Top Baneris

„Be Live“ suprojektavo ir statys „Esco Lifesciences“ medicininės įrangos gamyklą Kaune

2022 balandžio 14 d.
Kauno LEZ Medicininės įrangos gamykla
Be Live vizual.
Pasidalykite straipsniu

„Esco Lifesciences“ yra tarptautinė gyvybės mokslų technologijų ir įrangos gamintoja įkurta Singapūre ir šiuo metu veikianti daugiau nei šimte šalių. Kauno Laisvojoje ekonominėje zonoje suprojektuotos medicininės  įrangos gamyklos statybos užsakovas yra šiai įmonių grupei priklausianti UAB „Esco medical technologies“. Pilną statybų  konsultavimo paslaugų spektrą – nuo idėjų, projektavimo, statybų valdymo iki raktų įteikimo – teikia „Be Live“.

Kauno LEZ jau baigta projektuoti 7710 kv. metrų ploto 2 aukštų A++ energetinės klasės „Esco Lifesciences“ medicininės įrangos gamykla su sandėliavimo ir biurų patalpomis. Planuojama, kad jos statybos prasidės šių metų paskutinį ketvirtį ir truks apie metus laiko. Naujosios medicininės įrangos gamyklos produkcija bus visų pirma sterilų mikroklimatą užtikrinantys laminarai bei inkubatoriai, kurie yra skirti IVF klinikoms.

“Kartu su „Esco Lifesciences“ siekiame kad pastatas butų tarp lyderių, tų kelių šimtų tvariausių pastatų pasaulyje. Šį iššūkį įveikiame pastatą kurdami nuo pat idėjų, vėliau projektavimo, statybų proceso valdymo, netgi tolesnio jo gyvenimo ciklo numatymu.“, – sako Darius Kvedaras, kompleksinio statybų konsultavimo bendrovės „Be Live“ direktorius.

Pasak jo, „Be Live“ gamyklos užsakovams teikia paslaugas pagal pasaulyje vis labiau populiarėjantį, tačiau Lietuvoje dar retą  EPCM  (Engineering, Procurement and Construction Management) modelį. Jo esmė yra ta, kad visas  su gamyklos projektavimu ir statyba susijusias paslaugas klientas patiki vienam, vykdytojui.

„EPCM modelis leidžia išlaikyti koncepcinį ir techninį darbų vientisumą, suvienyti projektavimo ir statybos technologijas. Kai  atsakomybė perduodama į vienas rankas, mes gauname naujas galimybes, o kartu atsakomybę bei naują kokybinį lygį“, – sako D. Kvedaras.

Pasako jo, naujajam pastatui siekiama aukščiausio BREEAM standarto  įvertinimo. Projektuojant ir statant gamyklą yra taikomos tokios naujovės kaip viso gyvenimo ciklo analizė bei dinaminis energetinis modeliavimas. Papildomai, konsultuojamasi su ekologais dėl įvairiapusiškų tvarumo priemonių, pavyzdžiui, numatomas ne tik paukščių apsaugojimas nuo atsitrenkimo į stiklus, tačiau ketinama numatyti lizdavietes bei lesyklas. Pastato prieigose bus įrengtos tręštančios medienos  ir akmenų  krūveles  smulkiems  žinduoliams ar varliagyviams bei kitos priemonės prisidedančios prie vietos biologinės įvairovės.

Naujosios gamyklos automobilių stovėjimo aikštelėje projektuojama  ne  mažiau kaip 20 proc. elektromobiliams  pritaikytų  vietų, numatoma vieta centralizuotai atvežamų darbuotojų išlaipinimui. Eismas sklype  projektuojamas  taip,  kad  skirtingi  srautai  kirstųsi  kuo  mažiau. Judėjimo prioritetas  yra  suteikiamas  pėstiesiems, formuojamos  iškilios  perėjos, maksimaliai  sumažintas  pėsčiųjų, dviračių bei automobilių  srautų susikirtimų kiekis.

Kauno LEZ medicininės įrangos gamykla

„Be Live“ yra viena didžiausių projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovių Lietuvoje, iki praėjusių metų veikusi „Baltic Engineers“ pavadinimui. Nuo pastatų renovacijos ir inžinerinio konsultavimo paslaugų prieš 20 metų veiklą pradėjusi įmonė ilgainiui ėmėsi vis kompleksiškesnių ir reikšmingesnių darbų. Atsinaujinanti „Be Live“ komanda įgyvendino per 500 įvairių projektavimo bei statybų valdymų projektų, tarp kurių vieno didžiausių pasaulio langų gamintojo „Dovista“, bei auto pramonės giganto „Continental“ gamyklos. „Be Live“ šiuo metu darbuojasi su 4 gamyklų visapusišku EPCM statybos projektų valdymu.

„Esco Lifesciences“ yra Singapūre veiklą pradėjusi gyvybės mokslų įmonių grupė veikianti daugiau nei 100-te šalių. Ji kuria ir gamina laboratorijoms ir biofarmacijos įmonėms skirtą įrangą bei medicinos prietaisus,  siūlo unikalius sprendimus įvairių pramonės šakų laboratorijoms.

 

Šaltinis: Be Live

Conteh

Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video