Top Baneris

Baseinų įgyvendinimas – patyrusio statytojo rankose

2017 gruodžio 27 d.
Statant baseinus
Baseino Fabijoniškėse statybos jau pasistūmėjusios į priekį.
Pasidalykite straipsniu

Statybų bendrovės „Irdaiva“ įgyvendintų projektų sąrašę – visa eilė įvairiausios paskirties naujos statybos bei atnaujintų pastatų. Įmonė ne naujokė ir sporto paskirties objektų statybose. Jai buvo patikėtos baseino Širvintose statybos, o šiuo metu įmonė atlieka vienų iš svarbiausių sostinėje objektų – baseinų Fabijoniškėse bei Lazdynuose statybos darbus.

„Suprantama, kad tokie objektai turi savitos specifikos. Tačiau mums tai nėra naujovė. Svarbu tinkamai viskam pasiruošti, turėti patyrusių speciaolistų komandą. Tada paprastais tampa ir sudėtingiausi projektai“, – sakė bendrovės „Irdaiva“ statybos direktorius Ramūnas Tumonis.

Jo teigimu, planuojant projektų įgyvendinimą, pirmiausia reikia tinkamai pasiruošti statybvietę: nusimatyti privažiavimo kelius, parengti statybos aikštelę. Tas ypač svarbu, kai objektai statomi gyvenamuosiuose miestų rajonuose.

Ir baseinas Fabijoniškėse, ir Lazdynuose statomi netoli gyvenamųjų namų. Todėl tikslus darbų grafikas turi didelę reikšmę. Pasak R. Tumonio, Fabijoniškėse baseinas statomas tuščiame sklype, tad įrengti statybvietę buvo paprasčiau. Tuo tarpu Lazdynų baseiną pirmiausia reikėjo nugriauti, išvežti ne tik gruntą, bet ir didžiulį kiekį išardyto gelžbetonio atliekų – viso apie 50 tūkst. tonų.

„Statyti Lazdynų baseiną yra kiek didesnis iššūkis, juk toks objektas kol kas vienintelis Vilniuje, atitiksiantis tarptautinius standartus. Jeigu kalbėti apie iššūkius, su jais dar nesusidūrėme. Žinoma, nugriauti senąjį pastatą ir išvežti didelį kiekį atliekų gal nėra labai paprasta, tačiau dabartinė technika leidžia susidoroti su kur kas sunkesniais uždaviniais. Manau, kad didžiausi iššūkiai dar laukia“, – pasakojo R. Tumonis.

Baseino S. Nėries gatvėje statybos jau gerokai pasistūmėjusios į priekį. Bendrovės „Irdaiva“ statybos vadovas sakė, kad didžiausias iššūkis šio projekto įgyvendinime – labai trumpas darbų atlikimo terminas. Tam skirti vos devyni mėnesiai. Tačiau statytojai įsitikinę, kad viską užbaigs numatytu laiku.

Statant baseinus ypatingų reikalavimų, palyginti su kitais objektais, nėra. Tačiau tokios paskirties pastatuose įprastai būna agresyvi aplinka – daug drėgmės, chloro. Todėl reikia parinkti tinkamas medžiagas, tinkamai apdoroti jų paviršius, kad šių neveiktų korozija. Taip pat reikalinga parinkti ir sumontuoti ypač geros kokybės vėdinimo įrangą.

Ir baseinas Fabijoniškėse, ir baseinas Lazdynuose atitiks A energinio naudingumo klasę. „Irdaivos“ statybos direktoriaus teigimu, siekti aukštų energinio efektyvumo ir kokybės rezultatų šiandien jau ne naujiena. Žinoma, aukšti reikalavimai įpareigoja griežtai laikytis techniniame projekte numatytų sprendimų, užtikrinti sandarumą, užtikrinti šilumos izoliavimą. Didelę reikšmę įgyvendinant tokius objektus turi techninė darbų priežiūra.

„Šių dalykų nepavadinsi ypatingomis technologijomis ar kažkokiais iššūkiais. Mums tai įprasti reikalavimai – naudoti kokybiškas medžiagas ir įrenginius, kokybiškai atlikti darbus. Tada ir rezultatas bus geras“, – kalbėjo R. Tumonis.

 RĖMĖJO TURINYS 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video