Top Baneris

BAU 2017: laukti liko jau nedaug

2017 sausio 5 d.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Siekti rekordo, kuris jau yra pasiektas, atrodo, nėra prasmės. Tačiau pusšimčio metų istoriją skaičiuojančios pasaulinės architektūros, medžiagų ir statybos sistemų parodos BAU, vyksiančios 2017-ųjų sausio 16–21 dienomis Miuncheno parodų centre, organizatoriai nenori užmigti ant praėjusius parodos sėkmės laurų. Iškelti ambicingi tikslai – pagerinti 2015 metų lankomumo rodiklius ir sulaukti kur kas daugiau nei 250 tūkst. lankytojų. Toks parodos dalyvių aktyvumas, anot parodos organizatorių, tik dar sykį patvirtintų jos įtaką statybų pramonės raidai.

Jau ilgą laiką paroda BAU dalyvių sulaukia daugiau, negu gali priimti – laukiančiųjų sąraše kas dvejus metus atsiduria keli šimtai įmonių. Šiuo metu rezerviniame sąraše laukia apie 400 bendrovių. Planuojama, kad situacija pasikeis 2019 metais pastačius du naujus paviljonus.

2017-ųjų pradžioje ekspozicinėse 185 tūkst. kv. metrų ploto BAU parodos erdvėse (17 parodos salių) medžiagas ir technologijas, skirtas naujos statybos ir esamų būstų finansavimo, statybos bei interjero apdailos sektoriams, pristatys kone 2 tūkst. dalyvių iš daugiau kaip 40 šalių. 2015 metais parodoje dalyvavo rekordinis skaičius užsienio įmonių – 637. Kitais metais vyksiančioje parodoje maždaug 30 proc. dalyvių turėtų sudaryti ne Vokietijos atstovai. Taip pat jų gausiai sulaukiama iš Austrijos, Šveicarijos, Italijos, vis daugiau atvyksta iš Turkijos bei Lenkijos įmonių. Lietuvos vėliava parodoje irgi plazdės. BAU 2017 Lietuvai atstovaus penkios įmonės.

bau 2015 3

Kalbant apie lankytojus, prieš porą metų parodą BAU aplankė daugiau kaip 250 tūkst. lankytojų, iš užsienio šalių sulaukta daugiau kaip 72 tūkst. svečių. Iš Lietuvos į Miuncheną jų nuvyko 1071. Daugiau kaip 12 tūkst. lankytojų sulaukta ne iš Europos šalių. Pavyzdžiui, vien iš Kinijos jų atvyko 2167.

Daugiausia parodos lankytojų – daugiau kaip 37 proc. – 2015 metais prisistatė kaip statybų sektoriaus atstovai. Per pastaruosius metus sparčiai išaugo dalyvaujančių projektuotojų, architektų ir inžinierių skaičius. Dabar jie sudaro 26 proc. visų lankytojų.

Parodos organizatoriai didžiuojasi – statybų pramonė seniai pripažino BAU parodos svarbą pristatant statybų sektoriaus naujoves, mokslinių tyrimų ir technologijų srities darbus. BAU atstovai atkreipia dėmesį, kad gamybos pramonės atstovai naujų gaminių kūrimą derina su šios parodos periodiškumu. Tai viena priežasčių, kodėl specialistai jos stengiasi nepraleisti. Juolab kad dauguma parodos lankytojų – projektuotojai, architektai, inžinieriai, nekilnojamojo turto projektų plėtotojai ir kiti specialistai, ieškantys naujausių technologijų bei medžiagų įgyvendinamiems ar būsimiems projektams.

BAU rengėjai pabrėžia ir tai, kad nė viena kita statybų srities paroda negali pasigirti sulaukianti maždaug 65 tūkst. lankytojų iš architektų ir projektavimo biurų.

2017-ųjų parodoje dėmesio centre bus keturios pagrindinės temos: išmanieji fasadai; skaitmeninis projektavimas, statyba ir eksploatavimas; pastatų sujungimas į bendrą sistemą; statyba ir būstas 2020 metais.

Parodą rengia viena didžiausių parodų organizavimo bendrovių Vokietijoje „Messe München GmbH“.

Norintieji aplankyti parodą svečių teisėmis informacijos turėtų ieškoti ČIA.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video