruktūros profesionalai visame pasaulyje, taip pat prie mokymosi licencijų, tarp jų – „ContextCapture“, „MicroStation“, „OpenRoads Designer“, „STAAD.Pro“ ir „SYNCHRO“.
Lietuvoje – pirmasis „Bentley Systems“ biuras už JAV ribų
„Bentley Education“ šiuo metu veikia Jungtinėje Karalystėje, Australijoje, Singapūre, Airijoje ir Lietuvoje, bet artimiausiu metu planuoja išplėsti savo veiklą JAV, Kanadoje, Meksikoje, Lotynų Amerikoje ir Indijoje. Lietuvą projekto organizatoriai pasirinko neatsitiktinai, čia jie įžvelgia didžiulį potencialą inžinerijos srityje. „Lietuva yra pirmoji šalis, kurioje „Bentley“ atidarė biurą už JAV ribų. Mes dirbame su Lietuvos universitetais ir tai, ką matome, yra didžiulis talentas“, – teigia portalo „Bentley Education“ viceprezidentas Vinayakas Trivedi.
Pasaulio mastu „Bentley Systems“ bendradarbiauja su daugeliu technologijų aukštųjų mokyklų, viena jų – Kauno technologijos universitetas (KTU). Su šiuo universitetu „Bentley“ sėkmingai bendradarbiauja jau daugelį metų (rengiant IT specialistus), nuo 2018-ųjų ryšys ypač sustiprėjo miestų infrastruktūros, skaitmeninės statybos srityse. 2019 m. įkurtas Išmaniųjų miestų ir infrastruktūros centras, kuris prisijungė prie globalaus „Bentley Academies“ tinklo.
KTU Statybos ir architektūros fakulteto dekanas Andrius Jurelionis džiaugiasi šiuo bendradarbiavimu ir teigia, kad „Bentley Education“ portalas padės įgalinti studentus savarankiškam mokymuisi, kad šie greitai perprastų naujas technologijas.
„Tam, kad spręstume pasaulinius iššūkius, susijusius su klimato kaitos mažinimu, žiedine ekonomika, sparčia urbanizacija, galiausiai – su COVID-19, mums reikia motyvuotų statybos inžinierių, architektų, urbanistų, gebančių suprasti naujausias technologijas ir išnaudoti kompiuterinio projektavimo bei modeliavimo galimybes, – sako A. Jurelionis. – Universitetams būtina prisitaikyti, užtikrinti ugdymą nuotoliniu būdu, o tai apima ir darbą grupėse, ir informacinį modeliavimą. Nebegalime kliautis, kad visuomet galėsime susitikti į gyvą diskusiją arba dirbsime kompiuterių klasėse. Turime, kaip ir rinkos dalyviai, skaitmenizuoti daugelį ugdymo procesų.“
Tarpdisciplininės komandos – būtina sąlyga ateities inžineriams
Šiuo metu „Bentley“ programinė įranga KTU naudojama tiek studijoms, tiek mokslui, įtraukiant statybos inžinerijos ir architektūros studijų programų studentus, kurie turi galimybę susipažinti ir išbandyti naujausias technologijas skaitmenizavimo srityje (teritorijų skenavimo, analizės, vizualizavimo). „Bentley Education“ portalas sujungs skirtingų pasaulio šalių akademines bendruomenes.
Šioje aplinkoje studentai galės tiesiogiai rasti atsakymus į klausimus, gauti vaizdinę pagalbą, pamatyti informacinių modelių pavyzdžius, susipažinti su įvairiose pasaulio šalyse kylančiais aktualiais iššūkiais ir jų sprendimo būdais, užmegzti ryšius su savo srities profesionalais. „KTU kartu su Inovatyvių Europos universitetų konsorciumo (ECIU) partneriais šiuo metu kuria Europinį universitetą, kuriame dirbs studentų komandos iš įvairių šalių, spręsdamos regionams, pasauliui rūpimas problemas. Gebėjimas dirbti su informaciniais modeliais tarpdisciplininėse komandose yra būtina kompetencija ateities inžinieriams. Būtent „Bentley“ technologijos mums leidžia tokius projektus įgyvendinti“, – džiaugiasi A. Jurelionis.
Nemokamos programos – talentams vystyti
Programa suteikia studentams nemokamą prieigą prie „Bentley“ inžinerijos programų ir patikrintų žinių per naująjį edukacinį portalą „Bentley Education“. Studentai, pedagogai ir moksleiviai iš viso pasaulio gali čia užsiregistruoti ir prisijungti prie inžinerinių organizacijų bei išteklių, padėsiančių pradėti inžinieriaus karjerą. Portale galima studentams individualiai arba dviejų asmenų komandoms pateikti savo novatoriškas koncepcijas konkurse „Bentley’s Future Infrastructure Star Challenge 2021“.
