Top Baneris

BAU 2015: statybų rinkos lyderiai vėl rinksis Miunchene

2014 gruodžio 1 d.
Pasidalykite straipsniu

Pusšimčio metų istoriją turinčios pasaulinės architektūros, medžiagų ir statybos sistemų parodos BAU, vyksiančios 2015-ųjų sausio 19–24 dienomis Miunchene (Vokietija), organizatoriai ketina pakartoti 2013 metų parodos sėkmę ir dar kartą patvirtinti jos įtaką statybų pramonės raidai.

Jau nuo 2005 metų paroda BAU dalyvių sulaukia daugiau, negu gali priimti – laukiančiųjų sąraše atsiduria keli šimtai įmonių. Šiuo metu rezerviniame sąraše laukia apie 400 bendrovių. Planuojama, kad situacija pasikeis 2019 metais, pastačius du naujus paviljonus.

Organizatorių teigimu, 2015-aisiais ekspozicinėse BAU parodos erdvėse (17 parodų salių užima 180 tūkst. kvadratinių metrų plotą) medžiagas ir technologijas gyvenamųjų bei komercinių pastatų statybai ar renovacijai pristatys daugiau kaip 2 tūkst. dalyvių iš 46 šalių. Tiek pat dalyvių sulaukta ir 2013-aisiais. 27 proc. visų praėjusioje parodoje dalyvavusių įmonių – ne Vokietijos atstovai. Parodą tais metais aplankė per 230 tūkst. lankytojų, iš užsienio šalių sulaukta daugiau nei 60 tūkst. svečių, iš Lietuvos į Miuncheną jų nuvyko apie 700. Daugiausia parodos lankytojų – per 36 proc. – 2013 metais prisistatė kaip statybų sektoriaus atstovai.

Gausiausiai dalyvių ir lankytojų sulaukiama iš Austrijos, Šveicarijos, Italijos. Lietuvai 2015 metais atstovaus dvi įmonės (dar kelios – laukiančiųjų sąraše).

Parodos organizatoriai didžiuojasi – statybos pramonė seniai pripažino BAU parodos svarbą pristatant statybų sektoriaus naujoves, mokslinių tyrimų ir technologijų srities darbus. BAU atstovai atkreipia dėmesį, kad gamybos pramonės specialistai naujų gaminių kūrimą derina su šios parodos periodiškumu. Visų statybos sričių naujovės pirmą kartą yra demonstruojamos BAU. Tai viena priežasčių, dėl kurios specialistai jos stengiasi nepraleisti. Parodos lankytojai – projektuotojai, architektai, inžinieriai, nekilnojamojo turto projektų plėtotojai ir kiti specialistai, ieškantys naujausių technologijų bei medžiagų įgyvendinamiems ar būsimiems projektams. BAU rengėjai pabrėžia ir tai, kad nė viena kita statybų srities paroda negali girtis sulaukianti apie 60 tūkst. lankytojų iš architektų ir projektavimo biurų.

2015-ųjų parodoje dėmesio centre bus trys pagrindinės temos: pažangi urbanizacija (ang. intelligent urbanisation), pastatai ir vartotojai (ang. buildings and users), efektyvus energijos ir išteklių naudojimas (ang. energy and resource efficiency).

Parodą rengia viena didžiausių parodų organizavimo bendrovių Vokietijoje „Messe Düsseldorf GmbH“. Spalio 16–17 dienomis organizatoriai žurnalistus pakvietė į Miunchene surengtą išankstinę spaudos konferenciją ir kontaktų mugę. Dalis parodos dalyvių žurnalistams jau čia pristatė naujoves, atkeliausiančias į vieną didžiausių Europoje statybos parodų.

 


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video