Top Baneris

Bendradarbystės erdvė „Tech Spa“ neatpažįstamai pakeitė buvusį banką

2021 liepos 26 d.
a2sm tech spa druskininkaiTik SA
Norbert Tukaj nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Istorinių XIX a. erdvių, kuriose anksčiau veikė Sapiegų ligoninė, rekonstrukcija, vėliau ėjusi ūkinio dviejų aukštų pastato, statyto pačioje XIX a. pabaigoje, transformacija, galiausiai – 1982-aisiais, tik jau Druskininkuose, iškilusio banko rekonstrukcija – visi šie projektai patikėti architektų studijai „A2SM“.

Skirtingos funkcijos ir likimo pastatuose po rekonstrukcijų įsikūrė užsienio šalyse itin populiarios, Lietuvoje vis dar prisijaukinamos bendradarbystės erdvės, kuriose verda bendruomeninės erdvės gyvenimas – po bendru stogu renkasi ir verslus kuria jauni specialistai.

Architektai: Aurimas Sasnauskas, Greta Frišmantaitė-Gudaitienė, Greta Dailydaitė, UAB „A2SM“

Konstruktorius: Mindaugas Kasiulevičius, UAB „Smailusis skliautas“

tech spa
tech spa vilnius
tech spa druskininkai 1 5 1
Justino Kygos nuotr.

Derins darbą ir poilsį

Buvusiame banko pastate, itin patrauklioje Druskininkų vietoje – miesto centre, architektams Aurimui Sasnauskui, Gretai Frišmantaitei-Gudaitienei ir Gretai Dailydaitei įrengiant bendradarbystės erdves ir poilsiui skirtus kambarius drastiškų pokyčių imtis neprireikė, mat čia prieš kurį laiką jau buvo įrengta ir kabinetų, ir poilsio kambarių buvusio banko darbuotojams. Sovietmečiu pastato rūsio patalpos buvo naudojamos kaip rūbinė, pirtis, vietinė kavinė.

Antro aukšto dalis, architektų sprendimu, buvo pritaikyta bendradarbystės erdvėms, čia sutilpo ir keturi hostelio kambariai, kuriame sustatytos dviaukštės lovos. Tokia šiuolaikiškų hostelių koncepcija itin populiari užsienyje, tikima, prigis ir Lietuvoje.

a2sm tech spa druskininkai
a2sm tech spa druskininkai
Norbert Tukaj nuotr.

Trečiame aukšte buvo įrengti poilsio kambariai, mat buvusi struktūra puikiai tiko šiuolaikiškam nedideliam viešbučiui. Dalis dviviečių kambarių jame – su balkonais, dalis be. Antro aukšto plokščiasis stogas pritaikytas terasai, kuri skirta bendruomenei susitikti pokalbių ar padirbėti, prireikus pakeisti aplinką. Rekreacinę funkciją atlieka ir trečiame aukšte įrengta bendra virtuvė, kurios anksčiau nebuvo.

Dar prieš pradedant rekonstrukcijos darbus pastate buvo pakeisti langai, rekonstrukcijos metu atnaujintas geltonų plytų fasadas.

pastatas

Svarbiausios architektūros, interjero ir paveldo naujienos – nepraleiskite!

[mailpoet_form id="8"]

Praeitį primins išsaugoti elementai

Architektai, kurdami „Tech Spa“, nesistengė išnaikinti buvusios veiklos pėdsakų, priešingai, sėkmingiausius sprendimus išsaugojo. Prireikus išraiškingesnių nei esamos laiptinių, jos buvo apdailintos mediena, sienos nudažytos, tačiau išsaugotos laiptų pakopos ir turėklai, aptrupėjęs fasadas atgaivintas, pagyvintas, jam suteiktas charakteris. Vidiniame kieme buvęs apleistas garažas nudažytas juodai, čia įrengta kavinė.

Antrame pastato aukšte, kur buvo įrengti kabinetai, pavyko išsaugoti išraiškingas mozaikinio betono grindis – visur, kur tik įmanoma, jos buvo nuvalytos ir atnaujintos, kitur pasirinkta šiuolaikiška epoksidinė grindų danga. Išliko ir nedažnai naudojamas, tačiau charakteringas granitinis tinkas.

a2sm tech spa druskininkai
a2sm tech spa druskininkai
Norbert Tukaj nuotr.

