Top Baneris

Baigtas antras Kauno logistikos centro statybų etapas

2021 rugsėjo 17 d.
kauno logistikos centras
Bendrovės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Ketvirtadienį industrinio nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Sirin Development“ minėjo savo 15-likos metų gyvavimo sukaktį ir Kauno logistikos centro antrojo statybų etapo pabaigą. Martinavos kaime, Kauno rajone, greta automagistralės Vilnius-Kaunas, iškilmingai atidaryta 16.000 kv. m ploto sandėlių su administracinėmis patalpomis.

Kaip savo sveikinimo kalboje teigė „Sirin Development“ vadovas Laurynas Kuzavas – antro etapo statybos vyko sklandžiai ir dėka puikios komandos modernus, tvarus ir aukščiausios klasės logistikos centro pastatas pastatytas laiku ir jau dabar gali pasiūlyti išskirtines patalpas nuomininkams. Į Kauno logistikos centro antrąjį sandėlį atsikrausto logistikos įmonė, teikianti kontaktinės logistikos, sandėliavimo paslaugas ir tiekimo grandinės sprendimus –  „Via 3L“ ir pasaulyje pirmaujanti skubių siuntų ir logistikos kompanija, klientams siūlanti pažangiausias skubių siuntų ir krovinių gabenimo oro, jūrų ir sausumos transportu paslaugas ir sprendimus –  „DHL“ .

„Kadangi modernių logistikos centrų poreikis su strategiškai patogiu susisiekimu ir išvystyta infrastuktūra tendencingai auga, džiaugiamės pasirinkę šią prie pagrindinių susisiekimo mazgų esančią vietą. Ji garantuoja patogų susisiekimą su visa Lietuva, o dėmesys patogiems įvažiavimams, darbuotojų komfortui, tvariems sprendimams, kurie tausotų gamtą ir taupytų mūsų nuomininkų kaštus, pasiteisino su kaupu. 50 proc. antrojo sandėlio ploto šiai dienai jau išnuomota, augantiems ateities poreikiams patenkinti planuojamas trečiasis etapas“, – teigė „SIRIN Development“ direktorius Laurynas Kuzavas.

Laurynas Kuzavas Valerijus Makūnas
Laurynas Kuzavas ir Valerijus Makūnas.

Pasveikinti ir atidaryti naujojo pastato atvyko ir Kauno rajono meras Valerijus Makūnas. Mero teigimu, pastatyti sandėliai prisideda prie Kauno rajono augimo. O išskirtinės investicijos garantuoja ir potencialių vietų sukūrimą.

„Iš viso 18 ha ploto teritorijoje Martinavos gatvėje per tris statybų etapus iki 2022 metų pabaigos turėtų iškilti apie 65 tūkst. kv. m logistikos sandėlių. Į logistikos centrą planuojama investuoti virš 30 mln. eurų ir taip potencialiai sukurti daugiau nei 450 darbo vietų Kauno rajone. Tai labai džiuginantys skaičiai. Esame patekinti, jog būtent lietuviško kapitalo įmonės kuriasi Kauno rajone ir savo inovatyviu, šiuolaikišku bei tvariu požiūriu į pastatą, į žmogų, į aplinką gražina jį bei kelia kartelę kitiems verslams“, –  dėstė V. Makūnas.

Kaip ir visi nauji „SIRIN Development“ logistikos centrai, „Kauno logistikos centras“ yra suprojektuotas tvariai ir turi „Baltic Green Energy“ sertifikatą, kuris patvirtina, kad šis logistikos centras savo veikloje naudoja elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių.  Antrasis „KLC“ etapo sandėlis įvertintas ir tarptautiniu „Breeam“ sertifikatu.

„Toks žalumo ir tvarumo standartas pažymi patikimą statybą, skaidrumą ir ekologinę atsakomybę. Yra patrauklesnis dėl ekologinių aspektų – palankesnių sąlygų žmogaus sveikatai bei gerovei. Tokiuose pastatuose didesnis darbuotojų produktyvumas, mažesnė darbuotojų kaita, stipresnė higienos ir sveikatos apsauga. Tiesa, tvarus nekilnojamas turtas yra naudingas ir finansiniu atžvilgiu. Efektyvumo didinimas gali sumažinti eksploatavimo sąnaudas dėl mažesnių komunalinių mokesčių ir priežiūros išlaidų, mažesnės energijos kainų rizikos arba mažesnių draudimo ir skolų išlaidų. Todėl nuo šiol visi „Sirin Development“ pastatai sieks tvarumo standarto – „Breeam“ sertifikato“, – kalbėjo L. Kuzavas.

Trečiasis statybų etapas jau įmonės planuose. iki 2022 metų pabaigos turėtų Kauno rajone bus pastatyta apie 65 tūkst. kv. m logistikos sandėlių.  Investicijos sieks 30 mln. eurų.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video