Top Baneris

BAU 2017: statybų rinkos lyderiai vėl ruošiasi į Miuncheną

2016 spalio 10 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Pusšimčio metų istoriją turinčios pasaulinės architektūros, medžiagų ir statybos sistemų parodos BAU, vyksiančios 2017-ųjų sausio 16–21 dienomis Miuncheno parodų centre, organizatoriai išsikėlė ambicingus tikslus – pranokti 2015 metų parodos sėkmę – sulaukti dar daugiau nei 250 tūkst. lankytojų. Toks parodos dalyvių aktyvumas, anot parodos organizatorių, tik darsyk patvirtintų jos įtaką statybų pramonės raidai.

Jau ilgą laiką paroda BAU dalyvių sulaukia daugiau, negu gali priimti – laukiančiųjų sąraše kas dvejus metus atsiduria keli šimtai įmonių. Šiuo metu rezerviniame sąraše laukia apie 400 bendrovių. Planuojama, kad situacija pasikeis 2019 metais, pastačius du naujus paviljonus. Žadama, kad dar 2018 metais, ruošiantis būsimajai parodai, papildomai bus įrengta 20 tūkst. kv. metrų ploto.

2017-ųjų pradžioje ekspozicinėse 185 tūkst. kv. metrų BAU parodos erdvėse (17 parodos salių) medžiagas ir technologijas, skirtas naujos statybos ir esamų būstų finansavimo, statybos bei interjero apdailos sektoriams, pristatys kone 2 tūkst. dalyvių iš daugiau nei 40 šalių. 2015 metais parodoje dalyvavo rekordinis skaičius užsienio įmonių – 637. Šįmet maždaug 30 proc. dalyvių turėtų sudaryti ne Vokietijos atstovai.

bau 2015 2

Parodą prieš porą metų aplankė daugiau kaip 250 tūkst. lankytojų, iš užsienio šalių sulaukta daugiau nei 72 tūkst. svečių, iš Lietuvos į Miuncheną jų nuvyko 1071. Daugiau nei 12 tūkst. lankytojų sulaukta ne iš Europos šalių. Pavyzdžiui, vien tik iš Kinijos jų atvyko 2167.

Daugiausia parodos lankytojų – per 37 proc. – 2015 metais prisistatė kaip statybų sektoriaus atstovai. Per pastaruosius metus sparčiai išaugo dalyvaujančių projektuotojų, architektų ir inžinierių skaičius. Dabar jie sudaro 26 proc. visų lankytojų.

Gausiausiai dalyvių ir lankytojų tradiciškai sulaukiama iš Austrijos, Šveicarijos, Italijos, vis daugiau jų atvyksta ir Turkijos ir Lenkijos. Lietuvai 2017 metais atstovaus penkios įmonės.

Parodos organizatoriai didžiuojasi – statybos pramonė seniai pripažino BAU parodos svarbą pristatant statybų sektoriaus naujoves, mokslinių tyrimų ir technologijų srities darbus. BAU atstovai atkreipia dėmesį, kad gamybos pramonės atstovai naujų gaminių kūrimą derina su šios parodos periodiškumu. Visų statybos sričių naujovės, nesvarbu, ar tai langai, durys, grindų dangos ar nauji fasado elementai, pirmą kartą demonstruojamos BAU. Tai viena priežasčių, dėl kurios specialistai jos stengiasi nepraleisti. Juolab kad parodos lankytojai – projektuotojai, architektai, inžinieriai, nekilnojamojo turto projektų plėtotojai ir kiti specialistai, ieškantys naujausių technologijų bei medžiagų įgyvendinamiems ar būsimiems projektams. BAU rengėjai pabrėžia ir tai, kad nė viena kita statybų srities paroda negali girtis sulaukianti apie 65 tūkst. lankytojų iš architektų ir projektavimo biurų.

bau 2015 4

2017-ųjų parodoje dėmesio centre bus keturios pagrindinės temos: „Išmanieji fasadai“, „Skaitmeninis projektavimas, statyba ir eksploatavimas“, „Pastatų sujungimas į bendrą sistemą“, „Statyba ir būstas 2020“.

Forume „Ateities statyba“ garsūs dizaineriai, architektai ir statybos inžinieriai, remdamiesi projektų pavyzdžiais, analizuos, kaip atrodys ateities statyba ir dizainas.

Kasdien bus nagrinėjamos aktualios temos, tokios kaip pažangiosios statybinės medžiagos, BIM, gyvenamieji būstai. Kaip ir kasmet nuo 2011-ųjų, „Ilgosios architektūros nakties“ metu bus pravertos gražiausių ir žinomiausių Miuncheno pastatų durys.

Parodą rengia viena didžiausių parodų organizavimo bendrovių Vokietijoje „Messe München GmbH“.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video