Top Baneris

Atvertas kelias Lietuvos nacionalinio dramos teatro rekonstrukcijai

2016 birželio 3 d.

Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) laukia pokyčiai – jau paskelbtas viešasis projektavimo ir rekonstrukcijos darbų pirkimo konkursas. Sutartį su rangovu planuojama pasirašyti rudenį, šis per trejus ar ketverius metus įsipareigotų atnaujinti teatro pastato fasadus, stogus, vidaus patalpas. Taip pat – pastatyti naują pastatą su mažąja sale, kurioje tilptų iki 400 žiūrovų, įrengti kamerinę salę, papildomas patalpas.

Ruošiamasi išplėsti esamą ir įrengti naują rūbinę. Žiūrovų salėje ketinama įrengti transformuojamas pakilas, kad salė būtų nesunkiai pritaikoma įvairiems renginiams. Rekonstruoti žadama ir LNDT centrinį įėjimą arba įrengti naują įėjimas į teatro patalpas.

Skaičiuojama, kad projektavimo ir rangos darbams prireiks daugiau nei 11 mln. eurų. Inžinerinėms sistemoms atnaujinti numatyta skirti maždaug 8 mln. eurų.

Teatras rekonstruotas ir beveik prieš 10 metų – tąkart atnaujintos bilietų kasos, Didžioji salė (pakeistos žiūrovų kėdės, kiliminė danga), taip pat Mažosios salės žiūrovų kėdės ir kavinė trečiame aukšte.

Dabartinėse patalpose – Gedimino prospekte – LNDT veikia nuo 1951 metų. Ši vieta turi gilias teatro tradicijas – XX amžiaus pradžioje čia buvo organizuojami lenkų kultūrinės draugijos „Liutnia“ teatro renginiai. 1981 metais baigta kapitalinė šio teatro rekonstrukcija (architektai – Algimantas ir Vytautas Nasvyčiai) – nuo tol spektakliai rodomi Didžiojoje salėje, kurioje telpa 660 žiūrovų.

Kiek vėliau duris atvėrė Mažoji salė (156 žiūrovų vietos), spektakliai vyksta ir teatro fojė, kurioje rengiamos ir scenografijos, kostiumų bei teatrinių plakatų parodos.

dramos teatras 2

Pagal LNDT inf.

Komentarai