Top Baneris

Palangoje – dar vienų prabangių apartamentų statybų pradžia

2017 gegužės 4 d.
Projekto vizual.
Projekto vizual.
Pasidalykite straipsniu

Įmonė „Conresta“ pradėjo prabangių „Eglės“ apartamentų statybas Palangoje. Kartu su įmone „Turto valdymo ir Investicijų grupe“ pasirašyto sandorio vertė – daugiau nei 7 mln. eurų.

Žadama, jog į kultūros paveldą įtrauktoje teritorijoje statomas objektas taps vienu įspūdingiausių Palangos architektūros kūrinių. Architekto Donato Rakausko kurtas pastato eksterjeras pasižymi sudėtinga konstrukcija bei unikaliomis formomis – aukštos klasės poilsio apartamentai išsiskirs plastiškai išsidėsčiusiu apvalių linijų fasadu, ant kolonų pakeltu antru aukštu ir skirtingų tipų apdailos sijomis, integruotomis į perdangą.

4 aukštų, 8206 kv. m bendrojo ploto su požemine automobilių saugykla (2135,50 kv. m) statinio konstrukcinė dalis – monolitinė, o pagrindinės pastato svorį laikančios konstrukcijos yra gelžbetoniniai pamatai, kolonos bei perdangos. „Eglės“ apartamentai suprojektuoti taip, kad energijos sąnaudos patalpų šildymui ir vėdinimui būtų kuo mažesnės. Juose bus įrengtas autonominis B klasės dujinis šildymas, pasižymintis energiniu naudingumu ir efektyvumu.

Pastato apdailai bus naudojamos rankų darbo, iš molio pagamintos plytos, grindims pasirinktas marmuras. Lubos tinkuojamos sanitariniuose mazguose, prieškambariuose ir kitose patalpose (kur būtina), taip pat bus įrengtos pakabinamos g/k lubos ant metalinio karkaso. Apartamentuose bus įrengti ir du keleiviniai, stiklu dengti liftai, kurių maksimali keliamoji masė – 1125 kg. Kabinų vidaus apdaila – iš nerūdijančiojo plieno, grindys – iš kalkakmenio.

Projekto vizual.

Požeminiame aukšte suprojektuotos pagrindinės pastato techninės patalpos, čia taip pat bus įrengta požeminė automobilių aikštelė 68 automobiliams. Pirmame aukšte numatomas 108 kv. m ploto sporto klubas ir poilsio kompleksas, o privačioje „Eglės“ apartamentų gyventojams sukurtoje erdvėje planuojama įrengti lauko dušus, skirtus iš paplūdimio grįžtantiems žmonėms. Pastate iš viso bus įrengti 73 apartamentai su terasomis arba poilsio zonomis.

Tiek projektuojant šį statinį, tiek vykdant statybos darbus, naudojama skaitmeninė BIM platforma (ang. Building Information Modeling), o „Eglės“ apartamentų projektas „OpenBIM Awards 2016“ apdovanojimuose laimėjo geriausio BIM projekto interneto lankytojų nuomone nominaciją.

Proceso dalyviai įvertino BIM naudą: užsakovai galėjo stebėti visą projektavimo eigą 3D aplinkoje, todėl buvo lengviau perprasti projekto sprendinius, valdyti kaštus; projektuotojai išvengė klaidų, užtikrino tikslesnį suderinamumą tarp inžinerinių projekto dalių, taip sumažinant statybų vėlavimo tikimybę.

Planuojama, kad „Eglės“ apartamentų statybos bus baigtos kitų metų pavasarį.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video