Vieno projekto „Tech Spa“ autorių architekto A. Sasnausko žodžiais, Druskininkai – kurortas, kurio vizitinė kortelė pušynai, todėl neatsitiktinai skirtingose zonose – virtuvėje, darbo erdvėse, viešbučio kambariuose – panaudota pušies fanera. Virtuvės stalviršiams pasirinkta kita itin atspari medžiaga – nerūdijantysis plienas.

Nors viešbučiuose įprastos kiliminės dangos, čia jų nėra – lofto stilių, būdingą ir pirmosioms bendradarbystės erdvėms sostinėje, čia taip pat tęsia naudojamas betonas, kuriam jaukumo ir šilumos suteikia medis.

Darbo zonoje, užtikrinant akustiką, luboms panaudotos purškiamosios akustinės lubos. Ramią apdailos spalvų paletę patalpose papildo šviesiai žalia spalva ir vyšninės spalvos akcentai vidaus ir lauko balduose. „Nesirinkome daug rėkiančių spalvų, norėjome, kad „Tech Spa“ lankytojai matytų ežerą ir pušyną, kad spalvos neperrėktų gamtos“, – komentavo architektas.

a2sm tech spa druskininkai
a2sm tech spa druskininkai
a2sm tech spa druskininkai
a2sm tech spa druskininkai
Norbert Tukaj nuotr.

Sprendimai:

narbutas

Kokybiškos ilgai ir patogiai sėdėti skirtos kėdės

Susitikimų kambariuose ir darbo vietoms įrengti pasirinktos gamykloje „Narbutas“ Ukmergėje pagamintos labai patogios, ergonomiškos, ilgai sėdėti skirtos kėdės „EVA II“. Nuspręsta rinktis būtent šį kėdžių dizainą, nes jis maksimaliai atitiko užsakovo ergonomiškumui ir patogumui keltus reikalavimus.

Valgomojo zonoje pasirinktos italų gamintojo „ZILIO A&C“ medinės kėdės „SELERI“ ir ispanų gamintojo „ENEA“ plastikinės kėdės „EMA 4L“. Kai kurioms darbo vietoms įrengti pasirinktos italų gamintojo „DIEMME“ kėdės su ratukais „CLOP“.

Įmonės „Narbutas Lietuva“ komanda, prieš tai įrengusi „Tech Loft“ Vilniuje, džiaugiasi besitęsiančia partneryste.

tikkurila

Nedylantį grožį betonui suteikia epoksidinė grindų danga

Piečiausiame Lietuvos kurorte Druskininkuose duris atvėrusi „Tech Spa“ erdvė pelnytai tapo šių metų sezono pažiba ir atkreipė tiek turizmo sektoriaus, tiek pastaraisiais metais išpopuliarėjusiu darbo atostogų fenomenu besižavinčių profesionalų dėmesį.

Naujausias pasaulines darbo rinkos tendencijas atliepiantis statinys pranašus ir fizine prasme: jam įrengti naudotos pažangios medžiagos, kurtas dvilypę erdvių funkciją išpildantis interjeras. Bendradarbystės ir poilsio erdvių grindims buvo pasirinkti žinomo suomių prekių ženklo „Tikkurila“ produktai: grindys dengtos itin dilimui atsparia epoksidine danga, kurios spalvų spektras nežaboja interjero dizainerių vaizduotės.

Šiais laikais ir nuolatinį žmonių srautą atlaikanti danga gali būti graži: estetika ir tvarumas dera visose prekės ženklo „Tikkurila“ siūlomose grindų dizaino technikose. „Tech Spa“ grindys dengtos dvikomponenčiu betirpikliu epoksidiniu gruntiniu laku „Tikkurila Temafloor 220W“, tinkamu drėgniems betoniniams paviršiams gruntuoti. Lako sluoksnis atsparus riebalams ir tepalams. Viršutiniam sluoksniui panaudota dvikomponentė betirpiklė epoksidinė danga „Tikkurila Temafloor P300“. Ši epoksidinė danga tokia patvari, kad geba atlaikyti stiprų mechaninį poveikį ne tik komercinėse, bet ir pramoninėse patalpose. „Temafloor P300“ spalvinama įvairiausiomis, taip pat ir metalizuotomis spalvomis.

tech spa druskininkai 1 1
tech spa druskininkai 1 3
tech spa druskininkai 1 8
tech spa druskininkai 1 7
Justino Kygos nuotr.

Straipsnis paskelbtas žurnale „SA.lt“ (Statyba ir architektūra) | 2021 birželis-liepa

Norite žurnalo tiesiai į namus ar biurą?

Prenumeruokite metams vos už 27 eurus!PARTNERIO TURINYS


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video