Top Baneris

Atvirų durų diena Liepkalnio vandens saugykloje

2016 rugsėjo 28 d.
D. Aldošino nuotr.
D. Aldošino nuotr.
Pasidalykite straipsniu

Lygiai prieš 100 metų buvo pastatyti du Vilniaus vandentiekio sistemai itin reikšmingi objektai – Liepkalnio ir Tauro kalno vandens saugyklos. Kartu su Bernardinų sode išgręžtais gręžiniais, ten pat pastatyta vandentiekio siurbline bei 50 kilometrų ilgio vandentiekio vamzdynu, jos sukūrė pagrindą šiandieninei miesto vandens tiekimo sistemai.

Liepkalnio vandens saugykla ir šiandien yra svarbi vilniečiams tyro vandens tiekimą užtikrinančios sistemos dalis. Tačiau retas kuris turėjo galimybę pamatyti įspūdingą jos skliautinį kupolą, kuris dengia 5 metrų gylio apskritą patalpą. Šis rezervuaras dėl savo apskritos formos pasižymi įspūdinga akustika, o viduje lankytojus apgaubia ypatinga pastato aura.

Rugsėjo 30 dieną (penktadienį) nuo 16 iki 18 valandos Liepkalnio vandens saugykla (Liepkalnio g. 20) bus atvira lankytojams. Turėsite galimybę ne tik išgirsti 5-6 kartus aidintį savo balsą, tačiau ir sužinoti apie Liepkalnio vandens saugyklą iš ilgamečių vandentiekio ekspertų bei statinio istoriją nagrinėjusio istoriko Dariaus Pocevičiaus.

Dalijamės „Pamiršta.lt“ FOTOREPORTAŽU (NUOTR. D. ALDOŠINO). Tikimės, tai įkvėps pasinaudoti proga ir apsilankyti istorinėje vandens saugykloje.

liepkalnio vandens saugykla 1


Pasidalykite straipsniu
Komentarai

Rekomenduojami video