Top Baneris

„BaltCap“ Lenkijoje įgyvendins itin stambų gatvių apšvietimo projektą

2021 sausio 14 d.
led gatvių apšvietimas
Asociatyvi (Freepik) nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šiandien Lenkijos Miedžno miesto savivaldybė ir didžiausios Baltijos šalyse privataus kapitalo fondų valdytojos „BaltCap“ bendrovė IZIM pasirašė gatvių apšvietimo infrastruktūros atnaujinimo bei plėtros sutartį. IZIM įsipareigojo per dvejus metus savivaldybės teritorijoje sumontuoti beveik 1900 LED šviestuvų. Projekto vertė siekia beveik 5 mln. eurų (22,4 mln. Lenkijos zlotų) ir tai yra didžiausias viešosios ir privačios partnerystės (PPP) būdu įgyvendinamas gatvių apšvietimo projektas Lenkijoje. 

Sutartis numato ne tik senų šviestuvų keitimą naujais ir esamos apšvietimo infrastruktūros išplėtimą – IZIM įsipareigoja finansuoti projekto įgyvendinimą ir prižiūrėti infrastruktūrą 8 metus. Be to, projekto rėmuose, IZIM atves optinio kabelio linijas į 13 pastatų.

Apšvietimo tinklas aprėpia patį centrinės Lenkijos dalyje esantį Miedžną ir gretimus 7 miestelius, priklausančius tai pačiai savivaldybei, bei juos jungiančius kelius.

„PPP projektų paklausa Lenkijoje nuosekliai auga – mums šis jau trečiasis per šiek tiek daugiau nei metus. Ir tikrai ne paskutinis – mes ir toliau aktyviai dalyvaujame naujai skelbiamuose konkursuose, kurie vietos savivaldybėms tapo įprastu ir patogiu investicijų į infrastruktūros projektus pritraukimo įrankiu. Sutartis Miedžne įtvirtina mūsų statusą Lenkijoje ir tai yra signalas mums, kad fondo pasirinkta strategija yra teisinga“, – sakė fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ partneris Šarūnas Stepukonis.

„Šis projektas yra viena reikšmingiausių pastarojo meto investicijų mūsų savivaldybėje. Per porą metų šviestuvų skaičius mūsų miestų gatvėse patrigubės, tad šie pokyčiai turės įtakos tiek saugumui, tiek gyvenimo kokybei. Kitas svarbus faktorius – energetinis efektyvumas. Nepaisant gerokai išsiplėtusios infrastruktūros, energijos suvartojimas praktiškai išliks tame pačiame lygyje, kaip šiandien. Taip pat noriu pažymėti, kad tokio masto investicija tapo įmanoma tik taikant PPP modelį – savivaldybės biudžetui šis projektas būtų tiesiog nepakeliamas“, – kalbėjo Miedžno savivaldybės vadovas Piotras Derejczykas  

IZIM yra specializuota Lenkijoje registruota bendrovė, valdoma „BaltCap Infrastructure Fund“. Įmonė padeda vietos valdžiai ir kitos viešojo sektoriaus institucijoms rengiant, finansuojant ir įgyvendinant didelės apimties investicijų projektus, ypač PPP formato, kuriais siekiama gerinti viešąją infrastruktūrą.  

„BaltCap“ 100 milijonų eurų dydžio fondą „BaltCap Infrastructure Fund“ įsteigė investicijoms  į  transporto, atsinaujinančios energetikos, energetinio efektyvumo ir savivaldybių infrastruktūros plėtrą ir atnaujinimą.

Į 20 metų trukmės fondą investavo visi didžiausi Baltijos šalių pensijų fondai, gyvybės draudimo bendrovė bei kiti instituciniai investuotojai. Bendros Lietuvos, Latvijos ir Estijos pensijų fondų investicijos į BInF sudaro 60 proc. visų investicijų – tai yra didžiausia vietinių pensijų fondų investicija į vieną fondą per visą Baltijos šalių pensijų fondų istoriją. 20 mln. eurų į fondą investavo Europos investicijų bankas, kurio finansavimą garantuoja Europos strateginių investicijų fondas (EFSI) – pagrindinis Investicijų Europai plano (žinomo, kaip Junkerio planas) elementas. 20 mln. eurų taip pat investavo ir Europos rekonstrukcijos ir plėtros bankas (ERPB). 


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video