Top Baneris

Augančiam Klaipėdos rajonui reikalinga gera infrastruktūra

2018 kovo 14 d.
Gargždų daugiafunkcis sporto centras
Vienas svarbiausių projektų, kurį numatona įgyvendinti Klaipėdos rajone – Gargždų daugiafunkcis centras.
Pasidalykite straipsniu

Klaipėdos rajono savivaldybė šiuos metus pasitiko suplanavusi įgyvendinti nemažai reikšmingų projektų: susisiekimo, viešosios infrastruktūros, švietimo, kultūros, sporto. Vienus projektus savivaldybė imsis įgyvendinti pati, kitiems ieškomi investuotojai.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai pažymi, kad auga seniūnijos, jose daugėja gyventojų, todėl suprantama, jog būtina ir gera infrastruktūra, laisvalaikio centrai.

Todėl nelabai pamatuotai skamba pasiūlymai jungti Klaipėdos rajono savivaldybei priklausančias teritorijas prie miesto savivaldybės. Anot Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Karbausko, Klaipėdos miestas dėl noro prisijungti rajono teritorijas su Klaipėdos rajono savivaldybės administracija nesitarė. Todėl svarbu detaliai aptarti situaciją, reikalingi rimti argumentai norint imtis tokių veiksmų.

„Klaipėdos rajone yra daugybė ne tik įvairias paslaugas teikiančių, bet ir pramonės įmonių. Taip, dalis rajono gyventojų vyksta dirbti į Klaipėdą, tačiau į rajoną, ypač į Gargždų pramonės rajoną, LEZ teritoriją atvyksta ir darbuotojai iš Klaipėdos. Taip pat Klaipėdos rajone suplanuota nemažai teritorijų, kuriose gali įsikurti įvairios įmonės, jaučiamas didesnis susidomėjimas rajono teritorijomis, daugėja prašymų keisti žemės paskirtį į komercinę“, – sakė Klaipėdos rajono meras Vaclovas Dačkauskas.

Vienas svarbesnių projektų, kurį bus ketinama įgyvendinti artimiausiu laiku, yra Slengių daugiafunkcis centras. Ši gyvenvietė – viena sparčiausiai augančių Klaipėdos rajone. Didžiulis kompleksas reikalauja ir nemažų investicijų, todėl savivaldybė ieško privataus partnerio projektui įgyvendinti.

Projekte numatyta, kad, sprendžiant Sendvario seniūnijos gyventojų poreikį turėti darželį ir didesnę mokyklą, kultūros ir sporto erdvę, siekiama Slengiuose pastatyti naują pastatą, kuriame būtų užtikrintas ugdymo paslaugų teikimas ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikams, įrengta universali sporto salė ir transformuojama kultūros renginių erdvė, teikiamos privačios paslaugos.

Projektą įgyvendinant viešojo ir privataus sektoriaus bendradarbiavimo principu, investuotojas projektui turėtų skirti apie 5 mln. eurų, pastatyti 3303 kv. metrų ploto pastatą 88 arų sklype, už kurio naudojimąsi ir priežiūrą savivaldybė 25 metus mokėtų apie 271 tūkst. eurų nuomos mokesčio per metus. Savivaldybė taip pat per metus skirtų apie 225 tūkst. eurų įstaigų darbuotojų darbo užmokesčiui, 40 tūkst. eurų – ryšio ir kitoms išlaidoms.

Šiame pastate būtų užtikrintas 350 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikų ugdymas ir reikiama ugdymo infrastruktūra. Taip pat būtų įrengta vaikams ir seniūnijos gyventojams reikalinga bent 500 kv. metrų universali sporto salė bei infrastruktūra ir 200 kv. metrų kultūros ir bendruomenės veikloms pritaikytos patalpos su infrastruktūra.

Kitas svarbus projektas, kurį ruošiamasi įgyvendinti, yra Gargždų daugiafunkcis sporto centras. Numatomo centro plotas – apie 7,5 tūkst. kv. metrų, kompleksas būtų sudarytas iš trijų pastatų.

Vienas pastatas būtų skirtas 25 metrų, keturių takelių baseinui, prie jo būtų įrengta 100 vietų tribūna. Čia taip pat veiktų įvairios pirtys, universali salė, tinkanti ne tik sportui, bet ir konferencijoms. Dar būtų įrengtos ir administracinės patalpos, rūbinės.

Kitame pastate būtų universali sporto salė su tūkstančio vietų tribūnomis, rūbinėmis, administracijos patalpomis, kitomis įvairiomis sporto erdvėmis.

Planuojama statyti ir ledo ritulio arenos pastatą su 200 vietų tribūnomis, rūbinėmis, techninėmis patalpomis.

Šalia pastato ketinama įrengti laisvalaikio ir renginių erdvę, 2 teniso kortus, 2 tinklinio, 2 universalias sporto, mažojo golfo, vaikų žaidimo aikšteles, pėsčiųjų ir dviračių takus, automobilių stovėjimo aikštelę.

Įgyvendinti projektus Klaipėdos rajone planuoja ne tik savivaldybė, bet ir privačios kompanijos. Antai „Vakarų medienos grupė“ ketina investuoti apie 200 mln. eurų į oro uosto teritoriją Dirvupių kaime. Šalia teritorijos, į kurią ruošiamasi investuoti, neseniai sklypą įsigijo ir investicijas jame planuoja koncernas „SBA“. 2018 metais čia planuojamos naujo logistikos centro ir baldų komponentų gamyklos statybos. Į pirmąjį statybų etapą numatyta investuoti 22 mln. eurų.

Klaipėdos rajono savivaldybės vadovų teigimu, investuotojams stengiamasi sudaryti kuo palankesnes sąlygas.

Straipsnis paskelbtas žurnale „Statyba ir architektūra“, 2018 / 1.


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video