Dalyvauti gali visi studentai iš bendruomenės kolegijų, technologijų institutų, universitetų ir vidurinių mokyklų. Visa programa sukurta tam, kad vystytų talentus, gerintų žmonių gyvenimo kokybę ir prisidėtų prie teigiamų pokyčių pasaulyje. Priėmę šį neeilinį iššūkį, dalyviai turės galimybę dirbti ties įvairiais modeliavimo, projektavimo, planavimo ir vizualizavimo aspektais, kad sukurtų dizaino modelį, pagrįstą savo idėjomis, užtikrinančiomis žmonėms geresnį gyvenimą. Konkurso nugalėtojas bus paskelbtas per „Going Digital” apdovanojimus, konferencijoje „Year in Infrastructure 2021“.
Pandemijos laikotarpiu svarbiausias prioritetas – švietimas
„Kai daugelis tautų ir institucijų pabrėžia švietimą kaip vieną svarbiausių pasaulio po pandemijos prioritetų, džiaugiamės galėdami šiais kritiniais laikais pradėti šią ilgai lauktą programą, – sakė Katriona Lord-Levins, „Bentley Systems“ vyriausioji pasisekimo vadovė. – Mes norime įkvėpti studentus ir paskatinti juos galvoti apie inžineriją kaip apie galimą karjeros kelią, parodyti šiuos jaunus protus plačiam galimybių laukui. Tikrasis tikslas – pritraukti ne tik studentus, kurie nusprendė pasirinkti inžinerijos sritį, bet ir tuos, kurie galbūt niekada nesvarstė tokios galimybės.“
„Bentley Education“ portalas – vieta, kur studentai gali mokytis pagal poreikį, be jokios trinties, ir smagiai kurti bei tobulinti savo skaitmeninio dizaino įgūdžius. Portale studentai ir pedagogai gali naudotis visais ištekliais: architektūros, inžinerijos ir statybų sričių specialistų patirtimi ir įžvalgomis apie tai, ką kiekviena pramonė gali pasiūlyti studentams ir kokie įgūdžiai yra paklausiausi, taip pat naujausiomis ir kylančiomis tendencijomis architektūroje, inžinerijoje ir statybų sektoriuje, dabartinių inžinerijos studentų, mentorių ir moterų inžinerijos srityje perspektyvomis.
„Mes norime, kad„ Bentley Education“ portalas taptų ta erdve, kur studentai galėtų pasisemti įkvėpimo siekdami inžinerinių sričių karjeros, – pabrėžia V. Trivedi. – Programos tikslas yra padėti studentams, kuriuos žavi inžinerija, atrasti tikslingą kelią į tai, kas jiems taps visaverte karjera, leidžiančia pagerinti žmonių gyvenimo kokybę ir keičiančia visą pasaulį. Be to, konkursas suteikia galimybę jauniems žmonėms būti kūrybingiems ir novatoriškiems kuriant savo projektus.“
Kvietimas infrastruktūros iššūkiams
Konkursas „Bentley’s Future Infrastructure Star Challenge 2021“ padalytas į du etapus: pirmąjį – konceptualizavimą ir antrąjį – dizainą ir vizualizavimą. Pirmajame etape studentai kviečiami pateikti savo idėjas dideliam infrastruktūros projektui bet kurioje šių kategorijų: kelių ir geležinkelių, pastatų ir įrenginių, vandens ir nuotekų, elektros energijos gamybos, urbanistikos.
Kurdami idėjos konceptą, studentai turėtų sutelkti dėmesį į tvarią infrastruktūros plėtrą, apsvarstyti, kaip optimaliai naudotis daiktų internetu, sukurti modelį ir prisidėti prie pasaulio sveikatos ir gerovės. 20 geriausių konceptualizacijos projektų laimės po 500 USD, o 10 geriausių projektų pereis į dizaino ir vizualizavimo etapą. Čia jie turės galimybę dirbti su pramonės profesionalais ir lankyti kursus su „Bentley“ ekspertais, kurie padės įgyvendinti idėjas naudojantis „Bentley“ programomis.
Be paskelbimo laimėtoju konferencijoje „Year in Infrastructure 2021“, konkurso nugalėtojas gaus 5000 USD piniginį prizą, jo vardas bus įrašytas į „Bentley“ 2021-ųjų infrastruktūros metraštį.
„Bentley Education“ programoje naudojamas vaidmenimis pagrįstas mokymosi metodas, leidžiantis būsimiems infrastruktūros specialistams sutelkti dėmesį būtent į tuos gebėjimus, reikalingus konkrečioms profesijoms. Studentai turės išskirtinę progą į savo karjerą pažvelgti plačiau ir susipažinti su didele įgūdžių gama, reikalinga norint tobulėti inžinerijos sektoriuje. Programinė įranga apima „MicroStation“ pagrindu sukurtas modeliavimo programas, „ProjectWise“ skirta projektų pristatymui, „AssetWise“ – tinklo našumui, o platforma „iTwin“ – infrastruktūros skaitmeniniams dvyniams kurti.
Rask tiesiausią kelią į pasaulį keičiančią karjeros kryptį jau šiandien. Norėdami apie „Bentley Education“ programą sužinoti daugiau, taip pat gauti išsamesnės informacijos apie studentų ir švietimo įstaigų registraciją, apsilankykite education.bentley.com
[su_youtube url=”https://www.youtube.com/watch?v=HWoHrohWlTU”] [su_note note_color=”#fbfbf9″ radius=”6″]Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 gegužė
Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?
Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!
[/su_note]PARTNERIO TURINYS