Top Baneris

Avaringa trijų gatvių sankryža greit virs saugia žiedine struktūra

2016 rugsėjo 27 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Šilainiuose, Baltų prospekto ir Žiemgalių gatvės sankirtoje, prieš kurį laiką prasidėję turbožiedinės sankryžos įrengimo darbai – pačiame įkarštyje. Iš pagrindų tvarkoma pavojinga sankryža dar šiemet įgaus ovalo formą ir taps kur kas saugesnė.

„Šiuo metu įrengiami kelio pagrindai, lietaus nuotekų sistema. Jau atlikti apšvietimo tinklo įrengimo darbai, likęs atramų statymas ir LED šviestuvų su integruotu šviesos srauto valdymo moduliu montavimas“, – teigė turbožiedą įrengiančios įmonės „A. Žilinskis ir ko“ statybos departamento direktorius Juozas Kurlinkus.

Anot J. Kurlinkaus, keturšalės sankryžos virsmas į žiedinę, taikant šių dienų eismo inžinerinius principus, padės užtikrinti saugesnį eismą Baltų prospekte. Ovalo formos sankryžoje eismo srautai bus atskiriami dar įvažiuojant į žiedinę sankryžą, važiuojant ir išvažiuojant iš sankryžos persirikiuoti nebereikės.

Pasak Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo Aloyzo Pakalniškio, kol sankryžoje vyksta darbai, kelininkai taip pat nesnaudžia: į žiedą vedanti 9-ojo Forto gatvė šiuo metu platinama. Artimiausiu metu gatvėje apsilankys asfaltavimo mašina „Remix“.

baltu turboziedas 2

Įrengė laikinus apvažiavimus

Remontuojant sankryžą vairuotojams įrengti laikini apvažiavimai, tad eismas Baltų prospektu nestabdomas. Tiesa, pirmomis dienomis savivaldybė gavo nusiskundimų dėl besiformuojančių spūsčių, bet dabar skambučių kur kas mažiau. O vairuotojų prašoma neviršyti greičio ir būti budriems.

Prasidėjus darbams draudžiami kairieji posūkiai iš Baltų prospekto į Žiemgalių ir 9-ojo Forto gatves, ir atvirkščiai. Tuo tarpu vairuotojai, norintys patekti į 9-ojo Forto gatvę, turi važiuoti Kuršių gatve ir Žemaičių plentu.

„Šioje sankirtoje avarijų dažniausiai kildavo, kuomet vairuotojai išsukinėdavo iš 9-ojo forto ar Žiemgalių gatvių į Baltų prospektą. Naujasis žiedas automatiškai pristabdys Baltų prospektu vykstančius vairuotojus. Taip pat bus lengviau atlikti kairiuosius posūkius“, – pabrėžė Kauno miesto savivaldybės Eismo saugumo komisijos pirmininkas Rimantas Mikaitis.

Statistika rodo, kad 2014–2015 metais Lietuvos žiedinėse sankryžose nežuvo nė vienas žmogus. Dėl pastarųjų metų įskaitinių eismo įvykių skaičiaus Baltų prospekto, Žiemgalių ir 9-ojo Forto gatvių sankryža buvo įtraukta į Kauno miesto juodųjų dėmių žemėlapį.

baltu turboziedas 1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video