Top Baneris

Keleivių jau laukia rekonstruota Kauno autobusų stotis

2017 sausio 23 d.
Kauno savivaldybės nuotr.
Kauno savivaldybės nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lietuvoje viena po kitos dygsta modernios autobusų stotys. Po pusantrų metų rekonstrukcijos (projekto autorius architektas Gintaras Balčytis) darbų duris atvėrė ir Kauno autobusų stotis. Nuo šiol miestiečius pasitiks ne tik modernus pastatas su įspūdingo dydžio laikrodžiu, bet ir daug erdvesne keleivių laukimo sale, šiuolaikiška keleivių informavimo sistema, požemine automobilių stovėjimo aikštele ir daugybe kitų naujovių.

Kauno autobusų stotyje veiks 21 išvykimo bei trys autobusų atvykimo aikštelės. Keleiviams informuoti naujoje stotyje įrengta daugybė informacinių ekranų. „Naujoji stotis ne tik gražesnė ar modernesnė, bet ir informatyvesnė. Keleiviai galės lengviau sužinoti norimą informaciją apie atvykstantį ar išvykstantį autobusą. Visa informacija pateikiama realiu laiku“, – kalbėjo įmonės „Kautra“ generalinis direktorius L. Skardžiukas.

Savarankiškai keleiviai galės įsigyti ir autobusų bilietus. Kauno autobusų stotyje be įprastų bilietų pardavimo kasų veiks ir savitarnos terminalas. Tai bilietų pardavimo terminalas – naujovė Lietuvoje.

Dar viena įdomi ir šalyje nematyta naujovė – paprastesnis ir greitesnis siuntų atidavimas neišlipus iš automobilio. Siuntoms gabenti įrengta vienpusio eismo gatvė tarp stoties ir kaimynystėje esančio viešbučio.

Keleiviai ir jų artimieji galės patogiau atvykti į Kauno autobusų stotį ir savo automobilį pasistatyti požeminėje automobilių stovėjimo aikštelėje. Nemokamoje viešoje požeminėje aikštelėje telpa beveik du šimtai automobilių. Įvažiuoti į požeminę stovėjimo aikštelę galima dviem būdais – iš sutvarkyto Vytauto prospekto, kuriame paklota nauja asfalto danga, pritaikytas dviratininkams, naujai apšviestas, ir atkurtos Girstupio gatvės.

Autobusų stoties valdytojai neabejoja – rekonstruota Kauno autobusų stotis yra moderniausia ne tik Lietuvoje, bet ir Rytų Europoje.

Per parą Kauno autobusų stotyje apsilanko daugiau kaip dešimt tūkstančių žmonių, užsuka 700 tarpmiestinių ir tarptautinių autobusų. Bendras stoties pastato plotas 13 tūkst. kvadratinių metrų.

Sostinės autobusų stoties savininkai taip pat sulaukė raginimo imtis rekonstrukcijos darbų, kitaip stotį žadama iškelti kitur.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video