Top Baneris

Bendrovė „Keista“: patirtis visuomet praverčia

2018 rugsėjo 3 d.
Gedimino pr. 47
„Magnus residence“ .
Pasidalykite straipsniu

Projektas „Magnus residence“ – išskirtinis gyvenamosios paskirties pastatas pagrindinėje miesto arterijoje, Gedimino prospekte. Pati vieta jau savaime nustatė tam tikrus reikalavimus, gerokai aukštesnius nei standartiniam daugiabučiui. Todėl neatsitiktinai šiam sudėtingam ir svarbiam projektui įgyvendinti buvo pasirinkta įmonė „Keista“ – dėl joje dirbančių specialistų aukštos kvalifikacijos bei patirties statant sudėtingus statinius ir patikimumo atstovaujant klientams.

Paveldosaugininkai pritarė komplekso statyboms

Vystytojas suformavo užduotį pastatyti gyvenamąjį namą, kuris būtų ne tik strategiškai puikioje vietoje, bet ir estetiškai patrauklus, modernus, patogus būsimiems gyventojams. Tai projektas, kuriame dera modernios ir klasikinės architektūros sprendiniai. Įmonė „Keista“ daugiabučiame gyvenamajame name Gedimino pr. 47, Vilniuje, kurį sudaro 3 korpusai su 29 šiuolaikiniais butais ir 7 komercinėmis patalpomis, teikė visą projekto įgyvendinimo paslaugų kompleksą: projektavimo ir statybos valdymą, statinio statybos techninę priežiūrą, darbų saugos koordinavimą.

Projekto koordinavimas prasidėjo nuo nelengvos užduoties – pagrįsti anksčiau čia stovėjusio pastato menką architektūrinę vertę, siekiant įgyvendinti vientisą projektą, visapusiškai ir be kompromisų, nesiveliant į abejotinas rekonstrukcijas. Buvo keičiami detaliojo plano sprendiniai, prieš tai atlikus paveldosauginį sprendinių vertinimą nekilnojamosioms kultūros vertybėms ir Vilniaus senamiesčiui. Tyrimu nustatyta, kad sklypo Gedimino pr. 47 pastatai, kurių didžioji dalis buvo suformuota po Antrojo pasaulinio karo, nėra vertingi savo medžiagiškumu, pastatų estetinės ypatybės nepasižymi originalumu, savitumu ar reliktiškumu. Jie vertingi tik savo tūriu, kaip Gedimino prospekto urbanistinio erdvinio užstatymo formantai.

Kiemo korpusai ir jų artima aplinka taip ir liko su menkai išvystytu užstatymu: mažu aukštingumu, žema užstatymo kokybe (avarinės būklės pastatai ir jų liekanos) ir atsitiktinai išdėstytais, utilitariais sovietmečiu statytais statiniais (vaikų darželis ir kt.). Ankštosios gatvės išklotinė nesusiformavusi, užstatymas padrikas, neturintis jokio kompozicinio ir estetinio ryšio. Remiantis šiomis išvadomis ir Gedimino pr. 47 fasado konstrukcijų vertinimu, nuspręsta leisti sanuoti visą sklype esantį užstatymą, formuojant naujos kokybės statinių architektūrą. O architektų studijos „Plazma“ architekto Ryčio Mikulionio 2014 m. parengti ir suderinti gyvenamojo namo sklype projektiniai pasiūlymai tapo detaliojo plano sprendinių keitimo pagrindu.

Išskirtinumo pastatui suteikia didelis uždaras vidinis kiemas, kuriame jaukiai auga gausybė augalų.

Išskirtinumo pastatui suteikia didelis uždaras vidinis kiemas, kuriame jaukiai auga gausybė augalų.

Pranašumas – darnus darbas

Vykdytojų laukė nemaži iššūkiai – gana sudėtingos buvo visos projekto įgyvendinimo stadijos. Projektuojant priimta daugybė racionalių ir sudėtingų sprendimų. Statybos metu sunkumų kėlė ir objekto vieta (sudėtingas privažiavimas siauromis, vingiuotomis, nuolat automobiliais užstatytomis gatvėmis), ribotas statybos objekto teritorijos plotas, nedideli atstumai iki gretimų pastatų, sudėtingi konstrukciniai ir architektūriniai sprendiniai.

Kad būtų užtikrintas maksimaliai kokybiškas rezultatas, statyba vykdyta pasitelkiant jos valdymo būdą. Objekte darbus atliko apie trisdešimt skirtingų rangovų. Kiekvienas jų buvo atsakingai parenkamas konkursu, sprendiniai derinami su projektuotojais nuolatiniuose pasitarimuose.

Projektų rengimas taip pat buvo nuolat koordinuojamas, ieškoma sprendinių iškylančioms problemoms statybos procese. Projekte pavyko įgyvendinti inovatyvius šiuolaikinius techninius sprendimus: įrengta grindinio šildymo sistema, visiškai sukomplektuoti elektros, silpnųjų srovių skydeliai, priešgaisrinė sistema, kondicionavimo vamzdynai.

Projektui kiekviena medžiaga ar gaminys buvo parenkamas labai atsakingai, atsižvelgiant į rinkos naujoves ir norą užtikrinti išskirtinę kokybę.

Teko pasukti galvą ir įrengiant automobilių stovėjimo vietas, kurios miesto centre visuomet sukelia nemažai sunkumų – pakankamas automobilių stovėjimo vietų skaičius patogiam būsimų savininkų gyvenimui buvo viena vystytojo užduočių. Įgyvendinti sprendimai pranoko lūkesčius: pastate įrengta dviejų aukštų požeminė automobilių aikštelė, o jiems saugoti skirtų vietų skaičius viršija numatytus reikalavimus. Pastate esantiems 29 butams pastatytos net 58 automobilių saugojimo vietos, t. y. po dvi kiekvienam butui. Išskirtinumo pastatui suteikia ir bendrosios erdvės: didelis uždaras vidinis kiemas, kuriame jaukiai auga augalų „džiunglės“, įrengta vaikų žaidimų aikštelė ir poilsio zonos, taip pat įspūdingos ir erdvios panoraminės laiptinės.

Net ir sudėtingą užduotį galima įgyvendinti sėkmingai, jeigu dirbama atsakingai, pasitelkus aukštos kvalifikacijos specialistus.Gintautas Kazlauskas

Kiekvienas projektas, anot bendrovės „Keista“ direktoriaus Gintauto Kazlausko, nauja patirtis. Ši parodė, kad net ir sudėtingą užduotį galima įgyvendinti sėkmingai, jeigu dirbama atsakingai, pasitelkus aukštos kvalifikacijos specialistus. Sklandus komandinis darbas vyko ne tik tarp visos projekto įgyvendinimo komandos (rangovų, projektuotojų, vystytojų), bet ir bendradarbiaujant su valstybinėmis institucijomis. Projektas įgyvendintas sklandžiai ir pripažintas tinkamu naudoti. Miesto architektai, architektų taryba, paveldosaugininkai sutiko, kad pastatas puikiai įkomponuotas Gedimino prospekte.

G. Kazlauskas patvirtino – Nekilnojamo kultūros paveldo vertinimo taryba vienbalsiai pritarė Gedimino prospekto namo, pažymėto 47 numeriu, išbraukimui iš saugomos išklotinės. Sprendimo parengimas pareikalavo daug tyrimų, o vienbalsis pritarimas įrodo, kad ne visa, kas sena, yra saugotina. Svarbu, kas bus sukurta nevertingų statinių vietoje, kas negadins, o nauja kokybe papildys esamą aplinką.

keista logo

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video