Top Baneris

Baigtas tyrimas dėl galbūt pasisavintų 234 tūkst. eurų lėšų įrengiant Lazdynų baseiną

2022 liepos 15 d.
lazdynu baseinas statybos 5
Pasidalykite straipsniu

Teismui perduota byla dėl galbūt pasisavintų 234 tūkst. eurų, Vilniuje įrengiant Lazdynų sveikatinimo centrą su baseinu.

Kaip penktadienį pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), penki fiziniai ir vienas juridinis asmuo bus teisiami dėl galimo žalos padarymo vykdant Lazdynų sveikatinimo centro įkūrimo projektą, finansuotą Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto, valstybės biudžeto ir Europos Sąjungos (ES) paramos lėšomis.

BNS žiniomis, minimas juridinis asmuo yra bankrutuojanti įmonė „Active Construction Management“ (buvusi „Irdaiva“).

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Vilniaus apygardos prokuratūra, tyrimą atliko FNTT Neteisėtos paramos prevencijos ir tyrimo valdybos pareigūnai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2020 metais, gavus bendrovės „Vilniaus vystymo kompanija“ pareiškimą dėl galimo dokumentų klastojimo, vykdant 2017 metais pasirašytą daugiafunkcinio Lazdynų sveikatinimo centro rangos sutartį.

Per tyrimą nustatyta, kad rangovas pateikė aštuonis atliktų rangos darbų aktus, jų pagrindu išrašė sąskaitas faktūras bei gavo apmokėjimą.

Tačiau, įtariama, kad dalis elektrotechnikos darbų buvo neatlikti, tai patvirtino specialistų išvados. Skaičiuojama, kad galimai neatliktų darbų vertė, už kuriuos rangovas jau buvo gavęs apmokėjimą, siekia beveik 234 tūkst. eurų.

Kaltinimai dėl stambaus masto sukčiavimo, netinkamo techninės priežiūros vadovo pareigų atlikimo, piktnaudžiavimo ir dokumentų suklastojimo pateikti trims techninės priežiūros vadovams, rangovo statybos darbų vadovui, tuomečiam bendrovės generaliniam direktoriui bei pačiai bendrovei.

Kaltinimų sulaukusi bendrovė, kaip pagrindinis partneris ir rangovas, atstovavo penkių įmonių grupei. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos su rangovu pasirašyta sutartis buvo nutraukta, rangovui vykdomos nemokumo procedūros.

Byloje – savivaldybės ieškinys

Vilniaus miesto savivaldybės administracija dėl jai padarytos žalos atlyginimo yra pareiškusi civilinį ieškinį, jo vertė – beveik 234 tūkst. eurų.

Atliekant ikiteisminį tyrimą laikinai buvo apribota nuosavybės teisė į turtą, kurio vertė siekia beveik 925 tūkst. eurų.

Ikiteisminį tyrimą organizavęs ir vadovavęs Vilniaus apygardos prokuratūros 3-iojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir bylą perdavė teismui.

Už stambaus masto sukčiavimą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

Piktnaudžiavimas tarnybine padėtimi, jeigu dėl to didelės žalos patyrė valstybė, Europos Sąjunga, tarptautinė viešoji organizacija, juridinis ar fizinis asmuo, griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki penkerių metų.

Už dokumentų klastojimą teismas gali skirti griežčiausią bausmę – iki trejų metų nelaisvės. Tarnybos pareigų neatlikimas griežčiausiai baudžiamas laisvės atėmimu iki dvejų metų.

Lazdyno sporto centras su 50 ir 25 metrų plaukimo takeliais, 1,2 tūkst. vietų žiūrovams, atskiru šuolių į vandenį baseinu, pirtimis ir treniruočių salėmis vietoje nugriauto sovietmečiu statyto baseino pradėtas statyti 2017-aisiais.

Baseino statybų sutartį su „Active construction management“ ir jos partnerėmis – bendrovėmis „Montuotojas“, „Mitnija“, „HSC Baltic“, „Axis power“ – savivaldybė nutraukė 2020-ųjų pradžioje, teigdama, jog rangovai atsisako tęsti darbus.

Savivaldybės teigimu, jie buvo atlikę apie 40 proc. darbų, jiems buvo sumokėta apie 14 mln. eurų. Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
    Komentarai

    Rekomenduojami video