Top Baneris

Aukso medaliais apdovanoti 2022-ųjų objektai (1)

2023 sausio 2 d.
Irmanto Gėlūno nuotr.Tik SA
Irmanto Gėlūno nuotr.
Pasidalykite straipsniu

2022-ųjų pabaigoje buvo įteikti kasmetinio LPK konkurso „Lietuvos metų gaminys“ apdovanojimai. Viena iš penkių vertinimo kategorijų – Statybos ir statybos medžiagų pramonė. Ekspertų komisija statybų industrijai skyrė 10 aukso ir 1 sidabro medalį. Pažvelkime į apdovanotuosius iš arčiau.

AB „Kauno tiltai“ – Tarptautinio Vilniaus oro uosto rekonstrukcija (5 projektai)
vilniaus oro uostas rekonstrukcija
LTOU nuotr.

Vilniaus oro uosto aerodrome nuo 2018 intensyviai vykdytas didžiausias oro uosto istorijoje infrastruktūros rekonstrukcijos projektas. Svarbiausi rangos darbai buvo naujo šiaurinio perono rekonstrukcija ir riedėjimo tako F pratęsimas. Tikimasi, kad moderni infrastruktūra reikšmingai mažins CO2 emisijas ir Vilnius greičiau nei numatyta pasieks Europos oro uostų programos „Net Zero“ tikslus. Vilniaus oro uosto aerodromo rekonstrukcijos projekto bendra vertė yra daugiau nei 36 mln. Eurų (be PVM). Apie 40 proc. visų programos darbų buvo finansuojama iš Europos Sąjungos fondų investicijų.

AB „Panevėžio statybos trestas“ – Verslo centras „U219“
u219 vilnius cloud architects
Norbert Tukaj nuotr.

Verslo centro „U219“ idėja  – lengvai atpažįstamas, išskirtinis, aiškią emociją turintis pastatas. Du horizontalūs (7 ir 8 aukštų) sujungti tūriai kontrastuoja su aplinkiniais gyvenamaisiais pastatais, tad prie vienos judriausių Vilniaus gatvių pastatytas verslo centras yra gerai matomas, išskirtinis.

Didelis šio verslo centro pranašumas – modernios, tvarią darbo aplinką kuriančios inžinerinės sistemos. Projektas gavo „BREEAM New Construction“ sertifikatą, patvirtinantį aukščiausius pastato projektavimo ir statybos standartus, prisidedančius prie aplinkos tausojimo ir sveikos darbo aplinkos. „U219“ įtrauktas į knygą „Office Design: Architecture today“ kartu su ryškiausiais naujais biurų pastatais iš viso pasaulio.

UAB „Conres LT“ – Verslo centro „GIRTEKA PARK“ statyba / „Freedom 36“
conresta girteka park
Irmanto Gėlūno nuotr.

Sostinėje, gyvenamajame Karoliniškių mikrorajone pastatytas A+ energinės klasės 6 aukštų verslo centras „Girteka Park“ išsiskiria kontrastinga architektūra ir atspindi šiuolaikines biuro tendencijas – jame įrengta sporto salė, biblioteka, restoranas, iš viso pastate – net keturios lauko terasos. Pastato architektūrinė struktūra – dviejų tūrių kompozicija, sudaryta iš vienodo ritmo gelžbetonio elementų ant pirmo aukšto kolonados, juosiančios visą perimetrą. Verslo centras pelnė tarptautinio tvarių pastatų standarto BREEAM įvertinimą „Excellent“.

UAB „YIT Lietuva“ – daugiabutis gyvenamasis namas RAITININKŲ SODAS (Raitininkų g. 4, Vilnius)
raitininku sodas web4
Newhouse.lt nuotr.

Žirmūnuose pastatytame daugiabutyje – 212 butų nuo 39 – 94 m2 ploto. Pirmasis statybos etapas pradėtas 2019-aisiais, o šiandien užbaigtame daugiabutyje visi butai jau parduoti.

Daugiabutis patrauklus dėl savo lokacijos: būdamas šalia miesto centro, jis siūlo ir gamtos teikiamą ramybę: šalia teka Neris, o daugiabučio struktūra formuoja vidinį kiemą, kuriame žaliuoja sodas, įrengtas medinė terasa, žaliosios poilsio zonos, žaidimų erdvė vaikams.

UAB „YIT Lietuva“ – polimerų gamykla „Rehau“ Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje
klaipedos lez rehau gamykla klaipeda
Klaipėdos LEZ nuotr.

