Top Baneris

„Baltic Engineers“ keičia pavadinimą: dar labiau akcentuos tvarumą

2021 lapkričio 19 d.
darius kvedaras
Darius Kvedaras
Pasidalykite straipsniu

Viena didžiausių projektavimo, konsultavimo ir statybų procesų valdymo bendrovių Lietuvoje „Baltic Engineers“, pastaraisiais metais iš esmės išplėtusi paslaugų spektrą, keičia pavadinimą į „Be Live“. Naujasis prekės ženklas atspindi faktą, jog įmonė visas paslaugas grindžia tvariomis vertybėmis ir nuolat tobulėjančiomis technologijomis.

„Iš esmės išaugome inžineriją atspindintį pavadinimą, nes mūsų integruotų paslaugų didžiausia pridėtinė verte ilgainiui tapo kokybiškos projektavimo paslaugos, kompleksinis statybų rinkos konsultavimas bei projektų įgyvendinamas iki rakto“, – sako su nauju prekės ženklu „Be Live“ pradedančios veikti bendrovės direktorius Darius Kvedaras.

Šiandien bendrovė teikia integruotas statybos projektų ir statybos procesų valdymo paslaugas. Ji ne tik projektuoja architektūrinius, inžinerinius sprendimus, bet ir daugiau nei pusei klientų įgyvendina generalinę projektavimo rangą.

Naują prekės ženklą pristatanti įmonė yra įgyvendinusi tokius projektus kaip „Continental“ ir „Dovista“ gamyklos, IKEA prekybos centrai Vilniuje ir Rygoje, „Aprangos“ grupės Administracinis ir logistikos centras, MO muziejus ir kiti.

Pasak D. Kvedaro, naujasis prekės ženklas „Be Live“ kviečia priimti šių dienų iššūkį kurti patogesnius žmonėms, išmanius, derančius su gamta pastatus, kartu jis atspindi įmonės puoselėjamas tvarumo vertybes.

„Šiandien mes kuriame pastato gyvenimo istoriją nuo idėjos, santykio su aplinka, santykio su žmonėmis paieškos. Vėliau, pasitelkiant pažangiausias skaitmenines 3D projektavimo technologijas, idėjos įgauna architektūrinį, inžinerinį pavidalą ir yra įgyvendinamos techniškai. Pastato istorija nesibaigia po įkurtuvių, mums svarbu, kaip jis galės tobulėti bėgant metams ir prisitaikyti prie ateities“, – požiūrį į tvarų projektų ir statybos valdymą atskleidžia „Be Live“ direktorius Darius Kvedaras.

Įmonės komanda ypač didžiuojasi pastarąjį dešimtmetį sukaupta skaitmeninio projektavimo BIM (Building Information Modeling) patirtimi. Šiuo būdu projektuojami statiniai iš pradžių su visomis komunikacijomis ir smulkmenomis pastatomi virtualiai, tokiu būdu pavyksta užbėgti už akių galimiems statybos nesklandumams.

„Investicijos į kokybišką projektavimą sudaro apie penkis – dešimt procentų išlaidų, tačiau turi lemiamą reikšmę objekto kokybei, žymiai mažina statybos išlaidas, mat pakeitimai statybų metu kainuoja kone dešimt kartų daugiau nei projektavimo etape“, – atkreipia dėmesį D. Kvedaras

Pasak jo, įmonė visus 20 veiklos metų orientavosi į naujoves, kurias iliustruoja šiuo metu „Be Live“ vykdomo projektai. Pavyzdžiui, pradedamas statyti BOD Group Inovacijų ir verslo centro pastatas bus visiškai energetiškai nepriklausomas. Tolminkiemio gimnazija Vilniuje, be kita ko, išsiskirs ypatinga šildymo-vėdinimo sistema. Nemuno saloje išaugsiantis bendrovės kartu su architektu Rolandu Paleku projektuojamas M. K. Čiurlionio koncertų centras vilios lankytojus originalia architektūrine raiška. Dalis jo infrastruktūros projektuojama taip, kad galėtų būti užliejama potvynio. Daugybe tvarumo aspektų išsiskirianti „Continental“ gamykla yra plečiama taip, kad statybos darbai nesukeltų jokio diskomforto čia dirbantiems.

Nuo pastatų renovacijos ir inžinerinio konsultavimo paslaugų prieš 20 metų veiklą pradėjusi įmonė ilgainiui ėmėsi vis kompleksiškesnių ir reikšmingesnių darbų. Atsinaujinanti „Be Live“ komanda įgyvendino per 500 įvairių projektavimo bei statybų valdymų projektų. Bendrovės š.m. trijų ketvirčių apyvarta pasiekė 1 896 023 Eur, tuo tarpu per visus 2020 m. ji siekė 1 930 169 Eur. Įmonėje dirba 35 aukštos kvalifikacijos specialistai.

Daugelis bendrovės kurtų projektų yra įvertinti aukščiausiais Skaitmeninės statybos apdovanojimais.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video