Top Baneris

Baigiama Liepkalnio sankryžos rekonstrukcija: jau leis eismą nauju tuneliu ir viaduku (2)

2021 gegužės 6 d.
liepkalnio sankryza
S.Žiūros nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Vilniaus Liepkalnio, Žirnių gatvių ir Minsko plento sankryžos rekonstrukcija artėja į pabaigą. Šį savaitgalį joje bus pakeistas eismas – jis iš dalies bus leidžiamas naujuoju tuneliu ir viaduku, veiks šviesoforai, bus panaikitos laikinos žiedinės sankryžos, pranešė Vilniaus miesto savivaldybė.

Naujoje dviejų lygių sankryžoje bus laikinų ribojimų, kadangi vyks baigiamieji darbai: įrengiami atitvarai,  dviračių takai, dažomos tunelio ir viaduko sienos, klojami šaligatviai.

Gegužės 15 dieną bus atliekama dar viena eismo korekcija – bus galima važiuoti nauja danga buvusios žiedinės sankryžos vietoje. Tuomet darbai vyks kitoje Liepkalnio gatvės pusėje pusėje.

Visą eismą planuojama leisti liepos viduryje, o galutinai projektas bus baigtas iki rugsėjo 9 dienos.

Iki šiol jau atlikta apie 85 proc. sankryžos rekonstrukcijos darbų už daugiau nei 32,5 mln. eurų (su PVM). Juos bendrovės „Fegda“ ir „Tilsta“.

Visa projekto kaina siekia apie 40 mln. eurų (su PVM). Dalį lėšų jam skyrė savivaldybė, apie 22 mln. eurų – Vyriausybė.

vms 3254

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Birutė

    2021-08-22, 10:03  

    Baigus rekonstruoti kelią vairuotojai džiaugiasi, bet keleiviai, vykstantys autobusu į Liepynes kapines-ne. Prieš kelis metus teko rinktis amžino poilsio vietą artimam žmogui ir pasirinkau Liepynės kapines (nors ir nepatiko),bet arčiau važiuoti nei į Karveliškes, ir autobusas Nr.2 važiuoja, sustoja Tyzenhauzų st.,šalia pėsčiųjų perėja. O dabar kaip nuvykti į kapines. Tik su taksi? Nuo Naujininkų ir pėsčias nenueisi,nes nėra šaligatvio, pėsčiųjų perėjos, o eiti pakele- būsim pravažiuojančio transporto nublokšti… Manau yra protingų žmonių ne tik apie mašinas pagalvoti(kad būtų patogu ir saugu važiuoti), bet ir apie žmogų(saugiai nuvykti ne tik į PC , bet amžino poilsio vietą) Gal rasite sprendimą? Nes su taksi neprivažinėsi.

  • Genė

    2021-07-07, 15:54  

    Ar projektuotojai ,,pamiršo,, kad atkarpoje tarp stotelių ,,Žirnių,, -,,Vikingų slėnis,, buvo dar 2 stotelės ,- ,,Karaimų kapinės,, ir ,,Tyzenhauzų ,, ? Ir kad ten yra dar vienos naujos kapinės – ,,Liepynė,,, į kurias žmonės ne tik savo transportu atvažiuoja, bet ir visuomeniniu ? Savo transportu gali ten įvažiuoti tik nuo oro uosto pusės. Jei nori ten įvažiuoti nuo Liepkalnio pusės, reikia daryti didelį lanką link oro uosto. Tai viena kliūtis, antra būtų ,,tyzenhauzų,, stotelės. Jos dabar labai nutolusios viena nuo kitos. Viršutinė dabar yra ten, kur buvo ,,Karaimų kapinės,, { tas sustojimas visai išnyko } , o žemutinė – jau netoli ,,Vikingų slėnio,, Viskas padaryta taip, kad į ,,Liepynę,, būtų kuo sunkiau arba išvis neįmanoma patekti. Dabar tarp tų ,,Tyzenhauzų,, stotelių net perėjos nėra – ten net 2 ištisiniai barjerai ! Jei autobusu atvažiavęs nuo Liepkalnio norėtum pereiti gatvę, kad patektum į Liepynę ,- nieko nebus, nebent mokėtum skraidyti ! Sakau, gal tie projektuotojai dabar kaip tik rengia nemokamus kursus , kaip perskristi gatvę buvusioj perėjoj ? Informuokite mane, ir aš noriu į tuos kursus ! Dažnai ten važinėju ,- pravers ! Na, o viršutinę ,,Tyzenhauzų,, stotelę gal į mėnulį nukelkite, visai nedaug toliau nuo ,,Liepynės,, ,žmonių ten nėra – niekam neklius , nes dabar iki ,,Liepynės,, nuo ten toloka !

Rekomenduojami video