2022 metais Klaipėdos laisvojoje ekonominėje zonoje pradėta gamyba Vokietijos polimerų milžinės „Rehau“ gamykloje. Vokietijos kompanija ją nuomojasi ir investuoja tik į gamybos procesą: 30 mln. eurų vertės polimerų gamyklą užsienio investuotojams statė „YIT Lietuva“ pagal „Rehau“ projektą.

Moderni gamykla tapo gera regiono reklama svarstantiems investuoti Lietuvoje.

UAB „Staticus“ – Gaminys / projektas „VIA VIKA“, įgyvendintas Osle, Norvegijoje
VIA VIKA Oslo 4
nuotr. © Andrius Gudelis

„VIA Vika“ projekte Osle įmonė suprojektavo, pagamino ir sumontavo visas fasadines konstrukcijas už daugiau nei 20 mln. eurų. Schmidt Hammer Lassen Architects suprojektuotame prekybos ir biurų pastate sumontuota 19,575 m2 fasado. 62 500 m2 ploto projektas yra ambicingas tiek masto, tiek dizaino, tiek ir energijos vartojimo efektyvumo požiūriu.

Šis projektas buvo ypatingas ne tik savo apimtimi – pastatui buvo pritaikyta sandaraus dvigubo fasado technologija, kuri suteikia aukštą šiluminį ir akustinį komfortą. „VIA Vika“ yra pirmasis ir vienintelis pastatas Šiaurės ir Rytų Europoje, kuriame naudojama ši technologija.

UAB HSC Baltic – Sporto salės Žemynos g. 14, Vilniuje statybos rangos darbai
vilniaus zemynos gimnazija
Vilniaus miesto savivaldybės nuotr.

Žemynos progimnazijos sklype sukūrta infrastruktūra, tinkama tiek švietimo reikmėms, tiek profesionaliam sportui. Kompleksas iš viso užima kiek daugiau nei 4267 kvadratinius metrus. Pagrindinėje erdvėje įrengtos trys krepšinio aikštės, gimnastikos salė. Įrengtos erdvios pagalbinės patalpos – persirengimo rūbinės, trenerių kabinetai, numatytos patalpos varžybų peržiūrai. Arenoje planuojama rengti aukšto meistriškumo sporto renginius, todėl čia sukurta ir tokio pobūdžio renginiams būtina infrastruktūra: žiūrovų rūbinės, erdvios tribūnos ir kita.

UAB Merko statyba – „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plėtros projektas
Continental gamykla 2
UAB Merko statyba nuotr.

Pirmąjį plėtros etapas gerokai praplėtė UAB „Continental Automotive Lithuania“ gamyklos plotą. Po pirmojo plėtros etapo gamybos zona buvo išplėsta 5000 kv. metrų, o papildomos biuro patalpos – 1600 kv. metrų. Naujoji gamybos zona pilnu pajėgumu pradės dirbti jau 2023 metais.

UAB „Continental Automatinė Lithuania“ gamyklos pastatas suprojektuotas ir pastatytas siekiant tarptautinio tvarių pastatų „LEED Gold“ standarto, kuris reikalauja išskirtinio dėmesio statybos procesams, aplinkai ir tvarumui. Projektas įvykdytas puikiai ir baigtas laiku, nepaisant sutrikusios tiekimo grandinės. Pasiekti visi užsibrėžti tikslai, sukurti tvirti pagrindai tolimesnei plėtrai.

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija – Klaipėdos valstybinio jūrų uosto krantinės Nr. 1 rekonstravimas, Burių g. 19, Klaipėda. I statybos darbų etapas
krantine nr1
UAB „Tilsta“ nuotr.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto pirmąją krantinę rekonstravo UAB „Tilsta“. I statybos darbų etape įgyvendinti statybos ir akvatorijos gilinimo darbai. Remontas užtikrino tinkamą esamų statinių būklę, kad galima būtų tęsti saugią jų eksploataciją. Taip pat krantinė pritaikyta didesniems kruiziniams laivams švartuoti.

Pirmuoju etapu kruizinių laivų terminale buvo sutvirtintas dugnas ties krantinėmis, suremontuotos gelbėjimosi kopėčios, pakeisti atmušai, pastatyti nauji švartavimo stulpeliai bei atlikti kiti būtinieji darbai.

 

Pasidalykite straipsniu
Komentarai
  • Skaitytojas

    2023-01-06, 17:28  

    Tikrai gražūs pastatai, visi verti pagarbos ir ne vien šių laimėjimų. Bet be medalių didesnė pagarba autoriams, jų kolektyvams, yra geros kultūros tradicija prie publikuojamų nuotraukų ir minimų objektų drauge paminėti pagarbos vertų kūrėjų, autorių, konstruktorių pavardes, įmonių pavadinimus.

Rekomenduojami video